Zaloguj się do konta

Przerwa zimowa, czas przemyslen i spostrzezen!!

utworzono: 2012/01/07 16:50
Iras1975

Kogut nr 2 [2012-01-13 20:10]

robban

Fajnie ze jednak mamy jakis konkurs. A co zrobic Irku jak koguty, sklepowe  wogole nie sa lowne ? Mysle ze wiekszosc  z naszej mniejszosci swietnie operuje kogutami. :) Oczywiscie zartuje . No to teraz ,wystarczy wziac kij i ruszyc nad wode. Zycze szczescia wszystkim. [2012-01-13 21:51]

robban

Kogut nr 1



Kogut nr.1 jest wypasiony. Naprawde , niesamowicie wyglada.  [2012-01-13 21:54]

Iras1975

Kogut nr 1



Kogut nr.1 jest wypasiony. Naprawde , niesamowicie wyglada. 



No tak ale mamy oceniać podróbki a nie moje kurki :) no i fotki rybek złowionych kogutami... 

Ja jutro po pracy postaram się skoczyć nad wodę i złapać choćby okonka. :)

Wiatr co prawda mocno zniechęca ale co tam! :) w deszczu ze śniegiem łowiłem okonie które miałem problem trzymać do zdjęcia to i jutro dam radę :)

[2012-01-13 22:07]

robban

Irku, czy moglbys przy okazji cos napisac na temat okularow z kamerka ,ktorych uzywasz? CZy sa warte polecenia i oczywiscie jaki model posiadasz,j esli to nie tajemnica?  [2012-01-13 22:45]

Iras1975

Zadna tajemnica :):) gdybym je miał(tajemnice) to by mnie tutaj nie było... okularki to zwyczajny gadżet z allegro za ok 100zł ale nie pamiętam od którago sprzedawcy i jakie kupowałem. Mam już drugą pare bo pierwsze przestały działać po iluś tam nagraniach :(

Trzeba opanować ruchy głową bo każde "mrugnięcie" psuje film...

No i nie wiem czy polecam. jako produkt to nie wymagajmy zbyt wiele. Ja noszę je zawsze w chlebaku choć rzadko używam, częsciej fotografuję rybki bo to jest mniej skomplikowane.

[2012-01-13 22:51]

robban

Zadna tajemnica :):) gdybym je miał(tajemnice) to by mnie tutaj nie było... okularki to zwyczajny gadżet z allegro za ok 100zł ale nie pamiętam od którago sprzedawcy i jakie kupowałem. Mam już drugą pare bo pierwsze przestały działać po iluś tam nagraniach :(

Trzeba opanować ruchy głową bo każde "mrugnięcie" psuje film...

No i nie wiem czy polecam. jako produkt to nie wymagajmy zbyt wiele. Ja noszę je zawsze w chlebaku choć rzadko używam, częsciej fotografuję rybki bo to jest mniej skomplikowane.


Ale filmiki ktore dodajesz sa dosc ciekawie nagrane . Nie widac zadnych niedociagniec. Myslalem o nich , tak samo jak Ty kiedy jestesmy sami na wodzie. Ostatnio widzialem w necie okulary naszej polskiej firmy Manta. Ale nie wiem co o nich myslec. Musze jeszcze poszperac troszke w necie, myslalem o tym zeby moze cos ze stanow przytargac ? Tam jest rynek troszke bogatszy.  [2012-01-13 23:47]

Iras1975

No warto mieć taki sprzęt bo filmik z udanym holem ryby (od początku do końca) to fajna pamiątka.

Wrócę jeszcze do konkursu i koguta nr 2, to jeden z najstarszych moich kogutów i ukręcony w rękach!!! Bez imadełka itp narzędzi! Dziś jak na niego popatrzę i wspominam jak go kręciłem(trzymając tylko palcami) to kręcę głową :) ... no ale jakoś trzeba było zacząć.

