Przepisy na zanęta na rzekę

/ 12 odpowiedzi
Nie znalazłem nic w temacie zanęt. A jest to wyższa szkoła jazdy, moim zdaniem. Może ktoś podzieli się jakimś ciekawym przepisem na rzekę ?
bluehornet


Słabo szukałeś ....
http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Zan%EAtynarzek%EA
http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Zan%EAtynawod%EAbie%BF%B1c%B1 (2013/02/17 16:51)

datsun2


Kolego rzeka zanęta dla mnie sprawdzona na zawodach ( GP Polski ) .
Super Lock Dragona (0,5kg)+ Rzeka Dragona (1kg) oczywiście glina i robaki
dobrze dodać atraktor piernikowy lub wanilia pieczywo czerwone i zółte tak po 100 g każdego . (2013/02/17 21:49)

Spawciu


czy na wczesnawiosne taka zaneta jak wyzej nie jest za bardzo aromatyczna i syta? (2013/02/17 22:17)

datsun2


Wszystko zależy ile teraz gliny damy .Na wiosnę 0,5 kg zanęty 2 kilo gliny .I jakiś słony atraktor albo łyżeczkę soli do zanęty .
Pozdrawiam (2013/02/18 07:37)

radek-01


Dzięki, faktycznie słabo szukałem. Bardzo dobre przepisy (2013/02/18 15:58)

prowinski


tania i prosta zanęta to groch gotowany + kukurydza gotowana + kukurydza konserwowa. zabawa z kleniami i jaziami murowana. (2013/02/18 16:46)

radek-01


Wszystko zależy ile teraz gliny damy .Na wiosnę 0,5 kg zanęty 2 kilo gliny .I jakiś słony atraktor albo łyżeczkę soli do zanęty .
Pozdrawiam


Mam pytanko. Przerażają mnie ceny ziemi zanętowe, przewyższające praktycznie niezłą zanętę. A wiadomo ile rzeka pochłonie ,,,, Czy jest na to jakiś tańszy sposób ? Gdzieś czytałem że można kupić zwykłą ziemię ogrodniczą w markecie za 10 razy mniejszą cenę. (2013/04/05 13:05)

pykuu


Mam pytanko. Przerażają mnie ceny ziemi zanętowe, przewyższające praktycznie niezłą zanętę. A wiadomo ile rzeka pochłonie ,,,, Czy jest na to jakiś tańszy sposób ? Gdzieś czytałem że można kupić zwykłą ziemię ogrodniczą w markecie za 10 razy mniejszą cenę.


Dołączam się do pytania.
(2013/04/05 13:37)

skrewdriver


Na jezioro do necenia nadaje się świetnie czysty torf ogrodniczy, trzeba go tylko wcześniej odpowiednio domoczyć i porzadnie przetrzeć przez sito. koszt ok 10 - 15 zł za duży worek bodajże 30 l. 

Paczka gliny rzecznej kosztuje 6 -7 zł za 2 kg.
Mój dobry kolega z koła ( zawodnik ) zaopatrza się w glinę u zduna. 
Za śmieszne pieniądze facet przywozi mu świetną glinę. ok 100 kg za 100 zł. Można to spokojnie przechowywac w piwnicy nawet 2 - 3 sezony, a jak wyschnie wystarczy dowilżyc i przetrzec przez sito. Sam w zeszłym sezonie zakombinowałem gline u zduna i poza delikatnie jasniejszą barwa niczym nie różni się od tej sklepowej. Efekt identyczny a oszczednośc ogromna ;) (2013/04/05 15:35)

skrewdriver


A co do zwykłej ziemi ogrodniczej raczej nie polecam gdyz jest ona wzbogacana róznymi nawozami i chemia. Czysty torf ogrodniczy nadaje sie jak najbardziej. (2013/04/05 15:38)

zakret2


Kolego rzeka zanęta dla mnie sprawdzona na zawodach ( GP Polski ) .
Super Lock Dragona (0,5kg)+ Rzeka Dragona (1kg) oczywiście glina i robaki
dobrze dodać atraktor piernikowy lub wanilia pieczywo czerwone i zółte tak po 100 g każdego .

co to jest za dodatek ta rzeka jakiś klej czy zaneta?(wiem ze śmieszne pytanie)
(2013/04/14 21:05)