Przeróbka przyczepki pod łódź

/ 14 odpowiedzi
Witam wszystkich i przechodzę do pytania.Jeśli mam do kupienia tanio zarejestrowana przyczepkę ( stelaż metalowy, burty i podłoga drewno ) i chciałbym ja przerobić na typowy wózek pod łódź czyli demontaż drewna i dospawanie łoża pod łódź, to czy konieczne jest jakieś dodatkowe badanie techniczne po zakończeniu prac? Czy może wystarczy , że już wcześniej była zarejestrowana i opłacona??
Jeśli ktoś wie więcej niż ja to bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam 
czarek 58

A jaką łódż miałbyś przewozić tą przyczepką, ja do swojego plastiku troszkę przerobiłem i jest teraz uniwersalna i nie trzeba żadnego dodatkowego przeglądu robić. (2011/10/14 20:27)

u?ytkownik8975

Budując od podstaw musisz wykonać przegląd techniczny .Jeśli koniecznie musisz przebudować przyczepkę bo łoże pod łódkę musi być odpowiednio dopasowane. To spawając konstrukcję pamiętaj by wykonała to osoba z uprawnieniami .Myślę że przegląd techniczny Cię nie ominie -bo zmienia się przeznaczenie przyczepki.Pozdro. (2011/10/14 20:46)

Romuald55

Nie potrzeba żadnych dodatkowych badań.Ja mam przyczepkę podłodziową ,typową z wciągarką itp.W dowodzie rejestracyjnym jest napisane...przyczepka lekka...tak jak w skrzyniowej. (2011/10/14 22:01)

elektroluper

Nie potrzeba nic robić jesli już jest zarejstrowana i ma wszystkie opłaty to możesz nią wozić co chcesz a przerobienie jej to dopasowanie do przewożonego ładunku aby nie przekroczyla masy calkowitej. (2011/10/14 22:14)

kolan7

Dziękuje za odpowiedzi, bede przewoził łódź plastikową, przeróbka będzie mała spawacz z uprawnieniami i całość nie przekroczy dopuszczalnej masy więc wszystko jest dla mnie już jasne :)

Pozdrawiam

(2011/10/16 17:11)

u?ytkownik36310

Jeśli by tak bylo to po załadowaniu węgla musiał byś zrobić przegląd. Nic nie musisz robić, mam fajne schematy takich przyeczepek jak znajdę to podeślę. (2011/10/20 12:08)

Banita

Warto wiedzieć.

(2014/01/01 17:00)

haymaker88

Ja także kupiłem przyczepkę po okazyjnej cenie i jedynie dyszel z numerem i resory zostawiłem resztę robiłem na nowo i problemu nie ma :) (2014/01/01 19:57)

jendreczek

Kolego po co przerabiać ja dołożłem do swojej trzy przykręcane  belki za rolki posłużyły ni gumy odbojowe od przyczepy po 9 zł najazd zakładany na mocowanie burty tylnej dwa kółka pompowane do najazdu wciągarka za 50 zł.Jak się odrobię zrobie foto. (2014/01/01 20:32)

JURICEK

Panowie ja też planuje przyczepkę. Czyli tak potrzeba kupić przyczepkę zarejestrowaną i z wpisem w dowodzie lekka po pierwsze. Ale jeśli chciałbym przedłużyć dyszel to co wtedy. Proszę o jakieś podpowiedzi. (2014/01/02 10:08)

Banita

Panowie ja też planuje przyczepkę. Czyli tak potrzeba kupić przyczepkę zarejestrowaną i z wpisem w dowodzie lekka po pierwsze. Ale jeśli chciałbym przedłużyć dyszel to co wtedy. Proszę o jakieś podpowiedzi.

Nic!!!

Powinieneś tak przedłużyć dyszel żeby zostały na nim oryginalne numery i tabliczka znamionowa, lub wymienić cały dyszel i nabić nowe (oczywiście takie same) numery i przenieś kapliczkę znamionową.

(2014/01/02 18:49)

mariusz-kozubal

Witam slyszalem ze posiada pan schematy do przerubek przyczepek zwyklych na pod lodz.Albo gdzie mam szukac (2018/02/25 17:47)

z@mela

ja znowu planuję  przerobić   przyczepke podłodziową  tak by szło na niej przewozić  1-2 motocykle  a przy okazji rynienki wykorzystać  jako  podest przydatny w czasie wodowania łodzi   ale tym zajmę się na wiosnę . (2018/02/26 00:30)