Przestępca z wędką w ręku

/ 37 odpowiedzi
Witam wszystkich !!!!



Jestem na forum w zasadzie Świeżak, lecz wędkuję odkąd pamiętam z małymi przerwami , no może z większymi bo nie łowiłem przez ostatnie 7 lat.
Od czasu kiedy odnowiłem swoje hobby jakim jest wędkarstwo czuje się jak jakiś przestępca z wędką.
Człowiek idąc na ryby musi wiedzieć na jakim numerze łowiska łowi, mało tego jak chce ruszyć w nieznane czyli bo w regionie wrocławskim jestem nowy to muszę widzieć czy dane  łowisko nie jest objęte swoim reze gulaminem gdzie na dodatek takiego regulaminu nigdzie nie można przeczytać. By poprzeć to faktami  ostatnio wyczytałem o stawie w Kobierzycach pod Wrocławiem, myślę sobie jade zobaczę, (wędkuję tylko metodą spiningową) po przyjechaniu na miejsce widzę staw Który należy do PZW ale po pierwszym żucie miejscowi chcieli mnie zjeść na surowo. Dowiedziałem się że tam nie można spiningować, ale i również nie można łowić inną metodą dopóki nie opłaci się składek w ichnim kole. Wtedy poczułem się poraz pierwszy jako przestępca rozmawiam z okolicznym starszym Panem i mówi mi że muszę opłacić składkę u nich w kole bo ta składka którą opłaciłem czyli PZW to nic nie znaczy, mało tego mówię że czytałęm tabliczkę przy stawie i nic tam nie było napisane  o tym że to jest prywatny staw i że nie można łowić metodą spiningową, dziadek na to nic nie powiedział.
Druga sprawa ostatnio pojechałem nad Solinę z żoną wiec zabrałem wędkę, oczywiście dowiedziałem się że trzeba osobno płacić, byłem 3 dni i zapłaciłem 90 PLN. Pytam więc po co mu opłacamy składki PZW ??? i dlaczego???? Skrót PZW czyli Państwowy Związek Wędkarski, a to nie ma nic wspólnego z PZW bardziej podpada mi to pod OZW czyli Okręgowy Związek Wędkarski. Kiedyś opłacałem składkę PZW i jechałem na Mazury i tam mogłem łowić w zasadzie w Całe Polsce mogłem łowić nie znając  numeru łowiska.
Teraz chcę się wybrać nad zbiornik w Szczodrym koło Wrocławia. Dowiaduje się że to jest zbiornik zarządzany przez koło POLAR i oni z kolei mają swoje prawa i regulaminy.
Powiem jedno z PZW zrobił się straszny Syffff, gdzie wędkarz zobligowany jest do płacenia i pilnowania się bo jak nie dopełni głupoty z wpisanem numeru łowiska to płąci mandat, zrobiło się tak urzędowo nad wodą jak nigdy nie było. Tak więc przestępcy z wędką w dłoni przekopujcie internet gdzie możecie łowić na jakich warunkach i ile musicie dopłacić za możliwość łowienia na danym łowisku bo wasz okręg nie ma podpisanej umowy z Innymi okegami.
 

Jack14


Po 7 latach przerwy w wędkowaniu?

Jeszcze wiele przepisów i uregulowań kolegę zaskoczy.

Proponuję na początek sprawdzić gdzie obecnie możesz wędkować i na jakich zasadach.

(2012/08/14 15:43)

rozdarty


Witam, no moja historia jest podobna. Nigdy nie łowiłem z dziadkiem, wujkiem czy ojcem. Postanowiłem dwa lata temu wyrobić sobię kartę i nauczyć się wędkowania.
Na początku tylko spinningowałem po dwie trzy godziny w tygodniu z powodu braku czasu to wiadomo szybko się pojawiałem i znikałem nikt się do mnie nie przyczepił. Jednak w końcu postanowiłem opanować metody gruntowo spławikowe i wiele razy mnie pogonili bo nie miałem wkładki na łowisko, a tablicy żadnej nie było bo jak się dowiedziałem złomiarze ukradli. I teraz jadąc nad wodę jadę tylko w jedno miejsce na duży zbiornik już obcykany bo nie mam odwagi na poszukiwania i odkrywania nowych wód nad którymi mógł bym się zrelaksować. (2012/08/14 15:49)

Mija


Należę do mazowieckiego okręgu. Otwieram swoje zezwolenie i jak byk mam wypisane gdzie mogę łowić i z jakimi ograniczeniami w danym okręgu. A na str www wyczarowali mi mapę gdybym miała jeszcze jakieś wątpliwości ;)Koledze polecam stronę Jego okręgu. Zapoznać się gdzie i jak można i z tą wiedzą miejscowi mogą Koledze (za przeproszeniem) naskoczyć ;) (2012/08/14 16:08)

Jack14


"rozdarty" to gdzie ty wędkujesz?

Ja mam wykupione stosowne pozwolenie w którym to jest wszystko opisane.

Gdzie mogę wędkować jaki numer wpisać do rejestru (jeśli obowiązuje) z innymi okręgami sprawdzam czy są porozumienia i tak dalej.

A ty mając do dyspozycji internet nie wiesz jak powinieneś wędkować nie narażając się na konsekwencje prawno-mandatowe ?

No cóż szkoda :-(

(2012/08/14 16:11)

u?ytkownik26223


Kol.mironus PZW to Polski związek wędkarski a nie Państwowy związek wędkarski.PZW zrzesza wędkarzy a nie wody .Wody są podzielone na "rewiry"(okręgi)Łowić możesz tylko w tym okręgu jaki opłaciłeśjednym sie to podoba ,innym nie .i my nic na to poradzić nie możemy.
Teraz nie wystarczy (tak jak za komuny) załatwić karte ,opłavić i łowić Niestety ale są regulaminy przepisy itd jeśli chcesz wędkować na wodach PZW to niestety musisz dopełnić obowiązków. (2012/08/14 16:54)

ryukon1975


Kol.mironus PZW to Polski związek wędkarski a nie Państwowy związek wędkarski.PZW zrzesza wędkarzy a nie wody .Wody są podzielone na "rewiry"(okręgi)Łowić możesz tylko w tym okręgu jaki opłaciłeśjednym sie to podoba ,innym nie .i my nic na to poradzić nie możemy.
Teraz nie wystarczy (tak jak za komuny) załatwić karte ,opłavić i łowić Niestety ale są regulaminy przepisy itd jeśli chcesz wędkować na wodach PZW to niestety musisz dopełnić obowiązków.





PZW zrzesza wędkarzy,w jakim celu?
Łowię w przedsiębiorstwie Okręg Rzeszów,ktoś inny w przedsiębiorstwie Okręg Przemyśl są to dwie zupełnie niezależne firmy.Pisząc firmy mam na myśli ludzi którzy pracują w nich zawodowo i podejmują decyzje bo ja jako wędkarz mam tylko zapłacić i cicho siedzieć.
Więc w jakim celu te niezależne okręgi łączą się w PZW? Co z tego mamy prócz etatów w ZG?
Złudzenie prężnego Związku z setkami tysięcy członków? (2012/08/14 17:40)

berthold


Kol.mironus PZW to Polski związek wędkarski a nie Państwowy związek wędkarski.PZW zrzesza wędkarzy a nie wody .Wody są podzielone na "rewiry"(okręgi)Łowić możesz tylko w tym okręgu jaki opłaciłeśjednym sie to podoba ,innym nie .i my nic na to poradzić nie możemy.
Teraz nie wystarczy (tak jak za komuny) załatwić karte ,opłavić i łowić Niestety ale są regulaminy przepisy itd jeśli chcesz wędkować na wodach PZW to niestety musisz dopełnić obowiązków.



ale za komuny to było gites opłacałem kartę i łowiłem gdzie mnie oczy poniosły w całej Polsce i to było dobre a teraz to rzygać się chce od tego cwaniactwa i jak by mi się zachciało mieć na całą Polskę to chyba z 15 tys by trzeba wydać a w zamian dostanę puste zbiorniki wyłowione i sprzedane ryby do TESCO czy AUCHAN ale ja już na drugi rok kończę z wędkarstwem po prawie 40-tu latach łowienia ,bo teraz to zaczyna być śmieszne i żałosne zarazem (brak ryb) (2012/08/14 17:59)

u?ytkownik26223


Kol.mironus PZW to Polski związek wędkarski a nie Państwowy związek wędkarski.PZW zrzesza wędkarzy a nie wody .Wody są podzielone na "rewiry"(okręgi)Łowić możesz tylko w tym okręgu jaki opłaciłeśjednym sie to podoba ,innym nie .i my nic na to poradzić nie możemy.
Teraz nie wystarczy (tak jak za komuny) załatwić karte ,opłavić i łowić Niestety ale są regulaminy przepisy itd jeśli chcesz wędkować na wodach PZW to niestety musisz dopełnić obowiązków.





