Zaloguj się do konta

Przerabianie wędki na feeder.

utworzono: 2011/11/16 18:09

Mam wędkę 

MIKADO TRYTHON UNIVERSAL M TELE-ROD 360 40-100

i chciałbym przerobić ją na feeder. W sklepie wędkarskim widziałem szczytówki za chyba 15zł które  wsadza się zamiast tej szczytówki która była wcześniej w wędce. Chciałbym nią łowić na rzece Wisłok w Gniewczynie Łańcuckiej gmina Tryńcza. Mam też pytanie jaki ciężarek. Na też rzece jest bardzo szybki nurt. Czy wystarczyło by 50-80 gram. Ostatnie pytanie dotyczy ustawieniu zarzuconej wędki. Cz ma ona być położona pionowo czy poziomo? Proszę o pomoc. [2011-11-16 18:09]

przemo1980

Zmienić szczytówkę zawsze możesz,ale gdzie będzie ta przyjemność z czucia ryby podczas holu. Myślę że wędka nie będzie najlepiej pracowała. Na rzekę i to jeszcze o dużym uciągu wędkę ustawiamy powiedzmy że prawie pionowo. Ciężar np; koszyczka to zależy od uciągu wody w danym miejscu,ale to już musisz sprawdzić,dopasować nad wodą.
[2011-11-16 18:25]

Nie wydaje mi sie żeby trzeba było ją przerabiać, bo szczytówka raczej jest pełna.
Ciężarek musisz dobrać doswiadczalnie, bo nurt nurtowi nierówny.
Wędka pionowo. Są specjalne podpórki-tuby do wbijania w grunt.
[2011-11-16 18:26]

Nie wydaje mi sie żeby trzeba było ją przerabiać, bo szczytówka raczej jest pełna.
Ciężarek musisz dobrać doswiadczalnie, bo nurt nurtowi nierówny.
Wędka pionowo. Są specjalne podpórki-tuby do wbijania w grunt.









Ta orginalna szczytówka jest twarda dlatego chciałbym zmienić.


[2011-11-16 18:30]

Wasia

Osobiscie moge Ci powiedziec ze mam kolege z ktorym bardzo chetnie jezdze na ryby, lecz niestety jak to w wieku mlodzienczym nie posiada on funduszy, tak wiec lowil na stary teleskop jaxona (wyrzut bodajdze do 30)
I ku mojemu zdziwieniu nie mial on problemu z sygnalizacja bran ;o Wyciagal nawet male jazgarze i kielbiki
Nie wiem jak jest z twoja wedka i gruposcia szczytowki ale mysle ze moze to duzo nie zmienic
Jezeli fascynujesz sie ta metoda polowu to proponuje kupic wedeczke specjalnie do tych polowow przeznaczona, napewno przyniesie Ci ona duzo radosci z polowow
[2011-11-16 23:05]

Na razie to nie chcę kupować nowej wędki. Musze kupić nowy kołowrotek i żyłkę. Pójdę do sklepu wędkarskiego założę te szczytówki i zobaczę czy będzie się szczytówka uginała przy 50 gramach. Bo chyba nie powinna?
[2011-11-17 16:43]

W tej wędce nie będzie trzeba wymieniać szczytówki do łowienia gruntowego.
Chyba, że chcesz łowić na drgającą.
[2011-11-17 16:50]

no właśnie chce łowić na drgającą.
[2011-11-17 17:11]

Wasia

Na razie to nie chcę kupować nowej wędki. Musze kupić nowy kołowrotek i żyłkę. Pójdę do sklepu wędkarskiego założę te szczytówki i zobaczę czy będzie się szczytówka uginała przy 50 gramach. Bo chyba nie powinna?



Powinna sie uginac jak najbardziej ale nie za mocno
Najlepiej przetesuj z obciazenie i popros w sklepie o pomoc z doborem
Mozesz zrobic prosty test sztywnosci szczytowek chwytajac szczytowke za przelotke szczytowa miedzy palec wskazujacy a kciuk (chwytasz za obrecz przelotki) i sprawdzasz ugiecie pod ciezarem wlasnym

[2011-11-17 20:39]

DOBRA SPRAWDZĘ
[2011-11-18 17:28]

Osobiscie moge Ci powiedziec ze mam kolege z ktorym bardzo chetnie jezdze na ryby, lecz niestety jak to w wieku mlodzienczym nie posiada on funduszy, tak wiec lowil na stary teleskop jaxona (wyrzut bodajdze do 30)
I ku mojemu zdziwieniu nie mial on problemu z sygnalizacja bran ;o Wyciagal nawet male jazgarze i kielbiki
Nie wiem jak jest z twoja wedka i gruposcia szczytowki ale mysle ze moze to duzo nie zmienic
Jezeli fascynujesz sie ta metoda polowu to proponuje kupic wedeczke specjalnie do tych polowow przeznaczona, napewno przyniesie Ci ona duzo radosci z polowow

Jego wędka ma wyrzut do 30, a moja do 100 :)
[2012-07-03 13:24]