Przepis na ciasto na ryby przynęta

/ 6 odpowiedzi
Oto przepis na ciasto, którego zawsze używam kiedy wybieram się na Płoć i Karasia, mnie jeszcze nigdy nie zawiódł ;).Najlepiej stosować je na metodę spławikową. Składniki: -Miska o pojemności 1L (zależy kto jaką porcję robi) -1 kurze jajko -budyń waniliowy -mąka -i oczywiście woda Sposób Przygotowania: Do miski wsypać 3/4 szklanki mąki, po czym dosypać pół opakowania budyniu, następnie wbić żółtko z 1 jajka (tylko żółtko), potem powoli dolewać wody z kranu aż masa zgęstnieje.Dobrze ugnieść i włożyć do jakiegoś opakowania.I już można wybrać się na połów ryb.Udanego wędkowania ! (fotki nie miałem :) )
Spinningista17


kurcze nie miało być tak, ale dobra następnym razem będe wiedział jak to zrobić (2009/05/06 13:38)

u?ytkownik10780


Z budyniem jeszcze nie eksperymentowałem,ciekawy pomysł.Można próbowac z kaszkami smakowymi dla niemowląt,tez wychodzi ciekawe ciasto. (2009/05/06 14:49)

michu96


można je zamrozic? (2009/06/09 01:16)

Spinningista17


nie wiem, z zamrażaniem jeszcze nie próbowałem (2009/06/09 10:35)

menago


witam moje ciasto to raczej wędkarski standard mąka żółtko cukier waniliowy i zamiast wody dodaje mleka jest bardziej skuteczne do twojego ciasta tez mozna spróbować zamiast wody mleko pozdrawiam ciasto polecam na połowy płoć karaś lin nic więcej na to nie złapałem (2009/06/09 11:37)

jurek


Można jeszcze , a nawet trzeba ---, łowiąc w rzece do ciasta dodać niewielką ilość waty ( tej z apteki ) , wtedy można taki zestaw zarzucać daleko i nie spadnie z haczyka .............Jurek . (2009/06/09 16:04)