PZW zrzesza wędkarzy,w jakim celu?
Łowię w przedsiębiorstwie Okręg Rzeszów,ktoś inny w przedsiębiorstwie Okręg Przemyśl są to dwie zupełnie niezależne firmy.Pisząc firmy mam na myśli ludzi którzy pracują w nich zawodowo i podejmują decyzje bo ja jako wędkarz mam tylko zapłacić i cicho siedzieć.
Więc w jakim celu te niezależne okręgi łączą się w PZW? Co z tego mamy prócz etatów w ZG?
Złudzenie prężnego Związku z setkami tysięcy członków?


Okręgi nie łączą sie w PZW lecz PZW sie dzieli sie na okręgia po co to sie musisz spytać w zarządzie ale jeśli  nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze (2012/08/14 18:03)

ryukon1975


I tu się zgadzam kasa i "władza" bo w europie już na poziomie czegoś na wzór naszych Kół jest pełna samodzielność, a tu "góra" trzyma wszystko w łapie i nie puści mimo iż sobie z tym nie radzi. (2012/08/14 18:43)

Artur z Ketrzyna


Kol.mironus PZW to Polski związek wędkarski a nie Państwowy związek wędkarski.PZW zrzesza wędkarzy a nie wody .Wody są podzielone na "rewiry"(okręgi)Łowić możesz tylko w tym okręgu jaki opłaciłeśjednym sie to podoba ,innym nie .i my nic na to poradzić nie możemy.
Teraz nie wystarczy (tak jak za komuny) załatwić karte ,opłavić i łowić Niestety ale są regulaminy przepisy itd jeśli chcesz wędkować na wodach PZW to niestety musisz dopełnić obowiązków.





PZW zrzesza wędkarzy,w jakim celu?
Łowię w przedsiębiorstwie Okręg Rzeszów,ktoś inny w przedsiębiorstwie Okręg Przemyśl są to dwie zupełnie niezależne firmy.Pisząc firmy mam na myśli ludzi którzy pracują w nich zawodowo i podejmują decyzje bo ja jako wędkarz mam tylko zapłacić i cicho siedzieć.
Więc w jakim celu te niezależne okręgi łączą się w PZW? Co z tego mamy prócz etatów w ZG?
Złudzenie prężnego Związku z setkami tysięcy członków?


Okręgi nie łączą sie w PZW lecz PZW sie dzieli sie na okręgia po co to sie musisz spytać w zarządzie ale jeśli  nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze

Dlaczego tak się stało. Poprostu co region (OKRĘG) to obyczaj. W jednym zrzeszeni wędkarze dbają o swoje łowiska, pilnują je przed trucicielami, kłusolami, sami nie pustoszą łowisk i prężnie działają. W  innym żydzą nawet 1 zł, łowią ile wlezie bo zapłacili, nie reagują na dewastacje, trucie i kłusownictwo. O pracach na rzecz związku i łowisk, nie chcą słyszeć.
Poprostu 2 światy...
Dlatego jedni odłączyli się od drugich. Poco by mieli za frii oddawać swoją pracę i pieniądze (bo by mieć super łowiska podnieśli sobie składki).
Dlatego za takie łowisko musisz dopłacić.
No i jak w kole i okręgu byli by odpowiedni ludzie więcej było by porozumień między okręgami, i tym samym dostępnych łowisk też by było więcej.

Ps. składką członkowską płacisz jedną, a opłacić możesz sobie kilka okręgów. Lub wybrać tylko jedno łowisko i płacić naprawdę niewiele. (2012/08/15 09:46)

toldi2001


Tą całą chołotę pod nazwą PZW powinni rozwiązać razem z tymi kartami wędkarskimi i uprawnieniami popieprzonymi opłaty powinno robić się w kiosku ruchu tak jak w Holandii?

A jak mnie złapią z niewymiarową rybą i dostane mandat to tylko na własne życzenie bo w moim interesie jest się dowiedzieć o limitach i wymiarach. (2012/08/15 10:33)

u?ytkownik104859


Najsmieszniejsze jest to ze w okregun sa kla różne male weksze  i powiedzmy kolo ma pod opieka swoja wode  I ty oplacajac oplate okregowa nie mozesz lowic na wodzie kola w/w dopieropo uiszczeniu oplaty za dobe powiedzmy 15 zl ( kolo tworza czlonkowie z zarządem zwolnionym od oplat w ilosci 27 osób , Ale wszyscy czląnkowie tego kola moga lowic bez przeszkód na terenie calego okregu?? (2012/08/15 11:25)

xeio


zgadzam się z większością powyższych opinii, aczkolwiek pzw zrzesza podległe mu okręgi, więc mogli by pomyśleć o jakimś oficjalnym internetowym zbiorze łowisk, ocinków rzek, gdzie wybierając się na rybki moglibyśmy sobie sprawdzić: do kogo należy woda, czy obowiązują jakieś dodatkowe opłaty, bądź przepisy lub zakazy.
Taki system nie jest trudny do opracowania ( wyszukiwarka łowisk istnieje na wedkuje.pl przecież), chodzi mi tylko o to, że gdyby istniał taki oficjalny spis łowisk, nam wędkarzom było by dużo łatwiej i można było by oszczędzić sobie dużo nieprzyjemności. Stworzenie takiego spisu, dla dobrego informatyka to kilkanaście godzin pracy, a okręgi pzw skoro już istnieją to mogły by dostarczyć informacje o łowiskach, wraz z w.w przepisami odnośnie wędkowania w nich.

PS. w co ja wierze :) 

pozdrawiam (2012/08/15 11:36)

mironus25


Jeżeli mamy żyć ciągle ograniczani i uciskani to faktycznie, powinien być taki oficjalny spis łowisk, ostatnio rozmawiałem z gościem który kontrolował żadna tam straż rybacka jak to była kiedyś, ale zwykły kolo który miał jakieś szkolenie tam zrobione i sam się wygadał ze ma od mandatu  500 PLN 100 PLN prowizji dlatego też tak ochoczo chodzi i wypisuje mandaty, do tego stopnia, podczas łowienia na spinig jeszcze przed majem zapytał mnie co łowie to mu powiedziałem że łowię spokój i czyste powietrze no i czasami wpadnie okoń czy szczupaczek czy boleń, to już za samo  stwierdzenie chciał mi wypisać mandat że niby to jak złapie nawet przypadkowo szczupaka, to tej rybie może coś się stać heheheeh to jest całe meritum sprawy KASA KASA i jeszcze raz KASA i tak się na to zapatruje PZW (2012/08/16 15:24)

mironus25


Tak przyznaje że pomyliłem się z tym Państwowym ale myślę że nie zmienia to faktu  czy Państwowy czy Polski to znaczy Nasz!!! wszystkich wędkaży i nie tylko ale również Polaków, a nie prywatnych rabusi i psełdo biznesmenów.

Po drugie nie było u Nas komuny nawet jej nie było w Rosji

A po trzecie w czym są twoje lepsze ograniczenia od nie ograniczenia, myślę że nie trzeba na to odpowiadać.
Każde organicznie jest brakiem wolności.

Po czwarte jak napisał " berthold " chcąc pojechać na wakacje musisz bulić za możliwość legalnego łowienia ryb za co już zapłaciłeś !!!!! Pytanie jakim prawem bo okręg dany nie podpisł umowy z innym okręgiem ???
To jest błędne koło.
(2012/08/16 15:31)

mironus25


Po 7 latach przerwy w wędkowaniu?

