Zaloguj się do konta

Przewidzieli zimę

utworzono: 2020/01/14 21:19
mateuszwos

Przepowiadali nam zimę stulecia a nastąpiła zima wszechczasów!!! Połowa stycznia a niemal na całej powierzchni kraju pokrywy śniegowej nie było nawet przez dobę. O tydzień już został pobity rekord bez pokrywy śniegowej nawet na krańcach wschodnich kraju. Co ciekawe w pogodach długoterminowych niewiele się zmienia. Kleszcze na wiosnę nas zjedzą:):) [2020-01-14 21:19]

z@mela

Zapowiadali kataklizm pod koniec stycznia mrozy miejscami nawet do -2 :|
propaganda TVPiS jest nie do pobicia ale internetowe media rodem zza Odry Axel Springer SE też nie próżnują.
W pogodzie chyba nie ma stałych ale biorąc pod uwagę ostatnie lata to pewnie pod koniec stycznia lub na początku lutego walnie -15 kilka dni później będzie przeplatało -5 - +10 trochę śniegu i chlabra i w marcu zamiast ciepło to pewnie przymrozi nocami i w kwietniu żeby było "normalnie" -10 kilka nocy żeby utrudnić tarło co niektorym rybom i żeby wieśki owoców za wiele nie mieli :/
Aktualnie ktery się wściekły bo ryją w miejscach w których ziemię trzema kilofem kruszyć do tego mam ponad 100 kretowin koło domu , bzy mają zielone pąki tak sam wierzba i inne drzewa - nie dobrze . [2020-01-14 22:05]

mateuszwos

podejrzewam że zimy w ogóle nie będzie. Ani w styczniu ani w lutym. Co do kretów to faktycznie dramat co wyprawiają
[2020-01-16 00:05]

Sith

Zapowiadali kataklizm pod koniec stycznia mrozy miejscami nawet do -2 :|
propaganda TVPiS jest nie do pobicia (...)
Dobrze napisane... :))
[2020-01-16 09:23]

ryukon1975

Zim nie ma od dobrych kilku lat to i teraz nawet tvpis jej nie zaprosi. w lutym może lekko coś przymrozi. W marcu pochlapie i powieje i znów wiosna a po niej lato suche i biedne. Niżej ostatnia zima jaką pamiętam 2014. [2020-01-16 11:50]

ryukon1975

[2020-01-16 12:00]

ryukon1975

[2020-01-16 12:00]

mateuszwos

Ciekawy jestem dokąd to zmierza? Te zmiany są mocno zauważalne na przestrzeni zaledwie kilku lat. Za moich szkolnych lat zima w zimę były z mrozem i ze sniegiem. Raz było mroźniej raz łagodniej ale Wisła zamarzała niemal co roku nie wspominając o starorzeczach, które służyły nam za lodowisko od końca grudnia do początku marca. Ostatnie 7 zim to przymrozki a nie mrozy a obecna stawia pytanie "Co dalej?" [2020-01-16 13:35]

ryukon1975

Zmierza to w bardzo złym kierunku. Jednak ci którzy powinni myśleć o losach następnych pokoleń jakoś nie widzą dalej jak miesiąc do przodu i 500+. Wymuszają na ludziach dzieci wszelkimi metodami ale nie myślą że za kilkadziesiąt lat te 500+ może nie wystarczyć na wodę do pica przez ten miesiąc. [2020-01-16 13:47]

ogtw

Żeby znowu na Wielkanoc, dzieci nie lepiły bałwanów. [2020-01-16 15:19]

