Przepis na zanetę na leszcza

/ 9 odpowiedzi
Witam w tym roku chciałem połowic na warcie okolice poznania.Chciałem od waz uzyskac przepis na tania zanetę na leszcza dodam ze łapie na bolonkę 6 m.Obecnie najczesciej kupuje zanete na rzeke dodaje klej
JKarp


CześćPiotr masz przepis:Bierzesz 30zł w kieszeń. Idziesz do wędkarskiego. Tam kupujesz zanętę Lorpio Magnetic Leszcz Rzeka, opakowanie kleju, białe, pinki i glinę wiążącą. Wracasz z tym do domu. Przygotowujesz zanętę i jedziesz na ryby. Tam idealnie ustawiasz grunt i typujesz miejsce łowienia - powinno robić się to w odwrotnej kolejności. Sprawdzasz prawidłowość dobranego zestawu - spławik, haczyk, przypon i obciążenie.Jeśli ryby są w wytypowanym miejscu coś powinieneś złowić.JK (2012/05/06 09:53)

xxxczokxxx


CześćPiotr masz przepis:Bierzesz 30zł w kieszeń. Idziesz do wędkarskiego. Tam kupujesz zanętę Lorpio Magnetic Leszcz Rzeka, opakowanie kleju, białe, pinki i glinę wiążącą. Wracasz z tym do domu. Przygotowujesz zanętę i jedziesz na ryby. Tam idealnie ustawiasz grunt i typujesz miejsce łowienia - powinno robić się to w odwrotnej kolejności. Sprawdzasz prawidłowość dobranego zestawu - spławik, haczyk, przypon i obciążenie.Jeśli ryby są w wytypowanym miejscu coś powinieneś złowić.JK

z całym szacunkiem ale to miała być tania zanęta (2012/05/06 10:07)

xxxczokxxx


wklejam gotowca ale nie jestem autorem podziekuj temu Panu :   http://www.wedkuje.pl/_shared/_redirect_user.php?ItemID=10623   ( tomeczekxx5)



PROSTA ZANĘTA NA LESZCZA: -Suszony biszkopt -Grubo zmielony piernik. Babka piaskowa -Bułka tarta biała -Białe robaki -Zapach"Brasem"Marcela van den Eynde ZANĘTA LESZCZOWA: -Bułka tarta -Suchar -Biszkopt -Kasza kukurydziana gotowana -Mąka kukurydziana -Otręby pszenne -Całe płatki owsiane (górskie) -Zmielone płatki owsiane (górskie) -Gotowane i zmiażdżone konopie -Prażone i zmielone konopie -Atraktor(np.brasem,wanilia) ZANĘTA NA LESZCZA W WODZIE BIEŻĄCEJ: -Chleb mielony -Bułka tarta -Płatki owsiane mielone -Płatki owsiane całe -Mąka ziemniaczana -Konopie mielone -Zapach(np.kminek,anyż,brasem) ZANĘTA NA LESZCZA W WODZIE STOJĄCEJ: -Bułka tarta -Kasza kukurydziana -Otręby pszenne -Płatki owsiane całe -Konopie mielone -Zapach(np.kminek,anyż,brasem) Zanęta płociowa 1/3 części bułki tartej, prażonej 1 część herbatników lub biszkoptów mielonych 1 część orzechów kokosowych (wiórki) 1 część PV-1 1 część konopi prażonych Zanęta płociowa 3 części bułki tartej prażonej 1 część kaszki kukurydzianej 1 część orzechów arachidowych prażonych 0,5 części orzechów laskowych (mączka) Zanęta płociowa 3 części bułki tartej prażonej 1 część konopi prażonych 1 część siemienia lnianego mielonego 1 część biszkoptów mielonych 1 część mączki kukurydzianej Zanęta karpiowa domowej roboty. 2szkl. zmielonego pokarmu dla psów lub kotów 2szkl. pażonej pszenicy 2szkl. pażoneych płatków owsianych 0,4kg. kaszy kukurydzianej 0,5kg gliny rozpraszającej 1puszka kukurydzy konserwowej copra-melasa i biszkopt żólty atraktor wanilia 200g.Pieczywa Fluo Pomarańczowego Zanęta na karpiowate 1,5 części bułki tartej 0,5 części mąki kukurydzianej 0,5 części kaszy kukurydzianej 1 część zmielonych płatków owsianych 0,2 części cukru 0,5 części mielonych nasion słonecznika Żwir Robaki zanętowe Klej Aromat (delikatny, najlepiej słodki) Pozdro..