Jeszcze wiele przepisów i uregulowań kolegę zaskoczy.

Proponuję na początek sprawdzić gdzie obecnie możesz wędkować i na jakich zasadach.


Tak wiem że wiele  mnie jeszcze zaskoczy, i tego się obawiam " przed każdym wyjściem na ryby"

Taki mały sakrazm :)

(2012/08/16 15:33)

Jack14


Zastanawiam się dlaczego to robisz (wędkujesz) po tylu latach przerwy, następnie opisujesz "jakieś zaskoczenie" nad wodą myślę, że w dobrym tonie zwróciłem koledze "uwagę" czy może inaczej podałem wskazówkę gdzie należy szukać informacji mających na celu "nadrobienie zaległości" braków, zmianach np. w RAPR. Domyślam się, że nie Masz mi tego za złe, a tu kolejny wpis że chodzisz na ryby i czekasz kto jeszcze się do Ciebie "przypier..." za brak Twojej wiedzy.

Ja tak to odczytałem.

Pamiętaj, że przepisy (i nie tylko) dotyczące wędkowania zmieniają się min. raz na rok. Przykładem mogą być nawet przepisy ruchu drogowego, które to obowiązują wszystkich kierujących posiadających prawo jazdy. Zmiany za zmianami, a przepisy trzeba znać, rozumieć i stosować.

Pozdrawiam.

(2012/08/16 15:56)

CZzesio


zgadzam się z większością powyższych opinii, aczkolwiek pzw zrzesza podległe mu okręgi, więc mogli by pomyśleć o jakimś oficjalnym internetowym zbiorze łowisk, ocinków rzek, gdzie wybierając się na rybki moglibyśmy sobie sprawdzić: do kogo należy woda, czy obowiązują jakieś dodatkowe opłaty, bądź przepisy lub zakazy.
Taki system nie jest trudny do opracowania ( wyszukiwarka łowisk istnieje na wedkuje.pl przecież), chodzi mi tylko o to, że gdyby istniał taki oficjalny spis łowisk, nam wędkarzom było by dużo łatwiej i można było by oszczędzić sobie dużo nieprzyjemności. Stworzenie takiego spisu, dla dobrego informatyka to kilkanaście godzin pracy, a okręgi pzw skoro już istnieją to mogły by dostarczyć informacje o łowiskach, wraz z w.w przepisami odnośnie wędkowania w nich.

PS. w co ja wierze :) 

pozdrawiam





Cześć :) Istnieje ,istnieje.... taki wykaz łowisk  KAŻDY wędkarz  otrzymał "na piśmie" (przynajmniej w moim okręgu -Katowice )  można też zagooglać:"wykaz łowisk PZW okręgu ....."

Czego więcej chcieć to nie wiem ..?   A to co było kiedyś hmmmmmmmmmm :))))))))))
"to se ne wrati "   jak to NIE mówią Czesi ;))