No to czekamy na pierwsze fotki kogutów.

[2012-01-14 10:29]

robban

No panowie! Taki konkurs i wspaniale nagrody !!! A tu brak chetnych na wygranie wspanialych kogutow , ukreconych przez naszego kolege Irka . Wejdzcie do zabawy , i wrzucajcie zdjecia swoich kurczczkow. Pozdrawiam i zachecam wszystkich. [2012-01-16 21:32]

darek972

Witam.
Muszę wyjechać na trzy miesiące. Nie będę uczestniczył przez ten czas na forach, czego bardzo żałuje zresztą.
Gdy wrócę będzie kwiecień, pewnie sezon zacznę od kleni i jazi. Ale to odległy czas narazie.
Życzę wszystkim dużo dobrego i pozdrawiam.
Będę myślami z bracią wędkarską.
[2012-01-16 22:39]

Tomekoo

wzajemności Dariuszu:)No kurczę Irku...Ja tam się nie mierzę z Tobą na kurczaki bo żadnego ze swych własnej produkcji nie mam tymczasowo...ale nie mówię że nie podejde do kręcenia kur ponownie:)Pozdrawiam:)ps.Twoje Kury naprawdę klasa i są mega skuteczne:)! [2012-01-17 18:38]

Tomasz111

Z dozą nieśmiałości,- ale co mi tam. Sprzęt wyczyszczony, nasmarowany, dokupione co potrzeba, więc czas na zabawę pogaduchy (o ile czas pozwoli) i KONKURS!!!!! Irku, do tego konkursu przedstawiam moją, biedną imitację nr. 2. Nie dokładałem tylko żółtego marabuta, bo spowalnia a moje smoki czasem lubią szybko. Uszko 50 stopni. Wiskoza i piórka z siodła żyjącego jeszcze i kilkakrotnie skubanego przezemnie maminego koguta. Moczony, to jakość opadła. [2012-01-18 19:46]

Tomasz111

Tutaj może "zapieje" do nr.1. Biedniuśkie dwa moje czempiony na które w tym roku padło kilka przepięknych smoków. Ten po prawej to rewelacja i nawet trochę podobny do Twojego Irku z nr.1. Nieprawdaż????? [2012-01-18 19:50]

Tomasz111

Może ten żółty marabut nie jest już żółty tylko biały, ale godziny w wodzie zrobiły swoje. Mam tu też trochę na okonki i pstrągi. [2012-01-18 19:54]

Tomasz111

[2012-01-18 19:54]

Tomasz111

W miejsce straconych lub pogryzionych wykonuję nowe. [2012-01-18 19:55]

Tomasz111

Przepraszam za jakość ale większość moczonych i lepszego foto dać nie umiem. [2012-01-18 19:57]

Iras1975

Nawet nie wiesz Tomku jaką radość mi sprawiłeś tymi fotkami! Cieszę się, że jeszcze ktoś tutaj łowi kogutami i je kręci. :) Co prawda tak jak pisałem osoby z doświadczeniem w "kogutowaniu" nie powinny brać udziału no ale zobaczymy... jak nikt więcej się nie wysili to poleci stadko kuraków tam gdzie mieszkasz.:) Żeby "zmotywować" chętnych ogłaszam, że konkurs potrwa do końca stycznia więc się "gmyrajcie". :) Mam nadzieję, że koledzy z forum pomogą mi przy ocenie i wytypowaniu zwycięzcy?

A wracając do Twoich kurek to możesz być z nich dumny! Bardzo starannie wykonane i jak na moje oko to łowne powinny być... no ale sam wiesz jak to jest w łowieniu kogutami (i nie tylko) -"ja próbowałem ale nic nie złowiłem"... dla co niektórych życie za krótkie, a i droga na skróty też za długa bywa.

[2012-01-18 22:03]

robban

Przepraszam za jakość ale większość moczonych i lepszego foto dać nie umiem.




