Zaloguj się do konta

Przerwa zimowa, czas przemyslen i spostrzezen!!

utworzono: 2012/01/07 16:50
robban

Przerwa zimowa ,czas przemyslen. Wszyscy sandaczowcy maja teraz wolne, brak mozliwosci lapania sandacza z powodu okresu ochronnego, zmusza Nas do pozostawienia kiji w domu. A wiec koledzy, co robcie w wolnym czasie ? Kiedy nie mozna lapac ? Piszcie jak dbacie i konserwujecie sprzet. A moze, opiszmy jak przygotowujemy sie na nastepny sezon. Wszystkie spostrzezenia ,rady i przemyslenia mile widziane.Podzielmy sie radami !!! Piszmy i dyskutujmy. [2012-01-07 16:50]

Tomekoo

ja zaczynam od wyrywania zębów które są zbędnym składników wypraw nie dając mi życia teraz stracę zamiast na kij wydam na zabieg około tysiąca złotych ...masakraco do sandaczy kij umyty kołowrotki oczyszczone z piachu wszystko spoczywa w domowym zaciszu;)czekam do marca i pierwszych wiosennych jazi na kiju:)Pozdro [2012-01-07 17:06]

robban

Ja  podobnie jak Ty, kije poczyszczone zapakowane w pokrowce i oczekuja do kolejnego wyjazdu.  W miedzy czasie ,poukladalem wszystkie gumy w podelkach, sprawdzilem stan przynet. Blaszki i woblery na swoich miejscach ,gotowe do wyjazdu. Kolowrotki zakonserwowane i tez czekaja w gotowosci. Nie obeszlo sie od przegladniecia ofert w sklepach wedkarskich. Od wczoraj zlozylem trzy zamowienia, wystarczy aby ruszyc w nowym sezonie na wode. Nie obeszlo sie od kilku dodatkow do lapania podlodowego. Teraz czekam na przesylke. W miedzy czasie , ida lektury do czytania. Od poczatku wszystkie wydania WMH i kilka wybiurczych egzemplarzy Wedkarza Polskiego i Wiadomosci Wedkarskich. Teraz czekam tylko jak lod skuje porzadnie wode. Dzis bylem nad jeziorem popatrzec jak wszystko wyglada. Lod ma jakies do 3 cm ,grobosci. Wszedlem na niego i w odleglosci  2 metrow zaczol trzeszczec i pekac. Wiec wycofalem sie. Jeszcze za wczesnie i trzeba jeszcze poczekac. Teraz mam czas na wymyslenie ,jak by tu uatrakcyjnic przynety gumowe. Mam kilka pomyslow, ale zobaczymy jak to wyjdzie przy realizowaniu. Pozdrawiam. [2012-01-07 17:26]

tomiczek22

Mój sandaczowy sprzęt ma specjalne miejsce w pokoju :D Przynęty poukładane, wymyte. Gdyby nie choroba, łowiłbym okonie ( póki nie ma lodu) a tak leżę w łóżku.... tak ładnie brały przed nowym rokiem :( no cóż. Wszystkie kołowrotki przesmarowane, kije umyte, wszystko poukładane niczym w sklepie. Chodzę z kąta w kąt i kręcę kołowrotkami na sucho przypominając sobie jesienne wojaże. Spinning to nałóg :) Teraz przez zimę narobię kogutów, nakręcę streamerów, nakupię sterty nowych przynęt i tak jakoś czas zleci. Plany na nowy sezon... zdecydowanie więcej wypadów i okoń +45.... no ewentualnie boleń +80. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba :)
[2012-01-07 18:22]

ZanderHunter

A Ja biorę się za zakupy czyli woblery,gumy,główki itd. a w marcu również zacznę polować na Jazie i Klenie,po za tym czekam za zezwoleniem bo dzierżawca wody jeszcze nie wprowadził do sprzedaży na bieżący rok ale jak już nabędę to biorę się za okonki.Chcę nabyć kijek Dragona z serii Fishmaker dł.2.75 lub 2.60 cw.2-12g (znając Dragona z opisu cw.to pewnie powinno być do 18g) wklejanka do połowu na boczny myślę że również da radę podczas łowienia na wobki 5-10cm przy połowie ww.rybek czyli Kleni i Jazi na rzece Warcie:

http://allegro.pl/wedka-dragon-fishmaker-jig-fuji-2-75-m-2-12-g-i1989502434.html


Pozdrawiam.
[2012-01-07 18:31]

Iras1975

Ja się za garbuskami uganiam :) rano jeden na kogutka taki ok 20cm, a popołudniu w paskudnym deszczu jeden spięty tak może ze 30cm i dwa pomosty dalej taki gość:

https://www.youtube.com/watch?v=LCjfqBa7T8Q

wszysktie ryby na koguta w kolorze okonka.

