Przyczyny słabego wyniku w zawodach.

/ 10 odpowiedzi
Witam, wszystkich. Jestem tu nowy - tak samo jak i w rybach - amator:) więc proszę na wstępie o traktowanie moich niektórych wypowiedzi z przymrożeniem oka :)

Łowię głównie na zbiorniku PZW o glebokosci od 1m do 3m i mulistym dnie ( gdzie niegdzie piaszczyste)
Mam niestety niezbyt dużo czasu na przygody z wędką, ale jak już mam to chciałbym, żeby rezultaty były zadowalające. Stosuje taki zestaw 2x lorpio zawodnicza płoć 2kg, atraktor lorpio ploc ok 100g, konopie gotowane 500g, melasa do nawilzania, atraktor piernikowy ok 200g, glina rozpraszajaca czarna 2kg, jokers 500g, i pinka do zanety. Bylem w tym roku na 4 zawodach... 1 zawody 12 miejsce brania w miare dobre. 2 zawody nocne - wygrane 6kg ryb, 3 zawody- 4godzinne wygrane 5kg ryb. 4 zawody 7 miejsce i tutaj rozumiawszy, ze zawsze wygrac sie nie da:) bardzo dziwna rzecz mnie spotkała - dla was być może nie... Otóż złowiłem 1,6kg ryby ale tylko od godziny 6 do 7.30. Pozniej ryba praktycznie nie brala, probowalem zabawy z gruntem, pinka, bialy,kuku, ochotka praktycznie nic...Natomiast osoba siedzaca co prawda obok ok 15-20m lecz za naroznikiem zlapala 4kg i brania miala w miare ciagle....Mozecie podrzucic mi jakies sugestie porady? Sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach? z gory bardzo dziekuje. P.S ewentualnie jakbyście poradzili co zrobić z tymi zanetami, byc moze cos poprawic? A moze cos innego? W zbiorniku jest duzo plotki, leszcza, krapia, wzdregi, ukleji. Pozdrawiam
erykom

A może ta osoba obok miała w tym dniu lepszą zanętę albo ktoś wcześniej łowił na tym miejscu i zanęcił i dlatego Twój sąsiad miał lepsze wyniki? :) (2017/08/21 15:39)

luxxxis

A dlaczego sądzisz że skład zanęty jest receptą na sukces? :) Myślisz że to przynęta i zanęta sprawia że ryba bierze? eeee...
Powodów "lania" może być milion albo i więcej-ukształtowanie dna,budowa zestawu,umiejętność czytania wody...
Dodaj do tego takie pierdoły jak uciąg wody,szlaki żerowe ryb,słońce-cień-temperatura-wiatr... (2017/08/21 16:53)

erykom

Napisałem że może...:) (2017/08/21 17:09)

luxxxis

Napisałem że może...:)
A ja nie pisałem do Ciebie nerwusku...:) Następną zanętę niech zrobi z kokainy i chaszyszu podlanego roztworem z marihuany z dodatkiem spirytusu.
Rybiszony na brzeg wyjdą same z zachwytu.
  (2017/08/22 10:25)

erykom

Luxxx ja nie nerwusek :) po Twojej propozycji zanęty zamiast ryb to będzie pełno małolatów :)) (2017/08/22 14:57)

lhanusz

Panowie, mam zawody teraz w niedziele i chciałbym przetestować coś nowego - oczywiście po wcześniejszym treningu. Mam dostęp do dobrze zaopatrzonego sklepu wedkarskiego. Pomoglibyście z jakąs sprawdzoną mieszanką na płoć/krąp/leszcz? Może coś od Marcela? Mój zbiornik raczej o ciemnym dnie glebokosc w okolicach 1,5 do max 3m. zbiornik stojacy z wolnym ujsciem po jednej stronie. Chyba, że pomoglibyście mi co mógłbym zmodyfikować w mojej mieszance? z gory wielkie dzieki :) (2017/08/30 08:06)

Romuald55

czym będziesz łowił? (2017/08/30 21:45)

bojanek123

dobierz zanete dokoloru dna najlepiej czarna, sparz lub zmroz pinke ktora dodajesz do zanety, nie zaluj dzokersa, dodaj pieczywo fluo, ziemia glina i minimalna ilosc kupnej zanety , zestaw jak najbardziej odchudzony chaczyk, na jedna pinke , 2 ochotki czarny lub czerwony (2017/08/30 22:25)

lhanusz

Kolego, mialem swoj ,,sprawdzony'' zestaw komponentow, ale cos zaczal szwankowac, mam jutro zawody i znowu bede walczyl! Co myslisz o dodaniu kolendry do mojego zestawu? Ponadto chcialbym sprobowac z odleglosci na drugiej wedce i tutaj chcialbym poprobowac z Marcelem mam g5 płoć 2kg, atraktor special płoc od marcela również, ziemie belchatowska, epiceine, copra melasa, konopie gotowane, mam jeszcze zanete MVDE na leszcza jakbys polecil to skomponowac? ochotka na hak i pinka do zanety. W obwodzie jeszcze jest troche jokersa. (2017/09/02 18:37)