zbigniew240671

Znajomy był z psami w lesie na spacerze na początku stycznia i jeden z psów ( bardzo kudłaty ) złapał 7 kleszczy :( Krety ryją jak górnicy, robaki wyłażą na wierzch....masakra :( Ja tydzień temu zabiłem w kotłowni komara który był bardzo ożywiony jak w sezonie :( Jestem z Opoczna i obserwuję w okolicy stan wód :( nędza i rozpacz :( Robactwo nas zażre żywcem :( Wielu się cieszy że nie ma zimy, ale dla mnie jak najbardziej powinna być....przynajmniej 2 miesiące :) Może i tych różnych dziwny chorób by nie było :( Cholera wie co człowiek teraz łapie ? Bakterie, wirusa, grypę, przeziębienie ??? Nikt nie myśli o gromadzeniu wody :( Centralna Polska podobno najbardziej zagrożona, brakami wody :( Mało zbiorników i małe zalesienie :( Co będzie ? Hmmm czas pokaże , ale chyba nic dobrego nam się nie szykuje :(
Pozdrawiam wszystkich :) [2020-01-24 18:06]

voodooman

Krzysztof Kloc zawsze miałem szacunek do twoich wypowiedzi ale tym razem to juz pojechałes. Co ma polityka do pogody ?. Dają 500 to dają wiem ze nie jest to moze zbyt rozsadne ale biadoleniem nic nie zmienisz a juz porownywanie tego do zmiany aury to juz wogole. Wypowiedz troche w stylu psa ogrodnika. Nie wiem czy pobierasz 500+ czy nie ale ja na swojego syna (16 latek ) za innech politykow nie dostalem nawet zlotówki a teraz mam te 500. Nie wiem co inni robią z tymi pieniedzmi choc można przypuszczac na co to idzie to moje 500 w przeciwieństwie do niektorych są przeznaczone na kąkretny cel czyli dodatkowe lekcje grafiki komputerowej i programowanie jezyka java. Jak dają to biorę może za te pieniadze z niektórych cos wyrośnie więc warto to sprawdzić. Ale pogoda do polityki ? [2020-01-26 11:09]

Przemas83

Kloc ma swoje problemy. +500 działa na niego jak czerwona płachta na byka i tyle. Z jednym potrzeba się zgodzić, mało wody w rzekach i brak zimy w jej porze roku w rzekach, źle rokuje na wiosnę. [2020-01-26 21:29]

kaban

Ciągły brak jakichkolwiek opadów źle wróży nie tylko co do lata ale na cały rok. I tu już nie mam na myśli tylko naszego podejścia co do hobby jakie staje się czasami sensem życia ale również tego co czeka nas z uprawy ziemi. Mam tu na myśli siebie jako miłośnika działki i uprawy czegoś eko na własne potrzeby ale również ogólnie rolnictwo i ceny jakie ewentualnie nas czekają przy ewentualnej suszy. A 500+ nie ma tu żadnego związku z anomaliami pogodowymi i klimatycznymi jak dla mnie. [2020-01-27 18:02]

bojanek123

Pewnie wina Pzw:) [2020-01-27 22:59]

Rafal

Jaka będzie zima było wiadomo już w listopadzie. Wokół bieguna północnego pokrywa lodowa ma powierzchnię ok. 40% tego co było w latach 70-80. Nie ma już skąd przyjść zima a będzie jeszcze cieplej. Jedni się cieszą ale to śmiech przez łzy. Ciepło = susza i spadający poziom wód. Może przyjść taki moment, że np. Wisła miejscami będzie całkiem wysychać. Czy ktoś ma na to wpływ? - tak my wszyscy. Bez ograniczenia emisji CO2 nie zmienimy postępującego dużo szybciej niż powinno ocieplenia klimatu. [2020-01-28 13:19]

Przemas83

Białe misie mają przesrane. Ale jest nadzieja, za parę lat będziemy śmigać elektrykami....Wtedy zatrudnię się do elektrowni. Ciekawe za ile będzie 1kWh wtedy hehe. [2020-01-28 18:51]

Basia Kier

I tu należy docenić działania PZW. Brak porozumień międzyokręgowych lub spore dopłaty mają za zadanie ograniczyć przemieszczanie się wędkarzy i w konsekwencji emisję CO2. Wy tu wylewacie na naszych włodarzy swój "ślad węglowy", a oni dla dobra wspólnego tak działają. [2020-01-28 19:21]

polus1992

I tu należy docenić działania PZW. Brak porozumień międzyokręgowych lub spore dopłaty mają za zadanie ograniczyć przemieszczanie się wędkarzy i w konsekwencji emisję CO2. Wy tu wylewacie na naszych włodarzy swój "ślad węglowy", a oni dla dobra wspólnego tak działają.

