Przepisy - łowienie z łodzi

/ 10 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedziec od kiedy do kiedy wolno mi łowic ryby z łodzi?!Pytałem juz kilku wędkarzy ale informacje od nich uzyskane bardzo mocno sie od siebie różnią. Nie chce naciągac ani wręcz łamac przepisów dlatego prosze o pomoc. Dowiedziałem się tylko , że reguluje to jakies rozporządzenie lecz wszystkie z nich przejżałem ale niestety nic nie znalazłem. Najblizsza mi prawdy informacja wydaje sie byc taka ze wolno mi łowic z łodzi od 1 czerwca do konca listopada ale chcialbym sie upewnic - prosze o pomoc.
robcio2535


Dowiaduj sie tam gdzie bedziesz chciał łowić z łodzi -wiekszość akwenów rządzi sie swoimi prawami :-) (2010/11/26 21:32)

J


Prawo jest jedno, dopóki woda nie zamarznie, lub jeśli w stanicach łodzie nie schowaja do hangaru. (2010/11/27 09:17)

u?ytkownik26223


 Najblizsza mi prawdy informacja wydaje sie byc taka ze wolno mi łowic z łodzi od 1 czerwca do konca listopada ale chcialbym sie upewnic - prosze o pomoc.
Chciałbym się dowiedziec od kiedy do kiedy wolno mi łowic ryby z łodzi?!



W tym okresie wolno łowić z łodzi w porze nocnej ,natomiast "za dnia" to tak jak pisze Jarosław
jak nie ma lodu to z łodzi nawet w grudniu możesz  łowić o ile gdzieś wynajmiesz albo zwodujesz swoją. (2010/11/27 13:06)

Strzegom


Niby prawo jest jedno ale jest zapisane ze administrator ma prawo.... i tak na jednym jest całkowity zakaz łowienia w nocy,na innym w dzieni w nocy i tak dalej.Najlepiej zadzwoń do administratora łowiska i pros o informacje. (2010/11/27 16:12)

kierkaz


"kilka lat temu" byłem inspektorem żeglugi śródlądowej. Nie ma ograniczeń w pływaniu z wyjątkiem okresu zalodzenia. Nie dotyczy akcji ratunkowych. Co innego połów. To może regulować "właściciel" - użytkownik akwenu. Może lecz nie musi.

 

Pozdrawiam

(2010/11/30 18:02)

Strzegom


To bylo kilka lat temu hehehe (2010/11/30 18:26)

u?ytkownik58955


Nie wolno jedynie na torach żeglugowych. A co do nocy to mam wątpliwości, bo łódź która wypływa w nocy musi być odpowiednio oświetlona, co regulują odpowiednie przepisy o żegludze śródlądowej.  Z tego co ja wiem, to w nocy nie wolno wędkować z łodzi. 

Należało by poprosić o radę jakiegoś obcykanego gościa.

(2010/11/30 19:04)

u?ytkownik58955


RAPR WYJAŚNIA:

i)wędkującemu nie wolno łowić ryb ze sprzętu pływającego w porze nocnej /od zmierzchu do świtu/ w jeziorach i zbiornikach zaporowych, z wyjątkiem okresu od 1 czerwca do 30 września,

(2010/11/30 19:09)

jurekka1


mądrala hehehe - czytaj komiksy (twój poziom) (2010/12/03 19:22)