wody nizinne O/Katowice

nr łow. nazwa pow. położenie
       
001 POGORIA l * 60,0 ha m. Dąbrowa Górnicza
002 POGORIA III* 207,0 ha m. Dąbrowa Górnicza - Gołonóg
003 PŁAWNIOWICE** 244,2 ha m. Pławniowice
004 PRZECZYCE* 430,7 ha m. Przeczyce
005 ŁĄKA* 320,0 ha m. Pszczyna - Łąka
006 DZIERŻNO* 128,0 ha m. Dzierżno
007 ODRA l , III 43,29 ha Sołectwo Bluszczów, m. Odra w obrębie polderu Buków
008 BUKÓW l , II 118,46 ha Wieś Kamień - polder Buków
009 DZIEĆKOWICE* 712,0 ha Imielin
010 CHECHŁO-NAKŁO* 90,0 ha m. Tarnowskie Góry (przy trasie Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie)
011 SOSINA 51,0 ha m. Jaworzno (przy trasie Szczakowa- Bukowno)
012 CHECHŁO k/Chrzanowa * 54,0 ha m. Trzebinia
013 PAPROCANY** 122,34 ha m. Tychy - Park Paprocany
014 KOZŁOWA GÓRA** 526,8 ha Wymysłów - Świerklaniec obejmuje również cofkę rzeki Brynicy do mostu drogowego w miejscowości Niezdara
050 KUŹNICA WARĘŻYŃSKA 459,7 ha m. Kuźnica Warężyńska k/ Dąbrowy Górniczej
017 POGORIA z dopływami   od źródeł do ujścia do rz. Przemszy
028 rz. PRZEMSZA z dopływami   od połączenia Białej i Czarnej Przemszy do ujścia do rz. Wisły
029 rz. WISŁA z dopływami nie wymienionymi w wykazie ( z Kanałem Dwory i Jankowice)   od ujścia rz. Przemszy do ujścia rz. Skawy
030 rz. WISŁA z dopływami nie wymienionymi w wykazie   od jazu w km 35+888 poniżej zb. Goczałkowice do ujścia rz. Przemszy
031 rz. PSZCZYNKA z dopływami nie wymienionymi w wykazie   od źródeł do mostu drogowego w Brzeźcach (przed zb. ,,Łąka”)
032 rz. PSZCZYNKA z dopływami   poniżej zb. ,,Łąka” do ujścia do Wisły
033 rz. ODRA wraz z Kanałem Ulgi w Raciborzu oraz dopływami z wyłączeniem rz. Psiny   od granicy państwa w Chałupkach do ujścia Kanału Gliwickiego
034 rz. BRYNICA z dopływami   od źródeł do mostu drogowego w miejscowości Niezdara oraz poniżej zb. Kozłowa Góra do ujścia do rz. Czarnej Przemszy
035 rz. CZARNA PRZEMSZA z dopływami   od źródeł do mostu drogowego Katowice - Warszawa przy wpływie do zb. Przeczyce
036 rz. CZARNA PRZEMSZA z dopływami   od ujścia pot. Pogorianka do połączenia z rz. Biała Przemsza
037 rz. KANAŁ GLIWICKI   od portu Gliwice do bramy górnej śluzy Dzierżno Duże
038 rz. KŁODNICA z dopływami   od źródeł do wlotu do zbiornika Dzierżno Duże(z wyłączeniem zbiornika)
039 rz. RUDA z dopływami   od źródeł do osi mostu w ul. Gliwickiej
039a rz. RUDA   od osi mostu w ul. Gliwickiej do dawnego ujścia rz. Nacyny
040 rz. RUDA z dopływami   od końca umocnień brzegowych poniżej mostu na ul. Stalowej (poniżej zb. Rybnik) do ujścia do rz. Odry
041 rz. DRAMA z dopływami   poniżej zbiornika Dzierżno Małe do ujścia do Kanału Gliwickiego
042 rz. BIERAWKA z dopływami   od źródeł do ujścia do rz. Odry
043 rz. CHECHŁO z dopływami   od źródeł do ujścia do zb. Chechło k. Trzebini oraz poniżej zbiornika do ujścia do rz. Wisły
044 pot. TOSZECKI z dopływami   od źródeł do ujścia do zb. Pławniowice
045 pot. IŁOWNICA   od drogi Bielsko Biała – Cieszyn (nr 1, E75) do ujścia do rz. Wisły
046 pot. WAPIENICA   od drogi Bielsko Biała – Cieszyn (nr 1, E75) do ujścia do rz. Iłownicy
047 rz. BIAŁA   od mostu drogowego Czechowice Dziedzice – Bestwina do ujścia do Wisły
314 rz. BIAŁA PRZEMSZA z dopływami   od jazu w Maczkach do ujścia do rz. Przemszy
668 rz. PIOTRÓWKA z dopływami   od źródeł do granicy w m. Marklowice Górne oraz wzdłuż granicy Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dopływami.
669 rz . OLZA z dopływami nie wymienionymi w wykazie   od granicy państwa w m. Cieszyn i wzdłuż granicy polskiej wraz z dopływami na tym odcinku (Cieszyn, Kaczyce Górne, Gołkowice, Olza - z wyłączeniem odcinków poza terytorium Polski) Obowiązuje zasada ograniczonego poruszania się w strefie granicznej , wymagane zgłoszenie telefoniczne swojej obecności w placówce Straży Granicznej Cieszyn 033/8540300, Zebrzydowice 32/469 35 35
101 MITRĘGA 7,2 ha m. Łazy przy ul. Wiejskiej
103 PORĘBA II 8,65 ha m. Zawiercie - Poręba
104 CIĄGOWICE 3,33 ha Ciągowice
106 ROGOŹNIK II 21,6 ha Rogoźnik Park
109 POGORIA II 24 ha m. Dąbrowa Górnicza
110 ROGOŹNIK I + kanał poniżej zb. 13 ha Rogoźnik – Park
204 GROBLA staw nr 4 1,46 ha Nadleśnictwo Chrzanów
205 KWAŚNIÓW 1,7 ha Kwaśniów Górny
206 ZBIORNIK WOLBROMSKI WRAZ Z P.CENTARA 16.6 ha Wolbrom Zabagnie
215 ŻARKI II 18,93 ha Nadleśnictwo Chrzanów, Leśnictwo Żarki
219 BYCZYNA MAKOWISKA 4,3 ha Byczyna
221 ZIAJKI 9,6 ha Żarki k/ Libiąża
226 WALCOWNIA 1,27 ha Sławków ul. Walcownia
301 GLINIOK 20,4 ha m. Mysłowice
302 HUBERTUS I , II 13 ha m. Katowice - Szopienice
303 MORAWA* 35,0 ha m. Katowice - Szopienice
304 STAWIKI 8,0 ha na granicy miast Katowic i Sosnowca
306 RZĘSA 6,33 ha m. Siemianowice Śląskie
307 BORKI 9,0 ha na granicy miast Katowice i Sosnowiec
308 BALATON 9,7 ha m. Sosnowiec - Klimontów
309 PRZETOK 3,5 ha przy drodze Czeladź - Bytom
310 RÓW, KALNY 0,85 ha m. Sosnowiec - Milowice ul. Baczyńskiego
312 SMUG 2,6 ha Kazimierz Górniczy
315 WYGODA 1,85 ha Sosnowiec - Niwka
401 UPADOWA 2,2 ha Katowice - Giszowiec
402 MAROKO 8,3 ha m. Katowice Oś. Tysiąclecia
403 AMELUNG 1,97 ha Chorzów ul. Żołnierzy Września
408 DOLINA TRZECH STAWÓW 14,1 ha w ramach łowiska wydzielono:
408/2 OZDOBNY 1,0 ha m. Katowice Muchowiec (Katowicki Park Leśny)
408/4 KAJAKOWY 10,1 ha m. Katowice Muchowiec (Katowicki Park Leśny)
409 ŁĄKA 14,5 ha m. Katowice - Muchowiec (Katowicki Park Leśny)
411 BARBARA 2,44 ha m. Katowice - Ochojec
412 GÓRNIK 1,25 ha m. Katowice – Giszowiec
413 JANINA   m. Katowice – Giszowiec
414 MATYLDA 2,5 ha Świętochłowice ul. Harcerska
415 SKAŁKA 4,5 ha m. Świętochłowice - Ośrodek Sportu i Rekreacji “Skałka"
417 Żegnica 1,0 ha Świętochłowice Lipiny
418 ŚLEPIOTKA 2,22 ha w lesie pomiędzy Ochojcem, a Murckami w Katowicach
419 ZAPADLISKO 11,3 ha Tychy - Czułów
420 KARTON 5,0 ha Tychy - Czułów
421 OCHOTKA 2,0 ha Tychy - Czułów
424 STARGANIEC 3,8 ha Katowice - Panewniki - Zadole
501 STARORZECZE WISŁY 1,5 ha Jawiszowice
506 STARORZECZA WISŁY 1,5 ha Jedlina przy ul. Wałowej
513 PACWOWE l 2,3 ha m. Chełm Śląski, ul. Kolberga
514 KASIA 1,62 ha m. Wyry
516 PACWOWE II 5,8 ha m. Chełm Śląski, ul. Kolberga
519 RAJ WĘDKARZA 1,77 ha Łaziska Górne ul. Górnicza
523 ŁAWKI 1,4 ha Mysłowice Wesoła ul. Plebiscytowa
531 STARORZECZE WISŁY ,,PODKOWA” 1,1 ha za osiedlem Wola (trasa Jedlina – Wola)
532 STARE KORYTA WISŁY 1,0 ha na granicy Jedliny i Woli
534 SKAŁA 1,72 ha Mikołów Regielowice ul. Skłodowskiej
535 PACWOWE III 1,84 ha Chełm Śl. ul. Kolberga
538 GOLDMAN 6,3 ha Bieruń Kopciowice
539 KUDROWIEC 3,5 ha Chełm Śl. przy torach PKP relacji Oświęcim – Mysłowice
601 NIEBOCZOWY* 82,2 ha m. Nieboczowy obok rzeki Odra
603 SIEDLISKO 1 i 2 3,2 ha m. Siedliska gm. Kuźnis Raciborska
604 ŁĘG 8,81 ha Łęg gm. Nędza
606 ROSZKÓW NOWY 30 ha Roszków, gm.Krzyżanowice
607 ROSZKÓW BOBROWY 50 ha gm.Krzyżanowice, gospodarz Koło nr 18
608 PARUSZOWIEC 12,2 ha m. Rybnik - Paruszowiec
611 WIELOPOLE 2,0 ha m. Rybnik - Wielopole
612 PNIOWIEC 31,0 ha m. Rybnik - Chwałęcice
613 GZEL 29,0 ha m. Rybnik - Chwałęcice
615 ERG 4 ha m. Żory przy Zakładach ERG
616 ODRA II 29,96 ha gm. Gorzyce (Olza - Odra)
617 PAPIEROK 14,1 ha m. Rybnik - Kłokocin
618 HORNIOK 65,2 ha gm. Krzyżanowice, wieś Tworków
619 SUDÓŁ 22,44 ha m. Racibórz
620 ZABEŁKÓW 10,71 ha Olza
621 ODRA I - poza polderem Buków 20,31 ha m. Odra
622 POD TORAMI – KALNY 15,0 ha przy drodze Krzyżanowice – Buków
623 ROGAL – BRUDNY 17,0 ha Krzyżanowice przy zb. HORNIOK
624 ŁĘGOŃ 15,21 ha m. Odra
625 TAMA 4,04 ha m. Czerwionka - Dębieńsko
626 RZĘDÓWKA 4,72 ha m. Rybnik – Kamień
627 ROSZKÓW 50,44 ha gmina Krzyżanowice
628 LANGER 0,6 ha Kuźnia Raciborska
631 ZAWALISKO 1 ha Rydułtowy ul.Gajowa
633 OLZA l 10,2 ha m. Olza
636 DZIERGOWICE 21,08 ha gm.Bierawa, m.Dziergowice
638 ŚREDNI BUKOWSKI 1,25 ha m. Buków, ośrodek "JAS-MOS"
640 PODKOŚCIELE 3,53 ha Rybnik - Jankowice
641 SZACHTA 1,13 ha Wodzisław Śląski
642 BRZEZIE* 71,25 ha Racibórz ul.Sudecka
655 STUDZIENNA 9,75 ha m. Racibórz
701 SOŚNICA I 15,06 ha Przyszowice ul. Brzozowa
702 ŁABĘDZI-STANISŁAW 3,1 ha m. Gliwice, ul. Żeromskiego
704 SZYB EDWARD 5,1 ha m. Ruda Śląska
705 ZANDKA 2,3 ha m. Świętochłowice - Lipiny
706 SZYB POŁUDNIOWY 1,4 ha m. Ruda Śląska, ul.Szyb Barbary
707 SZYB MARCINA 2,5 ha m. Świętochłowice - Lipiny
712 SŁUPSKO 35 ha w trakcie napełniania - m. Słupsko
713 DZIERŻNO DUŻE 615 ha m. Rzeczyce k/Gliwic
714 EMIL 3,2 ha m. Gliwice, ul. Kujawska
715 BEZCHLEBIE 20,1 ha Leśnictwo Bezchlebie
717 STAWY HALEMBA 6,9 ha przy Osiedlu ,,Halemba II", (Kiszka, Korytnik I, II, IV)
718 LEŚNY 26,03 ha m. Knurów - Oczków
719 STAWY KOŁA MAKOSZOWY 0,9 ha m. Zabrze – Makoszowy (Wojskowy, Powstańców Śląskich)
722 GLOMBIK 1,64 ha Ruda Śl.
723 STAWY MAKOSZOWSKIE 3,0 ha m. Zabrze – Makoszowy (Wera , Pnie)
725 PARK ŚWIERCZEWSKI 1,5 ha Zabrze - Makoszowy
726 STRZELNICA 3 ha Zabrze
727 STAW NR 3 5,1 ha Lasy Panewnickie
728 PŁAWNIOWICE MAŁE 6,12 ha Pławniowice
729 WIELKI 5,9 ha Lasy Panewnickie
731 SŁONECZNY 1,5 ha Sośnicowice
733 KWK PSTROWSKI I 9,5 ha Zabrze - Mikulczyce przy ul. Tarnopolskiej
733 KWK PSTROWSKI II 5,5 ha Zabrze - Mikulczyce przy ul. Tarnopolskiej
734 BOCIANIE GNIAZDO 9,3 ha Wieś Paniówki
735 PŁYTY 4,08 ha Zabrze - Makoszowy ul. Wiosenna
742 SŁUP 6,32 ha Zabrze - Mikulczyce przy ul. Tarnogórskiej
802 POD TOPOLAMI 1,7 ha m. Bytom, ul. Strzelców Bytomskich
804 ŁĄKA 6,0 ha na pograniczu Chorzowa - Maciejkowic i Bytomia
805 KOLEJARZ 2,5 ha na pograniczu Chorzowa - Maciejkowic i Bytomia
807 BYTKÓW 1,58 ha Siemianowice - Michałkowice
809 GROTA l 2,5 ha m. Bytom - Sucha Góra
811 POTEMPA 4,0 ha Nadleśnictwo Brynek
814 ZANDKA 1,11 ha Miasteczko Śl.
817 ŻABIE DOŁY 2,4 ha m. Bytom - Rozbark
818 SZOMBIERKI B. 5,9 ha m. Bytom - Szombierki
821 ŹRÓDEŁKO 3,2 ha Brzozowice Kamień
822 SIWCOWY 2,7 ha Tarnowskie Góry – Pniowiec
823 STARE TARNOWICE 1,0 ha Tarnowskie Góry – Stare Tarnowice
824 BRANTKA 4,3 ha m. Bytom - Północny

