Przyczyny skręcania żyłki głównej

/ 13 odpowiedzi
Mój problem polega na tym, że po kilku wyrzutach i zwinięciach okazuje się że nowa, dobra, firmowa żyłka nadaje się do obcięcia i wyrzucenia, poprzednio nie miałem takiego problemu na tym sprzęcie, ostatnio zaczęła się wyjątkowo intensywnie skręcać, stwierdziłem że ze starości i zmieniłem. Po nawinięciu było w porządku, ale po kilkunastu rzutach, w momencie nie napięcia żyłki skręca się ona i plącze. Czy macie jakieś pomysły. Dodam że przypon z żyłką główną łącze zawsze krętlikiem.
u?ytkownik27896


Ja na twoim miejscu kupił bym inną żyłkę, być może ta super droga i firmowa to zwykły chłam tylko dobrze zareklamowany, sam wiesz jak jest w dzisiejszych czasach. Ja miałem podobny problem z plecionką, kupiłem nową podobno najlepsza i po kilku rzutach okazało się ze to zwykły chłam. (2010/05/23 10:58)

Daddy


No akurat w tym przypadku to Stroft, więc podejrzewam że prędzej w kołowrotku się rolka w kabłąku przycina, ale nie mam pojęcia czy to ma wpływ. (2010/05/23 11:20)

Kecak


Może być jakaś felerna żyłka,albo po prostu masz nawiniętą żyłkę po samą krawedz szpuli i może to być przyczyną.Też tak mam czasem z nową żyłką,wystarczy wtedy obciąć parę metrów i problem znika.Jak łowisz w rzekach to możesz wypuścić kilkanaście metrów żyłki z prądem to powinna się wyprostować. (2010/05/23 12:09)

mar83


Stroft nie stroft okazuje się,że można nawet markową wyciapać na śmietnik.Chyba,że sprzedawca wcisnął Ci podróbkę (miałem taki przypadek z plecionką) lub zleżałą co jest najbardziej prawdopodobne (2010/05/23 16:10)

Daddy


Stroft nie stroft okazuje się,że można nawet markową wyciapać na śmietnik.Chyba,że sprzedawca wcisnął Ci podróbkę (miałem taki przypadek z plecionką) lub zleżałą co jest najbardziej prawdopodobne

No niestety tego nie sprawdzę, nie kojarze ale na szpulach nie występuje chyba nigdy data produkcji (2010/05/23 16:34)

mar83


To prawda ale o tym wie tylko sprzedawca.Ponoć producenci oznaczają daty wytworzenia lecz są one ukryte w widomym tylko dla nich miejscu.ponieważ miałem złe przygody z plecionką kupioną w sklepie (mimo,że nauczyłem się odróżniać oryginały od podróbek) za którą wybecelowałem prawie 100 zaprzestałem ich zakupu w sklepie,Teraz kupuje w necie.Jak na razie jestem zadowolony (także z ceny pomimo dodatkowych kosztów przesyłki zaoszczędzam ok 30 zł) (2010/05/23 17:00)

jaazz7


Być może żyłka jest sztywna.Z mojego doświadczenia wynika że najlepsze są żyłki miękkie,elastyczne.Nie można sugerować się tylko marką żyłki należy przeprowadzić mały test rozwijając metr lub dwa i zobaczyć jak się układa.pozdrawiam (2010/05/23 17:13)

Daddy


nie chodzi mi tu o żadną pamięć żyłki itp. ona na kilku ostatnich metrach przy przyponie wygląda jak przeciągnięta, jak dostanie luzu to zaczyna się zwijać, plątać i supłać, tyle że żadnych większych zawadów nie miałem, żeby szarpać (2010/05/23 17:27)

u?ytkownik6774


a moze rolka w kablaku nie pracuje odpowiednio (2010/05/23 17:28)

Daddy


Właśnie też myślałem o rolce, tylko nie mam doświadczenia, tzn. nie wiem czy ona ma taki wpływ na skręcanie żyłki. Wspomniałem o tym kilka postów wyżej.Sprawdzałem ją i kręci się ale podejrzewam że może się przycinać, lub mieć opór. (2010/05/23 17:31)

u?ytkownik6774


a czym lowisz - chodzi mi o przynety (2010/05/23 17:34)

Daddy


pinka, ale przypon do żyłki połączony za pomocą krętlika (2010/05/23 17:38)

u?ytkownik6774


MOZE TO PRZEZ PINKE SIE TAK DZIEJE - MOZE ZA BARDZO WPRAWIA ZESTAW W RUCH OBROTOWY - SPROBUJ CZY PRZY INNEJ PRZYNECIE TAK SIE BEDZIE DZIALO - MYSLE ZE WTEDY POZNASZ ODPOWIEDZ - MOIM ZDANIEM JAKBYS ZAMOCOWAC PONIZEJ KRETLIKA SRUCINE SYGNALIZACYJNA POWINNO POMOC - DOCIAZY TO PRZYPON I MOZE POPRAWI PRACE KRETLIKA PZDR.. (2010/05/23 19:19)