Przepisy - tatar z ryb.

/ 34 odpowiedzi
 dlugi filet z lososia lub troci posypac sola,pieprzem, pieprzem ziolowym,wegeta, cebulka,dolozyc lisc laurowy ziele angielskie zrolowac owinac szmatka umiescic w lodowce na 4 dni. po wyjeciu otrzepac wyciac mieso w malych skrawkach dokroic cebulki poprzekladac w sloik warstwami zalac olejem jesc po kilku godzinach, smacznego:)
radny68


Czy ryby innego gatunku te¿ siê nadaj±? (2010/03/06 18:54)

pawelz


Swego czasu ( jakies 5-7 lat temu ) jadlem tatar z lipienia. Pierwsza liga. Jedyna potrawa z ryb slodkowodnych, jaka mi smakowala.
Ale uwaga. Nie wolno przepuszczac ryby przez maszynke. Mieso nalezy rozrywac w palcach na malutkie kawalki. No i ryba MUSI BYC SWIEZA
Teraz juz nie ma gdzie zlowic lipienia na tatar :(. Przynajmniej ja znam tylko jedna dostepna dla mnie rzeczke z miarowymi rybami, gdzie wolno brac ryby. Ale nie biore z niej ryb. A zjadloby sie tatara :). (2010/03/08 11:20)

Waldi Fish


A s³yszeli¶cie  tasiemcach, glistach, nicieniach i innych paso¿ytach? Ja s³ysza³em i z tego powodu nigdy nie spo¿ywam surowego miêsa pod postaci± tatara lub innych potrawach tego typu gro¿±cych zaka¿eniem jednym z paso¿ytów. (2010/03/08 20:12)

seta


oddychanie w dzisiejszych czasach tez szkodzi a ka¿dy oddycha ja siê tak nie przejmowa³ tymi pasozytami (2010/03/10 11:19)

Waldi Fish


Chyba masz zbyt ma³± wiedzê z dziedziny parazytologii, ¿eby znaæ choroby powodowane przez paso¿yty i ich skutki, a niektóre choroby powodowane przez paso¿yty s± ¶miertelne. Co do oddychania to siê mylisz. Oddychanie nie tylko, ¿e nie jest szkodliwe, ale jest niezbêdne do ¿ycia a szare komórki mózgu umieraj± ju¿ po oko³o 5 minutach braku dop³ywy tlenu. (2010/03/10 18:30)

Waldi Fish


Zamykanie siê w jakim¶ schowku nie pomo¿e, bo przecie¿ nawet tam trzeba je¶æ. Natomiast pomo¿e wstrzymywanie siê od spo¿ywania surowego miêsa, bo ludzie ju¿ od chwili gdy wynale¼li ogieñ, stwierdzili empirycznie, ¿e miêso poddane obróbce termicznej jest smaczniejsze i o czym nie wiedzieli, pozbawione paso¿ytów, przynajmniej wiêkszo¶ci. Oczywi¶cie mamy demokracjê i ka¿dy spo¿ywa to, co siê jemu podoba, wiêc jedni spo¿ywaj± surowe miêso, inni wypijaj± surowe jajka nie obawiaj±c siê Salmonelli, a jeszcze inni pij± surow± krew. I mi nic do tego, ale sam tego nie bêdê robiæ. (2010/03/25 19:38)

Jigsaw14


Wielokrotnie jad³em tatara i muszê powiedzieæ, ¿e ten specja³ znajduje siê w mojej czo³ówce potraw z ryb. Bardzo polecam - samo zdrowie a to tego ten smak...

(2010/03/31 14:04)

pangaz4


kolego spiningista1988 czy jako¶ tak jeste¶ wrêcz ¶mieszny pozjada³e¶ wszystkie rozumy a kolega waldi fish ma oczywi¶cie racje ryby bardzo czêsto  maj± paso¿yty mo¿e spiningisto1988 jak by¶ wiedzia³ jak wygl±da tasiemiec czy te¿ nicieñ to by¶ troszkê bardziej zw±tpi³ w s³uszno¶æ swoich g³upawych tez w swoim ¿yciu widzia³em masê  tasiemców w leszczach kr±piach pstr±gach a nicienie ostatnimi czasy bardzo czêsto atakuj± wêgorze gdy w twoim organizmnie zacznie rozwijaæ siê taki tasiemiec to gwarantuje ci ¿e zesrasz siê z bólu co do chorób wywo³anych przez paso¿yty tak¿e siê zgadzam i jeszcze jedno panie spiningisto1988 trochê wiêcej pokory i zastanów siê zanim znów kogo¶ obrazisz i zaczniesz wypisywaæ takie g³upoty (2010/03/31 14:54)

pawelz


W rybach spokojnego zeru widywalem tasiemce. Pstragow nie jadlem (potokowych), no moze raz czy dwa w zyciu. Tasiemca ani innego pasozyta nie zauwazylem. Tatara jem (jadlem) TYLKO Z LIPIENIA. Nie odwazyl bym sie jesc tatara z plotki, leszcza czy wegorza. (2010/04/01 10:52)

ryba5245


Witam ko 

Ja równie¿ jad³em tatar z ³ososia wrêcz bardzo czêsto poniewa¿ pracowa³em w fabryce tych ryb- razem z japoñcami dla ktorych surowa ryba to g³ówne danie.

(2010/04/01 20:40)

dariuszdyl


Wielcy no kilowcy nawet bebechy z ryb s± dla was dobre jak miêso wam nie smakuje to podroby wpierd...cie padlino¿ercy czy co.


A ¿eby¶ wiedzia³, sma¿ona rybia w±tróbka, palce lizaæ. (2010/04/05 22:11)

jacenty75


Sma¿ona w±tróbeczka zw³aszcza z dorsza rewelacja a do tego sma¿on± ikre te¿ polecam kolego lisadam (2010/04/06 10:12)