[2012-01-07 18:51]

Chomikus

Czołem sandaczomaniacy :)
Podobnie jak wy, (stary) sprzęcik  mam wyczyszczony i spakowany ,a nowy hmmm...
Już się nie mogę doczekać sezonu i przetestowania najlepiej na rybce :)
[2012-01-07 21:38]

Perch91

Witam


Ja jakiś czas czekałem na zamówiony kijek Kongega Maxim Killer,ponieważ z reguły łowiąc okonie wchodzą za nimi sandacze,lecz dostałem odpowiedź że już takich nie robią(nie wiem czy to prawda) wiec wziąłem coś na szybko we wędkarskim,kupiłem wędkę Mikado Zander Stick 285 do 30g szczytówka wymienna z włókna pełnego - zobaczymy co jak się sprawdzi.
[2012-01-07 22:19]

robban

Witam


Ja jakiś czas czekałem na zamówiony kijek Kongega Maxim Killer,ponieważ z reguły łowiąc okonie wchodzą za nimi sandacze,lecz dostałem odpowiedź że już takich nie robią(nie wiem czy to prawda) wiec wziąłem coś na szybko we wędkarskim,kupiłem wędkę Mikado Zander Stick 285 do 30g szczytówka wymienna z włókna pełnego - zobaczymy co jak się sprawdzi.

Ja mam tez kijek mikado z tej serii i z ta gramatura tylko krotszy. Powiem tak ,kij fajny tylko problem jest ze szczytowkami. Kilka razy mialem go ze soba i nic, a nastepnym razem wszystkie sie rozwarstwily. Teraz nie wiem co zrobic i z kad je zamowic. Nie znalazlem zadnego sklepu w internecie ,ze znanych mi zebym mogl dokupic zapasowe. Wiec kij lezy bezuzyteczny. Macie pomysly co dalej albo gdzie i jak zdobyc zapasowe szczytowki? [2012-01-07 23:16]

Tomekoo

ja na przykład nie chcę już wklejki Andrzeju:),a co do kolegi Perch91 miałem maxim kiler i nic Cię nie omija kolego złamał mi się dwa razy porażka,z resztą nie tylko mi wielu osobom...Uparłem się na kij TD 3 metrowy i muszę go mieć na pewno będzie dawał radę w śród kleni i boleni:)
[2012-01-08 01:58]

marexx

witam
zadzwoń i zamów w mikado  5 szt chyba za 18 zł
[2012-01-08 04:04]

Perch91

Dzięki Tomekoo za odpowiedz.No to w sumie dobrze ze nie udało mi się go dostać.Akurat tam gdzie go zakupiłem mieli szczytówki zapasowe bojarze za 30-40zł.A przy czym się najczęściej ulegały uszkodzeniu?
[2012-01-08 09:56]

robban

witam
zadzwoń i zamów w mikado  5 szt chyba za 18 zł

Dzieki bardzo. Zadzwonie  [2012-01-08 13:27]

robban

Dzięki Tomekoo za odpowiedz.No to w sumie dobrze ze nie udało mi się go dostać.Akurat tam gdzie go zakupiłem mieli szczytówki zapasowe bojarze za 30-40zł.A przy czym się najczęściej ulegały uszkodzeniu?


Wszystkie trzy sztuki rozwarstwily sie podczas prowadzenia gumy. Szczytowka wygina sie i nie wytrzynuje przeciazen. Poprostu rozeszla sie. Najlepsze jest to ze wszystkie poszly  w jeden dzien. Kompletna zalamka. Ogolnie kij jest wporzadku. Perch91 ,powiedz mi ile za ta sume pieniedzy bylo zapasowych szczytowek ? Jak zaczynalem przygode, z lowieniem na gumy ,zakupilem Jaxona Charisma Jig Spin wklejanke. Powiem tak, niewiem jak inne kije ale jest to totalne badziewie. Strzelil w pol , przy wyrzucie. A, co w tym smiesznego ze nie tylko mi strzelil. Mam kilku kolegow ktorym tez sie rozsypaly i nie tylko z tej serii. [2012-01-08 13:37]

Perch91

Z tego co pamiętam to mówił ze 5 sztuk.Kurde trochę lipa z tymi szczytowkami bo jak będą mi sie tak systematycznie łamać to będę musiał kupić jakiś inny kij.
[2012-01-08 14:16]

robban

Z tego co pamiętam to mówił ze 5 sztuk.Kurde trochę lipa z tymi szczytowkami bo jak będą mi sie tak systematycznie łamać to będę musiał kupić jakiś inny kij.

