Przewidzieli zimę

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
Przepowiadali nam zimę stulecia a nastąpiła zima wszechczasów!!! Połowa stycznia a niemal na całej powierzchni kraju pokrywy śniegowej nie było nawet przez dobę. O tydzień już został pobity rekord bez pokrywy śniegowej nawet na krańcach wschodnich kraju. Co ciekawe w pogodach długoterminowych niewiele się zmienia. Kleszcze na wiosnę nas zjedzą:):)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

z@mela

Zapowiadali kataklizm pod koniec stycznia mrozy miejscami nawet do -2 :|
propaganda TVPiS jest nie do pobicia ale internetowe media rodem zza Odry Axel Springer SE też nie próżnują.
W pogodzie chyba nie ma stałych ale biorąc pod uwagę ostatnie lata to pewnie pod koniec stycznia lub na początku lutego walnie -15 kilka dni później będzie przeplatało -5 - +10 trochę śniegu i chlabra i w marcu zamiast ciepło to pewnie przymrozi nocami i w kwietniu żeby było "normalnie" -10 kilka nocy żeby utrudnić tarło co niektorym rybom i żeby wieśki owoców za wiele nie mieli :/
Aktualnie ktery się wściekły bo ryją w miejscach w których ziemię trzema kilofem kruszyć do tego mam ponad 100 kretowin koło domu , bzy mają zielone pąki tak sam wierzba i inne drzewa - nie dobrze . (2020/01/14 22:05)

mateuszwos

podejrzewam że zimy w ogóle nie będzie. Ani w styczniu ani w lutym. Co do kretów to faktycznie dramat co wyprawiają
(2020/01/16 00:05)

Sith

Zapowiadali kataklizm pod koniec stycznia mrozy miejscami nawet do -2 :|
propaganda TVPiS jest nie do pobicia (...)
Dobrze napisane... :))
(2020/01/16 09:23)

ryukon1975

Zim nie ma od dobrych kilku lat to i teraz nawet tvpis jej nie zaprosi. w lutym może lekko coś przymrozi. W marcu pochlapie i powieje i znów wiosna a po niej lato suche i biedne. Niżej ostatnia zima jaką pamiętam 2014. (2020/01/16 11:50)

mateuszwos

Ciekawy jestem dokąd to zmierza? Te zmiany są mocno zauważalne na przestrzeni zaledwie kilku lat. Za moich szkolnych lat zima w zimę były z mrozem i ze sniegiem. Raz było mroźniej raz łagodniej ale Wisła zamarzała niemal co roku nie wspominając o starorzeczach, które służyły nam za lodowisko od końca grudnia do początku marca. Ostatnie 7 zim to przymrozki a nie mrozy a obecna stawia pytanie "Co dalej?" (2020/01/16 13:35)

ryukon1975

Zmierza to w bardzo złym kierunku. Jednak ci którzy powinni myśleć o losach następnych pokoleń jakoś nie widzą dalej jak miesiąc do przodu i 500+. Wymuszają na ludziach dzieci wszelkimi metodami ale nie myślą że za kilkadziesiąt lat te 500+ może nie wystarczyć na wodę do pica przez ten miesiąc. (2020/01/16 13:47)

ogtw

Żeby znowu na Wielkanoc, dzieci nie lepiły bałwanów. (2020/01/16 15:19)

zbigniew240671

Znajomy był z psami w lesie na spacerze na początku stycznia i jeden z psów ( bardzo kudłaty ) złapał 7 kleszczy :( Krety ryją jak górnicy, robaki wyłażą na wierzch....masakra :( Ja tydzień temu zabiłem w kotłowni komara który był bardzo ożywiony jak w sezonie :( Jestem z Opoczna i obserwuję w okolicy stan wód :( nędza i rozpacz :( Robactwo nas zażre żywcem :( Wielu się cieszy że nie ma zimy, ale dla mnie jak najbardziej powinna być....przynajmniej 2 miesiące :) Może i tych różnych dziwny chorób by nie było :( Cholera wie co człowiek teraz łapie ? Bakterie, wirusa, grypę, przeziębienie ??? Nikt nie myśli o gromadzeniu wody :( Centralna Polska podobno najbardziej zagrożona, brakami wody :( Mało zbiorników i małe zalesienie :( Co będzie ? Hmmm czas pokaże , ale chyba nic dobrego nam się nie szykuje :(
Pozdrawiam wszystkich :) (2020/01/24 18:06)