Objaśnienia:
* - dopuszczone wędkowanie ze środków pływających
** - dopuszczone wędkowanie ze środków pływających znajdujących się tylko na rybaczówkach

wody nizinne O/Częstochowa

NUMER ŁOWISKO
   
C 01 Rz. Mała Panew wraz z dopływami na odcinku od źródeł do ujścia rzeki Lublinicy **
C 02 Zb. Zielona* (Górny i Dolny)- 51,8 ha, gm. Kalety
C 03 Zb. Droniowiczki- 3,8 ha, Lubliniec
C 04 Kanał Grunwaldzki- 2,0 ha, Lubliniec
C 05 Zb. Dąbrowa- 2,5 ha , gm. Koszęcin
C 10 Rz. Warta od źródeł do mostu w m. Poraj wraz z dopływami na tym odcinku **
C 11 Zb. Poraj*- 496 ha, gm. Poraj
C 20 Rz. Warta od mostu w m. Poraj do mostu kolejowego w Działoszynie wraz z dopływami na tym odcinku oraz zb. Jankowice w Zakrzówku Szl. **
C 21 Zb. Widawa*- 5,0 ha, gm. Woźniki
C 22 Zb. Pająk- 6,0 ha, gm. Konopiska
C 23 Zb. Blachownia*- 40,0 ha , gm. Blachownia
C 24 Zb. Amerykan- 4,4 ha, gm. Janów
C 25 Zb. Guców- 3,5 ha, gm. Janów
C 26 Zb. Julianka*- 7,0 ha gm. Przyrów
C 30 Rz. Liswarta od źródeł do ujścia wraz z dopływami **
C 31 Zb. Hadra- 40,0 ha gm. Herby
C 32 Zb. Lisów- 7,5 ha, gm. Lisów
C 33 Zb. Borki- 6,45 ha, gm. Olesno
C 34 Zb. Kucoby- 10, 0 ha, gm. Olesno
C 35 Zb. Zakrzew- 9,6 ha, gm. Kłobuck
C 36 Zb. Ostrowy*- 38,0 ha, gm. Miedźno-
C 37 Zb. Panki- 3,8 ha gm. Panki
C 40 Rz. Pilica od źródeł do ujścia rzeki Czarna Włoszczowska wraz z dopływami na tym odcinku **
C 41 Zb. Siamoszyce* – 25,0 ha gm. Kroczyce
C 42 Zb. Dzibice*, 28,0 ha, gm. Kroczyce
C 43 Zb. Lelów- 6,5 ha, gm. Lelów
C 51 Glinianki: Bałtyk, Adriatyk, Pacyfik- 16,0 ha, Częstochowa
C 52 Gniazdów – 1,5 ha , gm. Koziegłowy
C 53 Stawy Jaworznik (1-3)- 20,0 ha, gm. Żarki
C 54 Matusowiec , Pietrzyków- 6,0 ha , Pajęczno
C 55 Michalina- 5,5 ha, Częstochowa
C 56 Stawy Myszków (1-2)- 3,0 ha, Myszków
C 57 Stawy Strzelce Wlk- 20,6 ha, gm. Strzelce Wlk
C 58 Glinianka przy ul. Szamotowej (Bida)- 1,8 ha , Częstochowa
C 59 Glinianka Zaciszańska- 6,0 ha, Częstochowa
C 61 Krzepice (Łezka)- 5,0 ha , gm. Krzepice
C 62 Zbiorniki Huty Cz-wa*, 40 ha, Częstochowa

Objaśnienia:
*    Dopuszczone wędkowanie ze środków pływających.
**  Z wyłączeniem odcinków wód górskich





(2012/08/16 16:33)

Piotr 100574


ooooo czesio ma w cholere wody do kilowania:))))gdzie czesio kiluje????? (2012/08/16 19:03)

CZzesio


Witam :) Ostatnimi czasy ulubiona Wisła , okolice Oświęcimia , kanał Dwory , kanał Jankowice ale to rzadziej .No i Przeczyce w pogoni za leszczykiem ;) (2012/08/16 19:14)

mironus25


Zastanawiam się dlaczego to robisz (wędkujesz) po tylu latach przerwy, następnie opisujesz "jakieś zaskoczenie" nad wodą myślę, że w dobrym tonie zwróciłem koledze "uwagę" czy może inaczej podałem wskazówkę gdzie należy szukać informacji mających na celu "nadrobienie zaległości" braków, zmianach np. w RAPR. Domyślam się, że nie Masz mi tego za złe, a tu kolejny wpis że chodzisz na ryby i czekasz kto jeszcze się do Ciebie "przypier..." za brak Twojej wiedzy.

Ja tak to odczytałem.

Pamiętaj, że przepisy (i nie tylko) dotyczące wędkowania zmieniają się min. raz na rok. Przykładem mogą być nawet przepisy ruchu drogowego, które to obowiązują wszystkich kierujących posiadających prawo jazdy. Zmiany za zmianami, a przepisy trzeba znać, rozumieć i stosować.

Pozdrawiam.


Dlaczego wróciłem do wedkowanie???, to proste  przez 7 lat zawsze było coś ważniejszego od wedkowania a to studia a to praca. Doszedłem do wniosku że nie samą pracą żyje człowiek i postanowiłem wrócić do hobby. Po siedmiu latach zobaczyłem nową zafajdaną rzeczywistość.
mnóstwo zakazów i nakazów których przedtem nie było. Dziwisz się mi że jestem wkurzony???? Nie wiem czy pamiętasz tą przysłowiową komunę i jak przedtem było być może że nie masz skali porównawczej i znasz tylko to co jest obecnie. Ja ją mam, na codzień widzimy co wyprawiają rządzący , człowiek chce od tego uciec nad wodę, gdzie obowiązują już inne zdecydowanie bardziej uciskające prawa dla wędkarzy. Zdania nie zmienię, i nikogo ani nie obrażam ani nie mam nikomu z wypowiadających się na forum za złe, bo nie wszyscy mogli skosztować tzw komuny!

