Przepisy PZW dotyczące karty wędkarskiej

/ 3 odpowiedzi
Witam
Chciałbym zrobić karę wędkarską i mam parę pytań
Ile trzeba mieć pkt. żeby zdać na kartę wędkarską ?
Ile kosztuje karta wędkarska ?
I trzeba mieć przy sobie legitymacje PZW ?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
bodzinski

pytania i pkt. zależy od miejsca gdzie wyrabiasz nieraz nie trzeba wgl. robić testów a jak wyrobisz karte to już jak jedziesz na ryby to musisz ją mieć a co do ile kosztuje to spytaj sie w kole czy w sklepie gdzie tam masz zamiar opłacić oni Ci to wszystko wytłumaczą (2011/05/12 15:42)

anatolo

ok rozumiem jutro mam zamiar jechać do koła i się o wszystko wypytać ale chciałem mniej więcej wiedzieć na czym stoję dzięki za pomoc jutro zapisuje się na kartę rybacką ; D (2011/05/12 15:50)

Manolo8

Aby otrzymać legitymację członkowską PZW musisz zdać egzamin na Kartę Wędkarską. Egzamin przeprowadzają komisje egzaminacyjne w kołach PZW, pytają ze znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb który możesz sobie pobrać np  ze stron internetowych Okręgów PZW. Po zdaniu takiego egzaminu i uiszczeniu stosownej opłaty (teraz podobno na poczcie 32 zł 50 gr) otrzymasz druk potwierdzajacy z którym udajesz się do Urzędu Starosty Powiatu,  musisz też mnieć zdjęcie i dowód  tożsamości, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty wracasz do Koła lub kasy Okręgu PZW gdzie za okazaniem Karty Wędkarskiej i uiszczeniem stosownych opłat otrzymasz Legitymację Czlonkowską oraz Rejestr Połowów. Powodzenia (2011/05/12 17:14)