Witaj Tomasz111. Nie ma co narzekac. Fajne kogutki, a najwspanialsze w tym ze sam je sobie krecisz. Ja niestety nigdy nie probowalem krecic. Ale jak znam zycie ,to nic z tego by nie wyszlo. Nawet  nie wiem ,od czego zaczac. A co , tu krecic dopiero. Bardzo dobrze ze Twoje sa lowne. Moje niestety sa kupne i nic na nie, nie bierze, raz bylo tylko jedno pobicie. Jutro wstawie fotki , jak bede mial troszke czasu. A Twoje wykonanie ,pewnie niebawem oceni juz Irek.   :))  Pozdrawiam Wszystkich.  [2012-01-18 22:06]

bocian8

Witaj Tomasz111 twoje koguciki 1 klasa :D tak jak i wyżej wymienione kolegi Irka są po prostu genialne:D. Bardzo chętnie wziąłbym udział w konkursie Irka ale jestem w trakcie kompletowania przyborów jak i materiałów potrzebnych do wykonania kuraków chwilowo krucho z kasą, mam inne wydatki ale zaraz po ostatnim zakupie brakujące rzeczy i będzie nas 3 kuromaniaków :D.gorąco Was pozdrawiam [2012-01-19 15:46]

robban

Ja chetnie tez bym dolaczyl do grona krecacych koguty. Ale potrzebna mi Wasza pomoc !! Musialbym miec jakies namiary, na sklep gdzie mozna kupic wszystko do krecenia Kogucikow . Najlepiej zeby mozna ,bylo tez te zakupki wyslac do szwecji . Znacie jakis sklep internetowy ?? Pomozcie.  [2012-01-19 16:36]

bocian8

Ja chetnie tez bym dolaczyl do grona krecacych koguty. Ale potrzebna mi Wasza pomoc !! Musialbym miec jakies namiary, na sklep gdzie mozna kupic wszystko do krecenia Kogucikow . Najlepiej zeby mozna ,bylo tez te zakupki wyslac do szwecji . Znacie jakis sklep internetowy ?? Pomozcie. 



Witaj:DMi kolega Irek polecił wedkarskapolska.pl znalazłem też bogdangawlik.pl tam znajdziesz co nie co.a co do wysyłki to już musisz pytac w sklepie:).pozdrawiam [2012-01-19 16:41]

Tomekoo

piekne koguty:)ja łowię na koguty równiez i wiem jak skuteczne potrafią być nawet na rzekach gdzie ludzie nawet ich nie wrzucają często:) [2012-01-19 17:31]

halwwa2804

Ja natomiast kupuje i czytam,bede tak mysle troche madrzejszy w w sprawie sandaczy,pozdrawiam:0
[2012-01-19 17:55]

Tomasz111

Witajcie. Dziękuję za miłe przyjęcie i recenzje. Irek nawet nagiął punkt 1 regulaminu, ale przecież wszystko może być umowne. Kogutki wykonuję i łowię na nie już od bardzo dawna, ponad 10 lat. Początki były rewelacyjne. Prześcigaliśmy się z kolegą, stojąc na podwodnych górkach- kto więcej złowi. Sandaczy mnóstwo, podrzucających niewielu. Teraz na odwrót. Nie narzekam,ponieważ każdego roku mam niezłe wyniki, nawet po kilka medalowych. Ten sezon to dla mnie rewelacja, choć koguty mnie trochę zawiodły. Szybko zmieniłem technikę i przynęty i jakoś to szło. Moi koledzy, zażarci zwolennicy piórek, bardzo narzekali. Sandacze w ubiegłym roku były bardzo kapryśne, niby to dotykały,niby skubały, bardzo płyciutko zacięte, ogólnie bardzo delikatnie. W związku z tym mam KOLEDZY do was pytanie. Napiszcie, jak było u was? [2012-01-19 21:19]