Przerobienie żaglówki typu junior

/ 16 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam za "śmieszne" pieniądze zakupiłem żaglówkę typu junior w zasadzie to bez żagla i mam zamiar ją przerobić na łódz wiosłową. Robił ktoś z was już coś takiego? W weekend wrzucę zdjęcia i wymiary. Pozdrawiam.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kedzio


A w czym niby widzisz problem jeśli chodzi o przerobienie tej wanny na wiosłowiec? Dyć to ino wiosła trza skombinować i dulki jakoweś przymocować. No może jeszcze tylko cuś do siedzenia w odpowiednim miejscu.

Ja bym to na elektryka przerobił dodatkowo.

(2015/06/20 11:11)

Walenty G


„Po zdemontowaniu masztu i stery łódź może służyć, jako łódka wędkarska.”

W opisie tej łódki wyraźnie jest napisane, że może służyć, jako łódka wędkarska, 

wiec na pewno ma dulki.

(2015/06/20 15:33)

KoFler


co to znaczy śmieszne pieniądze? Możesz się podzielić informacją? Używana czy nowa? (2015/06/21 17:41)

piotr3miasto


Zdjęcie które zamieściłem jest zdjęciem poglądowym. Kupiłem używkę za 250zł. 
Wymiary łodzi długość 297cm szerokość 135cm. wysokość burty z tyłu 32cm pośrodku 40 cm. 
Jak widać po zdjęciach łódka nie jest w super stanie ale myślę że nadaje się do pływania.  (2015/06/21 21:02)

piotr3miasto


Tak prezentuje się łódka. Po krótce napisze co mam zamiar z nią zrobić tył łódki mam zamiar z obu stron wzmocnić sklejka 10mm pod silnik elektryczny  z tyłu też chce wstawić ławkę. Łodkę z zewnątrz i wewnątrz mam zamiar na nowo pomalować jaką farbę polecacie do tego? muszę wymienić dulki. po środku łódki jest otwór na wylot na miecz jachtowy, Generalnie mam zamiar otwór wypełnić pianką montażową od strony dna chce wstawić sklejkę 10 mm i pokryć włóknem szklanym. Z przodu łódki widać otwór po żaglu w tym miejscu mam zamiar wyciąć otwór i zrobić schowek. Co myślicie o moim pomyśle? (2015/06/21 21:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotr3miasto


Wnętrze łódki. Na łączeniu dna i burty widać rysy, pęknięcia.  (2015/06/21 21:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotr3miasto


Jak zakleić tę dziurę? szpachlą i na nią matę? Słychać jak we wnętrzu jest piasek i kamienia jak to najlepiej usunąć? (2015/06/21 21:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

KoFler


Plan dobry, czym zakleić dziurę - doświadczenia w tym nie mam... Ale chętnie się nauczę - nie masz gdzieś w okolicy drugiej takiej za podobną cenę? :) (2015/06/22 19:56)

piotr3miasto


Jak znajdę coś ciekawego to dam znać :) Czekam aż jakiś znawca tematu się odezwie i doradzi co i jak :D (2015/06/22 21:47)

Walenty G


Ta żaglówka to Figiel, będzie się nadawała i na ryby.

Za dużo bym przy niej nie zmieniał, cechy typowe dla żaglówki bym zostawił, nie będą przeszkadzać przy wędkowaniu a i w razie sprzedaży podniosą jej wartość.

Ta okrągła dziura z tyłu to miejsce na korek spustowy do wody.

Piasku itd. można wypłukać wystarczy, wpuścić tam węża, oczywiście gumowego z wodą.

Będzie fajna łódka. 

(2015/06/23 07:23)

Tym


Już miałem lecieć do garażu sprawdzić czy moja łódka tam jest. Tak jak pisał poprzednik nic w niej nie zmieniaj szkoda czasu i pieniędzy które byś włożył w remont, za to  kupisz nową. Do swojej wiosła dorobiłem z trzonków do łopaty, pióra z drewnianego wiosła od kajaka, dulki inwencja twórcza. W tylnej burcie musiałem zrobić nacięcie na silnik. Wiosła lepiej zakupić nowe, tylną burtę bym zachował z uchwytami  na ster, z żaglówki też można trollingować. Farbę kup jedynie na numery na łódkę i rób wodowanie puki słońce świeci. (2015/06/23 18:58)

mollto


Witajcie.

Mam podobną łodkę do sprzedania, a mianowicie OPTYMIST.
Łódkę trzeba przerobić na wędkarską, nie mam do niej masztu.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę pisac na prv, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
cena 250 zl ;) (2015/07/02 10:09)

mollto


Jeszcze dodam coś od siebie na temat remontu.
Jezeli chodzi o otwór na dziobie pod maszt i plan zrobienia tam schowka, musisz wiedzieć o tym że na dziobie jest jedyna komora wypornościowa w tej łódce, jeżeli wykorzystasz ją jako schowek musisz liczy się z tym że w razie wywrotki łódka pójdzie na dno jak kamień, oby bez Ciebie!
Dulek nie zmieniaj, i jeżeli nie ma przy nich uszkodzeń nie ma co tam kombinować ze wzmacnianiem, to jest malutka łodka które stawia micro opory, więc dulki mogą pozostać.

Jeżeli chodzi o tą dziurę, to nie wiem czy jest to otwór spustowy komory balastowej w dnie czy po prostu uszkodzenie, jeżeli to pierwsze to żeby pozbyć sie kamieni i piachu, to wlewaj tam wodę i płucz, jeżeli jest to uszkodzenie a nie ma jak się tego piachu pozbyć to nic sensownego Ci nie poradzę.

Zalepienie dziury, musisz w okół pozbyć się tej farby, żelkotu, czy co tam jest i musisz się dostać do laminatu, kolor będzie miał lekko brązowy.
Do zalepienia użyj wstępnie jednego nie dużego kawałka maty szklanej, przesmaruj żywicą wyczyszczony element w okół dziury i przyłóż tam matę, następnie delikatnie ją przesącz w miejscach styku, w miejscu dziury, tylko leciutko posmaruj żywicą, jak za mocno przesączysz matę to Ci się pofałduję i wejdzie do środka, a jak delikatnie ją przesączysz i odczekasz aż złapie to będziesz miał bazę żeby dołożyć jeszcze dwie warstwy maty dobrze przesączonej żywicą bez obawy że wpadnie Ci do środka.
Wszystkie elementy wymagające naprawy matą i żywicą dokładnie szlifujemy i odtłuszczamy acetonem.

Jeżeli chodzi o farby, chlorokauczuk, poliuretanowe i polecam farby renowacyjne, stosunkowo nie drogie, nie wymagające utwardzacza, czasami używa si uzdatniaczy, ale u Ciebie radzę bez, w tedy farba będzie bardziej elastyczna.

Powodzenia. (2015/07/02 10:29)