Pozdrawiam (2012/08/17 10:04)

mironus25


zgadzam się z większością powyższych opinii, aczkolwiek pzw zrzesza podległe mu okręgi, więc mogli by pomyśleć o jakimś oficjalnym internetowym zbiorze łowisk, ocinków rzek, gdzie wybierając się na rybki moglibyśmy sobie sprawdzić: do kogo należy woda, czy obowiązują jakieś dodatkowe opłaty, bądź przepisy lub zakazy.
Taki system nie jest trudny do opracowania ( wyszukiwarka łowisk istnieje na wedkuje.pl przecież), chodzi mi tylko o to, że gdyby istniał taki oficjalny spis łowisk, nam wędkarzom było by dużo łatwiej i można było by oszczędzić sobie dużo nieprzyjemności. Stworzenie takiego spisu, dla dobrego informatyka to kilkanaście godzin pracy, a okręgi pzw skoro już istnieją to mogły by dostarczyć informacje o łowiskach, wraz z w.w przepisami odnośnie wędkowania w nich.

PS. w co ja wierze :) 

pozdrawiam








Cześć :) Istnieje ,istnieje.... taki wykaz łowisk  KAŻDY wędkarz  otrzymał "na piśmie" (przynajmniej w moim okręgu -Katowice )  można też zagooglać:"wykaz łowisk PZW okręgu ....."

Czego więcej chcieć to nie wiem ..?   A to co było kiedyś hmmmmmmmmmm :))))))))))
"to se ne wrati "   jak to NIE mówią Czesi ;))



