Zaloguj się do konta

Przepis na serek przynętowy

utworzono: 2013/01/27 20:42
spinningista1

Witam!
W sieci przeczytałem,że dobrą przynętą na lód jest serek topiony wyciskany na haczyk strzykawką.Moje pytanie brzmi:jak zrobić taki serek.Dziękuję za odpowiedzi.


Spinningista1

[2013-01-27 20:42]

niutek40

Przepis jest bardzo prosty, (chyba najprostszy jaki tylko może być ) bierzesz serek topiony i dodajesz mąkę pszenną i to wszystko. Tylko nie dodawaj tej mąki zbyt dożo, bo z strzykawki tego ciasta za żadne skarby nie wyciśniesz.    [2013-01-27 21:13]

Wonski79

Proponuję serek topiony w tzw. kiełbasce ponieważ on ma odpowiednią konsystencję i nie trzeba dodawać mąki.
[2013-01-27 21:18]

niutek40

Proponuję serek topiony w tzw. kiełbasce ponieważ on ma odpowiednią konsystencję i nie trzeba dodawać mąki.


Tak jak najbardziej w domu, ale gwarantuję Ci, że jak będziesz chciał w mokrych rękach \palcach\ zrobić kuleczkę, na mrozie, to będziesz miał z całą pewnością problem gwarantuje. [2013-01-27 21:44]

Luis A Okoniarz

A ja serka nie polecam, bo bardzo szybko spada z haczyka. Próbowałem nawet mieszać go z watą, ale i to nie pomaga. Po za tym - na mrozie - trzeba trzymać go "pod pazuchą", bo inaczej zamarznie i nie wyciśniemy go. O wiele lepszy jest ugotowany pęczak albo płatki owsiane. Liczba brań nawet większa, a przygotowanie dziecinnie proste. W tym roku miałem dobre wyniki również na pinkę.
[2013-01-27 21:45]

spinningista1

A gdzie koledzy łowicie okolice zabrza,gliwic,pyskowic?

[2013-01-27 22:20]

pikemeister

Naajlepszy przepis to iść do biedronki, kupić serek w plasterkach gouda i włożyć do strzykawki :D [2013-01-28 06:30]

Bernard51

Naajlepszy przepis to iść do biedronki, kupić serek w plasterkach gouda i włożyć do strzykawki :D


Prościej jest do pompki do rowera,i wężykiem wężykiem go na hak.


[2013-01-28 06:35]

Wonski79

Proponuję serek topiony w tzw. kiełbasce ponieważ on ma odpowiednią konsystencję i nie trzeba dodawać mąki.


Tak jak najbardziej w domu, ale gwarantuję Ci, że jak będziesz chciał w mokrych rękach \palcach\ zrobić kuleczkę, na mrozie, to będziesz miał z całą pewnością problem gwarantuje.




Ładuje się serek w strzykawkę i taką wyciśniętą kluseczkę nakłada się na mormychę lub haczyk. Nigdy nie lepiłem kulek z serka.
[2013-01-28 10:52]

niutek40

A ja tak, sam serek zbyt szybko spada, lub szybko jest ściągnięty przez małe rybki. Szczególnie na większych głębokościach, powyżej 6m. Dlatego dodawałem troszkę mąki. To czy dodamy czy nie to już indywidualna sprawa. Ale bez mąki też oczywiście się da, zresztą od paru lat na serek nie łowię.  Następnym razem spróbuj dodać odrobinę mąki, i zobaczysz co lepiej z mąką czy bez.  [2013-01-28 11:22]

Wonski79

pewnie lepszy tylko trudniej ze strzykawki wycisnąć ;) a kulkę ulepić łatwiej
[2013-01-28 11:34]

luzy

Bierzesz strzykawkę najlepiej 25 odcinasz rurkę na którą nachodzi igła. Powiększasz otwór tak na ok 3 mm. Ładujesz serek topiony (najlepiej sertop gołda) nic nie dodajesz do niego żadnej mąki. I wyciskasz bezpośrednio na grot haczyka. Nic nie spada. Ja tak łowiłem płotki na przedwiośniu na spławik. Zarzucałem i nigdy nie spadał. Tylko trzeba go odpowiednio wycisnąć na grot haczyka.
[2013-01-28 14:52]