Odpowiedz (2012/05/06 10:09)

Piotr111abc


Ok a jak powinien wyglądac zestaw na bolonkę ja zakładam bombkę 8gr do tego oliwke 12gr ,przypon 0,14 50 cm. (2012/05/06 10:27)

Piotr111abc


Zestaw jest przeciażony .Nie wiem czy dobrze robie .Wy jak łapiecie ??? (2012/05/06 10:32)

89krzysztof


wklejam gotowca ale nie jestem autorem podziekuj temu Panu :   http://www.wedkuje.pl/_shared/_redirect_user.php?ItemID=10623   ( tomeczekxx5)



PROSTA ZANĘTA NA LESZCZA: -Suszony biszkopt -Grubo zmielony piernik. Babka piaskowa -Bułka tarta biała -Białe robaki -Zapach"Brasem"Marcela van den Eynde ZANĘTA LESZCZOWA: -Bułka tarta -Suchar -Biszkopt -Kasza kukurydziana gotowana -Mąka kukurydziana -Otręby pszenne -Całe płatki owsiane (górskie) -Zmielone płatki owsiane (górskie) -Gotowane i zmiażdżone konopie -Prażone i zmielone konopie -Atraktor(np.brasem,wanilia) ZANĘTA NA LESZCZA W WODZIE BIEŻĄCEJ: -Chleb mielony -Bułka tarta -Płatki owsiane mielone -Płatki owsiane całe -Mąka ziemniaczana -Konopie mielone -Zapach(np.kminek,anyż,brasem) ZANĘTA NA LESZCZA W WODZIE STOJĄCEJ: -Bułka tarta -Kasza kukurydziana -Otręby pszenne -Płatki owsiane całe -Konopie mielone -Zapach(np.kminek,anyż,brasem) Zanęta płociowa 1/3 części bułki tartej, prażonej 1 część herbatników lub biszkoptów mielonych 1 część orzechów kokosowych (wiórki) 1 część PV-1 1 część konopi prażonych Zanęta płociowa 3 części bułki tartej prażonej 1 część kaszki kukurydzianej 1 część orzechów arachidowych prażonych 0,5 części orzechów laskowych (mączka) Zanęta płociowa 3 części bułki tartej prażonej 1 część konopi prażonych 1 część siemienia lnianego mielonego 1 część biszkoptów mielonych 1 część mączki kukurydzianej Zanęta karpiowa domowej roboty. 2szkl. zmielonego pokarmu dla psów lub kotów 2szkl. pażonej pszenicy 2szkl. pażoneych płatków owsianych 0,4kg. kaszy kukurydzianej 0,5kg gliny rozpraszającej 1puszka kukurydzy konserwowej copra-melasa i biszkopt żólty atraktor wanilia 200g.Pieczywa Fluo Pomarańczowego Zanęta na karpiowate 1,5 części bułki tartej 0,5 części mąki kukurydzianej 0,5 części kaszy kukurydzianej 1 część zmielonych płatków owsianych 0,2 części cukru 0,5 części mielonych nasion słonecznika Żwir Robaki zanętowe Klej Aromat (delikatny, najlepiej słodki) Pozdro..


Odpowiedz



Z całym szacunkiem, ale to miała być tania zanęta...  (2012/05/06 10:34)

danon1973


Witam
Zanęty masz już podane z grubsza przez kolegów, ja do zanęty leszczowej staram się zawsze dodawać melasę. Kupuję butelkę 400 ml to mi starcza na ok 2 miesiące.
W domu do słoiczka nalewam sobie ilość, którą uznaję za potrzebną). Potem nad jeziorem, rzeką rozcieńczam tą melasę wodą ze zbiornika i tym nawilżam zanętę.
Nie będę pisał o innych dodatkach bo to już w koszty idzie a chciałeś tanio. Melasa nie jest droga a na długo starcza taka buteleczka.
Bardzo ważne jest tak jak napisał JKarp, odpowiednie dobranie i przygotowanie zestawu, znalezienie miejsca i ustawienie gruntu.
Ja największe leszcze ciągnąłem zawsze na jakiś podwodnych stokach, zboczach górek itp.
Grunt staram się ustawiać tak, żeby cały przypon, krętlik oraz pierwsza śrucina leżały na dnie, wtedy spławik jest jakby lekko podniesiony świetnie wtedy widać brania, piękne wykładania spławika (oczywiście dotyczy to łowienia na waglera na jeziorach czy odcinkach zaporowych na rzekach). Jak woda płynie łowię na feederka.
Jak już wszystko ustawisz i zanęcisz staraj się nie rzucać zestawu w miejsce nęcenia. Tylko parę metrów przerzucić (jeśli to możliwe) i potem delikatnie ściągać zestaw do miejsca zanęcenia.
Dzięki temu nie będziesz niepotrzebnie płoszył ryb.
Pozdrawiam i połamania życzę :)

  (2012/05/06 10:42)

Piotr111abc


Ok a jak powinien wyglądac zestaw na bolonkę ja zakładam bombkę 8gr do tego oliwke 12gr ,przypon 0,14 50 cm.
(2012/05/06 11:05)

Piotr111abc


Byłem dzisiaj łapałem na bolonke zaneta dragon elite z klejem.Nawet było całkiem fajnie leszcz 1.2 kg kilka płotek dwa krapie.Mam tylko watpliwosci  co do mojej zanety kule nie były zbite mało kleju brak gliny ?????Przy brzegu wrzucilem mała kulke i po pieciu minutach cała sie rozsypała.Sama zaneta ładnie pachniała.Zanety bylo 2.5 kg kleju 0.5 calosc wsypałem (2012/05/07 12:46)