wody nizinne O/Katowice

nr łow. nazwa pow. położenie
       
001 POGORIA l * 60,0 ha m. Dąbrowa Górnicza
002 POGORIA III* 207,0 ha m. Dąbrowa Górnicza - Gołonóg
003 PŁAWNIOWICE** 244,2 ha m. Pławniowice
004 PRZECZYCE* 430,7 ha m. Przeczyce
005 ŁĄKA* 320,0 ha m. Pszczyna - Łąka
006 DZIERŻNO* 128,0 ha m. Dzierżno
007 ODRA l , III 43,29 ha Sołectwo Bluszczów, m. Odra w obrębie polderu Buków
008 BUKÓW l , II 118,46 ha Wieś Kamień - polder Buków
009 DZIEĆKOWICE* 712,0 ha Imielin
010 CHECHŁO-NAKŁO* 90,0 ha m. Tarnowskie Góry (przy trasie Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie)
011 SOSINA 51,0 ha m. Jaworzno (przy trasie Szczakowa- Bukowno)
012 CHECHŁO k/Chrzanowa * 54,0 ha m. Trzebinia
013 PAPROCANY** 122,34 ha m. Tychy - Park Paprocany
014 KOZŁOWA GÓRA** 526,8 ha Wymysłów - Świerklaniec obejmuje również cofkę rzeki Brynicy do mostu drogowego w miejscowości Niezdara
050 KUŹNICA WARĘŻYŃSKA 459,7 ha m. Kuźnica Warężyńska k/ Dąbrowy Górniczej
017 POGORIA z dopływami   od źródeł do ujścia do rz. Przemszy
028 rz. PRZEMSZA z dopływami   od połączenia Białej i Czarnej Przemszy do ujścia do rz. Wisły
029 rz. WISŁA z dopływami nie wymienionymi w wykazie ( z Kanałem Dwory i Jankowice)   od ujścia rz. Przemszy do ujścia rz. Skawy
030 rz. WISŁA z dopływami nie wymienionymi w wykazie   od jazu w km 35+888 poniżej zb. Goczałkowice do ujścia rz. Przemszy
031 rz. PSZCZYNKA z dopływami nie wymienionymi w wykazie   od źródeł do mostu drogowego w Brzeźcach (przed zb. ,,Łąka”)
032 rz. PSZCZYNKA z dopływami   poniżej zb. ,,Łąka” do ujścia do Wisły
033 rz. ODRA wraz z Kanałem Ulgi w Raciborzu oraz dopływami z wyłączeniem rz. Psiny   od granicy państwa w Chałupkach do ujścia Kanału Gliwickiego
034 rz. BRYNICA z dopływami   od źródeł do mostu drogowego w miejscowości Niezdara oraz poniżej zb. Kozłowa Góra do ujścia do rz. Czarnej Przemszy
035 rz. CZARNA PRZEMSZA z dopływami   od źródeł do mostu drogowego Katowice - Warszawa przy wpływie do zb. Przeczyce
036 rz. CZARNA PRZEMSZA z dopływami   od ujścia pot. Pogorianka do połączenia z rz. Biała Przemsza
037 rz. KANAŁ GLIWICKI   od portu Gliwice do bramy górnej śluzy Dzierżno Duże
038 rz. KŁODNICA z dopływami   od źródeł do wlotu do zbiornika Dzierżno Duże(z wyłączeniem zbiornika)
039 rz. RUDA z dopływami   od źródeł do osi mostu w ul. Gliwickiej
039a rz. RUDA   od osi mostu w ul. Gliwickiej do dawnego ujścia rz. Nacyny
040 rz. RUDA z dopływami   od końca umocnień brzegowych poniżej mostu na ul. Stalowej (poniżej zb. Rybnik) do ujścia do rz. Odry
041 rz. DRAMA z dopływami   poniżej zbiornika Dzierżno Małe do ujścia do Kanału Gliwickiego
042 rz. BIERAWKA z dopływami   od źródeł do ujścia do rz. Odry
043 rz. CHECHŁO z dopływami   od źródeł do ujścia do zb. Chechło k. Trzebini oraz poniżej zbiornika do ujścia do rz. Wisły
044 pot. TOSZECKI z dopływami   od źródeł do ujścia do zb. Pławniowice
045 pot. IŁOWNICA   od drogi Bielsko Biała – Cieszyn (nr 1, E75) do ujścia do rz. Wisły
046 pot. WAPIENICA   od drogi Bielsko Biała – Cieszyn (nr 1, E75) do ujścia do rz. Iłownicy
047 rz. BIAŁA   od mostu drogowego Czechowice Dziedzice – Bestwina do ujścia do Wisły
314 rz. BIAŁA PRZEMSZA z dopływami   od jazu w Maczkach do ujścia do rz. Przemszy
668 rz. PIOTRÓWKA z dopływami   od źródeł do granicy w m. Marklowice Górne oraz wzdłuż granicy Rzeczpospolitej Polskiej wraz z dopływami.
669 rz . OLZA z dopływami nie wymienionymi w wykazie   od granicy państwa w m. Cieszyn i wzdłuż granicy polskiej wraz z dopływami na tym odcinku (Cieszyn, Kaczyce Górne, Gołkowice, Olza - z wyłączeniem odcinków poza terytorium Polski) Obowiązuje zasada ograniczonego poruszania się w strefie granicznej , wymagane zgłoszenie telefoniczne swojej obecności w placówce Straży Granicznej Cieszyn 033/8540300, Zebrzydowice 32/469 35 35
101 MITRĘGA 7,2 ha m. Łazy przy ul. Wiejskiej
103 PORĘBA II 8,65 ha m. Zawiercie - Poręba
104 CIĄGOWICE 3,33 ha Ciągowice
106 ROGOŹNIK II 21,6 ha Rogoźnik Park
109 POGORIA II 24 ha m. Dąbrowa Górnicza
110 ROGOŹNIK I + kanał poniżej zb. 13 ha Rogoźnik – Park
204 GROBLA staw nr 4 1,46 ha Nadleśnictwo Chrzanów
205 KWAŚNIÓW 1,7 ha Kwaśniów Górny
206 ZBIORNIK WOLBROMSKI WRAZ Z P.CENTARA 16.6 ha Wolbrom Zabagnie
215 ŻARKI II 18,93 ha Nadleśnictwo Chrzanów, Leśnictwo Żarki
219 BYCZYNA MAKOWISKA 4,3 ha Byczyna
221 ZIAJKI 9,6 ha Żarki k/ Libiąża
226 WALCOWNIA 1,27 ha Sławków ul. Walcownia
301 GLINIOK 20,4 ha m. Mysłowice
302 HUBERTUS I , II 13 ha m. Katowice - Szopienice
303 MORAWA* 35,0 ha m. Katowice - Szopienice
304 STAWIKI 8,0 ha na granicy miast Katowic i Sosnowca
306 RZĘSA 6,33 ha m. Siemianowice Śląskie
307 BORKI 9,0 ha na granicy miast Katowice i Sosnowiec
308 BALATON 9,7 ha m. Sosnowiec - Klimontów
309 PRZETOK 3,5 ha przy drodze Czeladź - Bytom
310 RÓW, KALNY 0,85 ha m. Sosnowiec - Milowice ul. Baczyńskiego
312 SMUG 2,6 ha Kazimierz Górniczy
315 WYGODA 1,85 ha Sosnowiec - Niwka
401 UPADOWA 2,2 ha Katowice - Giszowiec
402 MAROKO 8,3 ha m. Katowice Oś. Tysiąclecia
403 AMELUNG 1,97 ha Chorzów ul. Żołnierzy Września
408 DOLINA TRZECH STAWÓW 14,1 ha w ramach łowiska wydzielono:
408/2 OZDOBNY 1,0 ha m. Katowice Muchowiec (Katowicki Park Leśny)
408/4 KAJAKOWY 10,1 ha m. Katowice Muchowiec (Katowicki Park Leśny)
409 ŁĄKA 14,5 ha m. Katowice - Muchowiec (Katowicki Park Leśny)
411 BARBARA 2,44 ha m. Katowice - Ochojec
412 GÓRNIK 1,25 ha m. Katowice – Giszowiec
413 JANINA   m. Katowice – Giszowiec
414 MATYLDA 2,5 ha Świętochłowice ul. Harcerska
415 SKAŁKA 4,5 ha m. Świętochłowice - Ośrodek Sportu i Rekreacji “Skałka"
417 Żegnica 1,0 ha Świętochłowice Lipiny
418 ŚLEPIOTKA 2,22 ha w lesie pomiędzy Ochojcem, a Murckami w Katowicach
419 ZAPADLISKO 11,3 ha Tychy - Czułów
420 KARTON 5,0 ha Tychy - Czułów
421 OCHOTKA 2,0 ha Tychy - Czułów
424 STARGANIEC 3,8 ha Katowice - Panewniki - Zadole
501 STARORZECZE WISŁY 1,5 ha Jawiszowice
506 STARORZECZA WISŁY 1,5 ha Jedlina przy ul. Wałowej
513 PACWOWE l 2,3 ha m. Chełm Śląski, ul. Kolberga
514 KASIA 1,62 ha m. Wyry
516 PACWOWE II 5,8 ha m. Chełm Śląski, ul. Kolberga
519 RAJ WĘDKARZA 1,77 ha Łaziska Górne ul. Górnicza
523 ŁAWKI 1,4 ha Mysłowice Wesoła ul. Plebiscytowa
531 STARORZECZE WISŁY ,,PODKOWA” 1,1 ha za osiedlem Wola (trasa Jedlina – Wola)
532 STARE KORYTA WISŁY 1,0 ha na granicy Jedliny i Woli
534 SKAŁA 1,72 ha Mikołów Regielowice ul. Skłodowskiej
535 PACWOWE III 1,84 ha Chełm Śl. ul. Kolberga
538 GOLDMAN 6,3 ha Bieruń Kopciowice
539 KUDROWIEC 3,5 ha Chełm Śl. przy torach PKP relacji Oświęcim – Mysłowice
601 NIEBOCZOWY* 82,2 ha m. Nieboczowy obok rzeki Odra
603 SIEDLISKO 1 i 2 3,2 ha m. Siedliska gm. Kuźnis Raciborska
604 ŁĘG 8,81 ha Łęg gm. Nędza
606 ROSZKÓW NOWY 30 ha Roszków, gm.Krzyżanowice
607 ROSZKÓW BOBROWY 50 ha gm.Krzyżanowice, gospodarz Koło nr 18
608 PARUSZOWIEC 12,2 ha m. Rybnik - Paruszowiec
611 WIELOPOLE 2,0 ha m. Rybnik - Wielopole
612 PNIOWIEC 31,0 ha m. Rybnik - Chwałęcice
613 GZEL 29,0 ha m. Rybnik - Chwałęcice
615 ERG 4 ha m. Żory przy Zakładach ERG
616 ODRA II 29,96 ha gm. Gorzyce (Olza - Odra)
617 PAPIEROK 14,1 ha m. Rybnik - Kłokocin
618 HORNIOK 65,2 ha gm. Krzyżanowice, wieś Tworków
619 SUDÓŁ 22,44 ha m. Racibórz
620 ZABEŁKÓW 10,71 ha Olza
621 ODRA I - poza polderem Buków 20,31 ha m. Odra
622 POD TORAMI – KALNY 15,0 ha przy drodze Krzyżanowice – Buków
623 ROGAL – BRUDNY 17,0 ha Krzyżanowice przy zb. HORNIOK
624 ŁĘGOŃ 15,21 ha m. Odra
625 TAMA 4,04 ha m. Czerwionka - Dębieńsko
626 RZĘDÓWKA 4,72 ha m. Rybnik – Kamień
627 ROSZKÓW 50,44 ha gmina Krzyżanowice
628 LANGER 0,6 ha Kuźnia Raciborska
631 ZAWALISKO 1 ha Rydułtowy ul.Gajowa
633 OLZA l 10,2 ha m. Olza
636 DZIERGOWICE 21,08 ha gm.Bierawa, m.Dziergowice
638 ŚREDNI BUKOWSKI 1,25 ha m. Buków, ośrodek "JAS-MOS"
640 PODKOŚCIELE 3,53 ha Rybnik - Jankowice
641 SZACHTA 1,13 ha Wodzisław Śląski
642 BRZEZIE* 71,25 ha Racibórz ul.Sudecka
655 STUDZIENNA 9,75 ha m. Racibórz
701 SOŚNICA I 15,06 ha Przyszowice ul. Brzozowa
702 ŁABĘDZI-STANISŁAW 3,1 ha m. Gliwice, ul. Żeromskiego
704 SZYB EDWARD 5,1 ha m. Ruda Śląska
705 ZANDKA 2,3 ha m. Świętochłowice - Lipiny
706 SZYB POŁUDNIOWY 1,4 ha m. Ruda Śląska, ul.Szyb Barbary
707 SZYB MARCINA 2,5 ha m. Świętochłowice - Lipiny
712 SŁUPSKO 35 ha w trakcie napełniania - m. Słupsko
713 DZIERŻNO DUŻE 615 ha m. Rzeczyce k/Gliwic
714 EMIL 3,2 ha m. Gliwice, ul. Kujawska
715 BEZCHLEBIE 20,1 ha Leśnictwo Bezchlebie
717 STAWY HALEMBA 6,9 ha przy Osiedlu ,,Halemba II", (Kiszka, Korytnik I, II, IV)
718 LEŚNY 26,03 ha m. Knurów - Oczków
719 STAWY KOŁA MAKOSZOWY 0,9 ha m. Zabrze – Makoszowy (Wojskowy, Powstańców Śląskich)
722 GLOMBIK 1,64 ha Ruda Śl.
723 STAWY MAKOSZOWSKIE 3,0 ha m. Zabrze – Makoszowy (Wera , Pnie)
725 PARK ŚWIERCZEWSKI 1,5 ha Zabrze - Makoszowy
726 STRZELNICA 3 ha Zabrze
727 STAW NR 3 5,1 ha Lasy Panewnickie
728 PŁAWNIOWICE MAŁE 6,12 ha Pławniowice
729 WIELKI 5,9 ha Lasy Panewnickie
731 SŁONECZNY 1,5 ha Sośnicowice
733 KWK PSTROWSKI I 9,5 ha Zabrze - Mikulczyce przy ul. Tarnopolskiej
733 KWK PSTROWSKI II 5,5 ha Zabrze - Mikulczyce przy ul. Tarnopolskiej
734 BOCIANIE GNIAZDO 9,3 ha Wieś Paniówki
735 PŁYTY 4,08 ha Zabrze - Makoszowy ul. Wiosenna
742 SŁUP 6,32 ha Zabrze - Mikulczyce przy ul. Tarnogórskiej
802 POD TOPOLAMI 1,7 ha m. Bytom, ul. Strzelców Bytomskich
804 ŁĄKA 6,0 ha na pograniczu Chorzowa - Maciejkowic i Bytomia
805 KOLEJARZ 2,5 ha na pograniczu Chorzowa - Maciejkowic i Bytomia
807 BYTKÓW 1,58 ha Siemianowice - Michałkowice
809 GROTA l 2,5 ha m. Bytom - Sucha Góra
811 POTEMPA 4,0 ha Nadleśnictwo Brynek
814 ZANDKA 1,11 ha Miasteczko Śl.
817 ŻABIE DOŁY 2,4 ha m. Bytom - Rozbark
818 SZOMBIERKI B. 5,9 ha m. Bytom - Szombierki
821 ŹRÓDEŁKO 3,2 ha Brzozowice Kamień
822 SIWCOWY 2,7 ha Tarnowskie Góry – Pniowiec
823 STARE TARNOWICE 1,0 ha Tarnowskie Góry – Stare Tarnowice
824 BRANTKA 4,3 ha m. Bytom - Północny