Albo nie umiem wychwycić sarkazmu w tej wypowiedzi albo naprawdę tak pani uważa. Jeśli to drugie, to takim tokiem rozumowania idąc płacę takie składki za to zż w drodze na łowisko moge emitować CO2? [2020-01-30 03:20]

Basia Kier

@polus1992: z przykrością stwierdzam, że nie potrafisz (miałam na końcu wpisu umieścić adnotację, że to ironia, ale - widocznie na wyrost - założyłam, że jest ona aż nadto widoczna. Cóż, nie pierwsze to w życiu błędne założenie.).
No to teraz IRONII ciąg dalszy: brak zarybień lub tylko śladowe ilości to także dbałość o klimat - wszak ryby również emitują CO2. Boję się jednak, że jakiś decydent może na serio to potraktować i w ten sposób uzasadniać działania naszej organizacji (jak w "słynnej" wypowiedzi o tym, że wędkarze nie potrafią łowić i dlatego mają słabe wyniki). [2020-01-30 07:08]

Smolik

"Swiat się kończy" - Basię Kier posądzać o brak poczucia humoru! Toż to niemal zbrodnia prawdziwa! ;) Polus1992 - proponuję w takim razie przeczytać jej artykuł "Zakaz spinningowania". Jest to krótka rozprawa między trzema osobami: spinningistą, łowiącym na żywca i może jeszcze innym wędkarzem, kto to wie... ;) Po przeczytaniu przytoczonego powyżej tekstu oceń proszę poziom poczucia humoru wyżej wymienionej Basi... Tak, tak - kiedyś namawiałem ją w komentarzach, żeby jeszcze coś podobnego napisała - a tu jaki efekt? Klops, po prostu klops... Pewnie nie mam odpowiedniej siły przebicia. Może choć kto inny ją do tego skłoni... Cały czas mam taką nadzieję :) Pozdrawiam wszystkich. [2020-01-30 17:58]

Basia Kier

@Smolik: Dzięki Krzysiu za dobre słowa. Może coś skrobnę dla rozweselenia zimowej pory na portalu. Na memach pojawiła sie nagonka na myśliwych, którzy przyznali sobie puchary w zawodach. Tylko patrzeć jak "zieloni" (zazwyczaj w kwestii wiedzy o temacie) zabiorą się za nas. [2020-01-30 18:07]

ryukon1975

Kloc ma swoje problemy. +500 działa na niego jak czerwona płachta na byka i tyle. Z jednym potrzeba się zgodzić, mało wody w rzekach i brak zimy w jej porze roku w rzekach, źle rokuje na wiosnę.

Politykęę sobie odpóśćmy.Pamiętaj że mieszkasz z lepszej strony.
[2020-01-30 18:50]

mateuszwos

Weekend ma być bardzo ciepły. Nawet kilkanaście stopni. Idę na okonia. Foty wrzucę niżej:) [2020-01-30 20:13]

Przemas83

Krzysztof z lepszej strony? Wolałbym mieszkać od strony szczytu, przynajmniej jednego wariata mniej za ścianą... : ) [2020-01-31 04:35]

luxxxis

Z powodu depresyjnej szarości za oknem wszystkim widzę odpier....a. Temat o zimie a poleciały 500+,emisja co2,bagno porozumień ...
Walić to,idżcie ludziska na ryby póki jeszcze są. [2020-01-31 10:15]