Przetrzymanie i zabranie ryby RAPR?

/ 6 odpowiedzi
Witam mam takie pytanie czy jak złowie np. karasia to po zakończeniu wędkowania moge go nie zabijać tylko włożyć do wiaderka z wodą a później wpuścić go do mojego stawu? Wiadomo że karaś jest wytrzymały i nie zdechnie.
FLO92

raczej takich numerow z karasiem robic nie musisz bo on sam sie stosunkowo szybko w stawie rozmnozy a jedna sztuka cie nie zbawi :) (2011/07/20 15:31)

u?ytkownik57785

Możesz go włożyć do wiaderka, jako niby żywca, ale lepiej trzymaj go sobie w siatce w wodzie, bo tam ma swoją wodę z powietrzem, a do wiaderka go wrzucisz jak skończysz łowić. (2011/07/20 18:54)

karlik

Witam mam takie pytanie czy jak złowie np. karasia to po zakończeniu wędkowania moge go nie zabijać tylko włożyć do wiaderka z wodą a później wpuścić go do mojego stawu? Wiadomo że karaś jest wytrzymały i nie zdechnie.

Witam kolege co do połowów czy to karaś czy co co kolwiek ma być przetrzymywane w wodzie za pomocą siatki która nie jest siatka metalową bo tak mówi RAPR . A odnośnie tego że łowiłeś po to żeby je zabrać do swojego stawu którego chciałeś zarybić tym karasiem ....  to nie będę komętował    

POZDRAWIAM (2011/07/20 20:41)

u?ytkownik32263

Witam kolege co do połowów czy to karaś czy co co kolwiek ma być przetrzymywane w wodzie za pomocą siatki która nie jest siatka metalową bo tak mówi RAPR . A odnośnie tego że łowiłeś po to żeby je zabrać do swojego stawu którego chciałeś zarybić tym karasiem ....  to nie będę komętował    

POZDRAWIAM
A niby dlaczego nie będzie Kolega komentować? Przecież rybkę złowioną zgodnie z RAPRem można zabrać z łowiska i co się później z nią stanie to już tylko i wyłącznie zależy od łowcy. Byleby nie wpuszczał jej do nie swojego stawu/jeziora/rzeki. Przecież lepsze to niż gdyby wylądowała na patelni. Piszę to ponieważ trochę podniosło mi się ciśnienie bo sam posiadam stawik i wpuszczam do niego własnoręcznie złowione rybki. Oczywiście te ładniejsze. I pytam się: co w tym złego?! (2011/07/20 22:01)

u?ytkownik1117

jesli złowiłeś daną rybe zgodnie z R.A.P.R to sam decydujesz czy ja wypuścisz , czy zabierasz do domu , a będąc w domu bez problemu możez sobie wpuścić do oczka wodnego czy stawu, (2011/07/21 06:26)

jurek

Co nie jest zabronione , jest dozwolone , tylko trzeba pamiętać , by rybka nie cierpiała zbytnio , tak , jak napisał Mastiff
(2011/07/21 09:28)