Objaśnienia:
* - dopuszczone wędkowanie ze środków pływających
** - dopuszczone wędkowanie ze środków pływających znajdujących się tylko na rybaczówkach

wody nizinne O/Częstochowa

NUMER ŁOWISKO
   
C 01 Rz. Mała Panew wraz z dopływami na odcinku od źródeł do ujścia rzeki Lublinicy **
C 02 Zb. Zielona* (Górny i Dolny)- 51,8 ha, gm. Kalety
C 03 Zb. Droniowiczki- 3,8 ha, Lubliniec
C 04 Kanał Grunwaldzki- 2,0 ha, Lubliniec
C 05 Zb. Dąbrowa- 2,5 ha , gm. Koszęcin
C 10 Rz. Warta od źródeł do mostu w m. Poraj wraz z dopływami na tym odcinku **
C 11 Zb. Poraj*- 496 ha, gm. Poraj
C 20 Rz. Warta od mostu w m. Poraj do mostu kolejowego w Działoszynie wraz z dopływami na tym odcinku oraz zb. Jankowice w Zakrzówku Szl. **
C 21 Zb. Widawa*- 5,0 ha, gm. Woźniki
C 22 Zb. Pająk- 6,0 ha, gm. Konopiska
C 23 Zb. Blachownia*- 40,0 ha , gm. Blachownia
C 24 Zb. Amerykan- 4,4 ha, gm. Janów
C 25 Zb. Guców- 3,5 ha, gm. Janów
C 26 Zb. Julianka*- 7,0 ha gm. Przyrów
C 30 Rz. Liswarta od źródeł do ujścia wraz z dopływami **
C 31 Zb. Hadra- 40,0 ha gm. Herby
C 32 Zb. Lisów- 7,5 ha, gm. Lisów
C 33 Zb. Borki- 6,45 ha, gm. Olesno
C 34 Zb. Kucoby- 10, 0 ha, gm. Olesno
C 35 Zb. Zakrzew- 9,6 ha, gm. Kłobuck
C 36 Zb. Ostrowy*- 38,0 ha, gm. Miedźno-
C 37 Zb. Panki- 3,8 ha gm. Panki
C 40 Rz. Pilica od źródeł do ujścia rzeki Czarna Włoszczowska wraz z dopływami na tym odcinku **
C 41 Zb. Siamoszyce* – 25,0 ha gm. Kroczyce
C 42 Zb. Dzibice*, 28,0 ha, gm. Kroczyce
C 43 Zb. Lelów- 6,5 ha, gm. Lelów
C 51 Glinianki: Bałtyk, Adriatyk, Pacyfik- 16,0 ha, Częstochowa
C 52 Gniazdów – 1,5 ha , gm. Koziegłowy
C 53 Stawy Jaworznik (1-3)- 20,0 ha, gm. Żarki
C 54 Matusowiec , Pietrzyków- 6,0 ha , Pajęczno
C 55 Michalina- 5,5 ha, Częstochowa
C 56 Stawy Myszków (1-2)- 3,0 ha, Myszków
C 57 Stawy Strzelce Wlk- 20,6 ha, gm. Strzelce Wlk
C 58 Glinianka przy ul. Szamotowej (Bida)- 1,8 ha , Częstochowa
C 59 Glinianka Zaciszańska- 6,0 ha, Częstochowa
C 61 Krzepice (Łezka)- 5,0 ha , gm. Krzepice
C 62 Zbiorniki Huty Cz-wa*, 40 ha, Częstochowa

Objaśnienia:
*    Dopuszczone wędkowanie ze środków pływających.
**  Z wyłączeniem odcinków wód górskich




Tak wszytko pięknie i ładnie  Koło Katowice się postarało natomiast Koło Wrocław już nie :P


(2012/08/17 10:29)

Jack14


@mironus25 kolego również dobrze pamiętam czasy PRL-u, starych regulaminów, przepisów etc. ale nie wracajmy już do tego. Połamania kija na dużej rybie zgodnie z nowymi przepisami, zasadami itp.

Pozdrawiam. 

 

(2012/08/17 15:13)

mironus25


@mironus25 kolego również dobrze pamiętam czasy PRL-u, starych regulaminów, przepisów etc. ale nie wracajmy już do tego. Połamania kija na dużej rybie zgodnie z nowymi przepisami, zasadami itp.

Pozdrawiam. 

 


Myślę że temat trzeba zamknąć ps. ci których obraziłem przepraszam, i życzę połamania kija

(2012/08/20 09:37)

Artur z Ketrzyna


zgadzam się z większością powyższych opinii, aczkolwiek pzw zrzesza podległe mu okręgi, więc mogli by pomyśleć o jakimś oficjalnym internetowym zbiorze łowisk, ocinków rzek, gdzie wybierając się na rybki moglibyśmy sobie sprawdzić: do kogo należy woda, czy obowiązują jakieś dodatkowe opłaty, bądź przepisy lub zakazy.
Taki system nie jest trudny do opracowania ( wyszukiwarka łowisk istnieje na wedkuje.pl przecież), chodzi mi tylko o to, że gdyby istniał taki oficjalny spis łowisk, nam wędkarzom było by dużo łatwiej i można było by oszczędzić sobie dużo nieprzyjemności. Stworzenie takiego spisu, dla dobrego informatyka to kilkanaście godzin pracy, a okręgi pzw skoro już istnieją to mogły by dostarczyć informacje o łowiskach, wraz z w.w przepisami odnośnie wędkowania w nich.

PS. w co ja wierze :) 

pozdrawiam





Cześć :) Istnieje ,istnieje.... taki wykaz łowisk  KAŻDY wędkarz  otrzymał "na piśmie" (przynajmniej w moim okręgu -Katowice )  można też zagooglać:"wykaz łowisk PZW okręgu ....."

Czego więcej chcieć to nie wiem ..?   A to co było kiedyś hmmmmmmmmmm :))))))))))
"to se ne wrati "   jak to NIE mówią Czesi ;))


To fakt istnieje taki spis i mamy go w naszych, rejestrach połowu. Tak więc plik musiał powstać, by móc to wydrukować.
Tak wiec wystarczyło by taki wykaz umieścić na stronie internetowej danego koła. Ale to już inna bajka. Bo nie wszystkie władze kół i okręgów chcą prowadzić takie strony....

Ja w tamtym roku przepisywałem cały wykaz i powiem że zajęło mi to troszkę czasu. Są też mapki łowisk... ale też tylko wydukowane.

Wiecie co...
Może by trzeba było dać pomysła drukarniom, czy twórcom map.
By poracowali co roku mapki województw z wykazem łowisk i ich właścicieli.

Jak też trzeba by było się zgrać i postulować o ustawę/rozporządzenie która by nakładała na właściciela/gospodarza wody by oznakowywał swoje wody w sposób widoczny dla wszystkich (na parkingach, plażach, drogach dojazdowych, itd.), powiny być tablice informacyjne z danymi gospodarza i regulaminem łowiska, jak też gdzie wykupić zezwolenie).
(2012/08/20 23:04)