A nie wiesz czy mozna je zamowic przez internet ? Ja niestety na stale jestem w szwecji i niemam nikogo w polsce, kto moglby mi je zamowic. Wszystkie zakupy wedkarskie robie za posrednictwem internetu. Daj jakies namiary na ten sklep , w jakim miescie sie znajduje  itp.  [2012-01-08 14:21]

robban

Kolego Perch91. Znalazlem wlasnie sklep ,gdzie mozna dokupic szczytowki do wedki. 3 sztuki kosztuja 25.09 zl. Nie jest to chyba wygorowana cena. [2012-01-08 17:02]

Perch91

Pod warunkiem ze tych 3 nie stracimy nad woda na jednym wypadzie:),ale tez sadze ze to przestępna cena.Jaki to sklep?
[2012-01-08 20:33]

robban

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=858   Wlasnie zamowilem sobie  cztery komplety. Na jakis czas wystarczy. [2012-01-08 20:41]

polobmw

u mnie spinning nigdy nie odpoczywa, w niedzielę wyruszam za pstrążkiem
[2012-01-11 08:50]

robban

Witam. Panowie, co z Wami. Na rybki tak czesto sie teraz nie chodzi i nawet nie mamy o czym pisac ? Moze jest ktos, kto robi woblerki, splawiki albo kreci koguty. Powrzucajcie fotki i jakies opisy. Moze macie jakies nowe pomysly, na pozyskanie ryby marzen. [2012-01-13 16:38]

ZanderHunter

Witam. Panowie, co z Wami. Na rybki tak czesto sie teraz nie chodzi i nawet nie mamy o czym pisac ? Moze jest ktos, kto robi woblerki, splawiki albo kreci koguty. Powrzucajcie fotki i jakies opisy. Moze macie jakies nowe pomysly, na pozyskanie ryby marzen.



       Robercie jeżeli chodzi o koguty to na pewno Irek się odezwie a kręci,kręci i to naprawdę fantastyczne:)))

P:))
[2012-01-13 17:13]

robban

Witam. Panowie, co z Wami. Na rybki tak czesto sie teraz nie chodzi i nawet nie mamy o czym pisac ? Moze jest ktos, kto robi woblerki, splawiki albo kreci koguty. Powrzucajcie fotki i jakies opisy. Moze macie jakies nowe pomysly, na pozyskanie ryby marzen.



       Robercie jeżeli chodzi o koguty to na pewno Irek się odezwie a kręci,kręci i to naprawdę fantastyczne:)))

P:))

Widzialem kilka ,wyrobow kolegi Irka. Na zdjeciach oczywiscie.Fantastyczne sa ! Te kupne ze sklepow internetowych ,to jeden wielki pomylek.   . Moglby Irek zorganizowac jakis konkurs , i jako nagrode ukrecic kilka kurczakow.!!!  :)  [2012-01-13 18:17]

ZanderHunter

Witam. Panowie, co z Wami. Na rybki tak czesto sie teraz nie chodzi i nawet nie mamy o czym pisac ? Moze jest ktos, kto robi woblerki, splawiki albo kreci koguty. Powrzucajcie fotki i jakies opisy. Moze macie jakies nowe pomysly, na pozyskanie ryby marzen.



       Robercie jeżeli chodzi o koguty to na pewno Irek się odezwie a kręci,kręci i to naprawdę fantastyczne:)))

P:))

Widzialem kilka ,wyrobow kolegi Irka. Na zdjeciach oczywiscie.Fantastyczne sa ! Te kupne ze sklepow internetowych ,to jeden wielki pomylek.   . Moglby Irek zorganizowac jakis konkurs , i jako nagrode ukrecic kilka kurczakow.!!!  :) 


   Myślę że to bardzo dobry pomysł Robercie ciekawe co nasz Kolega Irek na to,czekamy na odpowiedz ww.teamcie:))...poniżej że tak powiem arcydzieła w Jego wykonaniu za które jeszcze raz wielkie dzięki Irku..:)))
[2012-01-13 18:51]

Iras1975

No jak najbardziej tylko nie mam na razie pomysłu na temat konkursu...

Może tak:

1. Konkurs na najlepszą podróbkę jednego z dwóch moich kogutów- nagroda 5 kogutów mojej produkcji.

2. Konkurs na najładniejsze zdjęcie ryby złowionej na koguta(z widocznym kogutem w pysku)... ryba złowiona w roku 2012 oczywiście, czyli np: okoń, kleń, jaź, pstrąg itp.

nagroda 10 kogutów też z mojego kurnika. :)

W konkursie nie mogą brać udziału osoby:

- mające doświadczenie w połowie kogutami oraz sporządzaniu przynęt typu: kogut, jig. (między innymi ja) :)

- anonimowi/podejrzani użytkownicy wedkuje.pl nie posiadający w galerii zdjęć z widoczną twarzą.

Za chwilę wkleję fotki kogutów które możecie podrabiać. :)

* Zastrzegam sobie prawo wprowadzenia zmian "regulaminu" do np. poniedziałku bo dziś jestem już po trzeciej warce strong :P

 

[2012-01-13 20:04]

Iras1975

Kogut nr 1 [2012-01-13 20:08]