Przepisy PZW dot. miarki i wagi.

/ 13 odpowiedzi
Witam wszyskich.Ostatnio usłyszałem gdzieś,że teraz podczas wędkowania trzeba mieć przy sobie miarkę,wagę i coś tam jeszcze?Czy to prawda?
wolek03

OK kolego!Regulamin czytałem nieraz,ale gdzie tam jest napisane że muszę mieć wagę i inne rzeczy przy sobie? (2011/05/06 17:57)

jogi

Też coś o tym słyszałem ale to chyba będzie dotyczyć Okręgów w których obowiązuje Rejestr Połowu Ryb. Tak ja to odebrałem. Pozdrawiam. (2011/05/06 18:04)

93Szpaq

ja wagi nie nosze. zabieram ze soba tylko karte, legitymacje, szczypce, wypychacz, dlugopis no i oczywiscie wedki itd. wszystkie ryby wypuszczam wiec po co mi waga. w RAPR nie ma nic o wadze wiec nie jest potrzebna. (2011/05/06 18:05)

JAQU

Witajcie

...w regulaminie nie musi być koledzy napisane,że "coś" trzeba mieć lub nosić, to wynika z prostej zależności:

-skoro są gatunki, które poławiamy bez limitu ilościowego, to trzymamy się limitu wagowego np. płoci możemy złowić do 5 kg a przepraszam jak to ocenicie na oko?

-to samo odnosi sie do miarki jak ocenicie długość ryby nie posiadając przyrządu do mierzenia?

-napewno przyda się też przyrząd do wyjmowania haczyków i niezbędna siatka  z miękkiej nici osadzona na twardych obręczach

Pozdrowienia

(2011/05/06 18:14)

93Szpaq

Witajcie

...w regulaminie nie musi być koledzy napisane,że "coś" trzeba mieć lub nosić, to wynika z prostej zależności:

-skoro są gatunki, które poławiamy bez limitu ilościowego, to trzymamy się limitu wagowego np. płoci możemy złowić do 5 kg a przepraszam jak to ocenicie na oko?

-to samo odnosi sie do miarki jak ocenicie długość ryby nie posiadając przyrządu do mierzenia?

-napewno przyda się też przyrząd do wyjmowania haczyków i niezbędna siatka  z miękkiej nici osadzona na twardych obręczach

Pozdrowienia

skoro nie zabiera sie ryb to po co je wazyc i mierzyc. (2011/05/06 18:27)

slawomir66

Zgodnie z wędkarskimi przepisami nie jest obowiązkowe posiadanie podczas wędkowania ani miarki ani wagi. Można je mieć ale nie koniecznie i nikt od was tego nie będzie wołał podczas kontroli. (2011/05/06 19:22)

wolek03

Dzięki bardzo koledzy za odpowiedzi. (2011/05/06 19:48)

dorsz1974

dobrze jest wędkować na wodach gospodarstw rybackich bo tam do miarek i innych przedmiotów nikt się nie czepia.Jak zrozumiałem to RAPR dotyczy w większości wód PZW a tak wogóle to moim zdanie kopletny idiotyzm z tymi miarkami lepiej by pmyśleli o zarybianiu naszych wód lub likwidację połowów rybackich na prąd (2011/05/06 20:40)

JAQU

.....większość wędkarzy twierdzi , że ryb nie zabiera ale przy kontroli prawie wszyscy jakieś ryby mają w siatce, może Wy jesteście wyjątkami to bardzo fajnie!!!!

Pozdrawiam

(2011/05/07 14:08)

zyga1949

A ja juz tyle lat jeżdżę bez wagi i miarki zawsze z siatką-natomiast na podbieraku flamastrem mam takie tam kreski...Pozdrawiam. (2011/05/07 14:29)

Samotnik

Szanowni KOLEDZY  ręce opadają !!!!  Regulamin, to raz  zarząd koła to dwa . Zawsze można zapytać i rozwiać wątpliwości .  Nawet można zadzwonić do okręgu !!!! . Na forum zbyt często pojawiają się pytania  dziwne , dziecinnie proste !!!!!!.       (2011/05/07 21:03)

Samotnik

Szanuje wszystkich , proszę bez obrazy .   Pozdrawiam . (2011/05/07 21:05)