Przepis na ciasto.PILNE

/ 7 odpowiedzi
Witam!Czy może znacie jakieś przepisy na ciasto?To mogą być proste przepisy żeby było w nich mało produktów.Piszę ten wątek dlatego ponieważ te przepisy które ja znalazłem były za długie.
witiakwicol1


Pół szklanki wody ( około 100-120 ml)zagotować i do tego jedna szklanka grysiku ,potem dobrze wgnieść wodę w grysik a następnie wyłożyć wszystko na stół i dodając oleju po łyżeczce  wyrabiamy ręcznie aż do momentu gdy osiągniemy potrzebną elastyczność.Na samym końcu dodajemy jakiś zapach ale ja proponuję podzielić ciasto na pół i do jednej nie dodawać nic bowiem rybki lubią naturalne smaki a wtedy to one ocenią czy dobre.Powodzenia i połamania ,pozdrawiam. (2011/02/13 08:32)

u?ytkownik57785


Receptura jaką Ci podał kol @witiakwicol1 jest bardzo fajna i ja również takie ciasto robię, jednakże dodaję do tego samo żółtko jaja. A na przyszłość, nie dodawaj w swoich tematach i postach, słów typu: PILNE, POMOCY, SZYBKO, HELP itp.... To jest ponaglanie, popędzanie kolegów do zajęcia się Twoim tematem, a to niegrzecznie.  (2011/02/13 09:10)

przemo601


Podam ci 2 łatwe przepisy, które ja najczęściej używam:

1.Bierzesz jeden mały chleb, odkrawasz skórki i wkładasz cały do wody aż nie nasiąknie.
  Gdy już będzie dobrze nasiąknięty to weź go na ścierkę i odsącz wszystką wodę.Po
  odsączeniu ugnieć ciasto. Można dodać do niego różne dodatki.
2.Weź dwa jajka wbij do miski, wymieszaj do uzyskania jednolitej masy, potem wsypuj
  powoli mąkę aż nie wyrobisz ciasta.     (2011/02/13 11:48)

u?ytkownik26223


Przepis na ciasto.PILNE!!!!!!!


Wybierasz sie na ryby jutro????
jest w necie tyle przepisów że na pewno znajdziesz coś łatwego
zresztą nawet w tym pokoju jest wątek o cieście z kaszy mannej ,2 składniki -kasza manna i woda (ewentualnie jakiś olej pare kropel) (2011/02/13 13:36)

pstrag222


2 kromki chleba bez skorki ugniatańy z jednym ugotowanym ziemniakiem. Dodajemy olejek jakiś jaki lubimy ją daje wanilie albo rum. I gotowe (2011/02/13 13:55)

bobus86


Witam!Czy może znacie jakieś przepisy na ciasto?To mogą być proste przepisy żeby było w nich mało produktów.Piszę ten wątek dlatego ponieważ te przepisy które ja znalazłem były za długie.





szkalnka wody szklanka, kaszy mannywode na patelnie,podgrzewasz troche,dodajesz kasze manne,mieszasz do uzyskania jedlitej masy ugniatasz na koniec rekoma kule i gotowe.mozesz oczywiscie dodac jeszcze jakies aromaty (2011/02/14 10:20)

Samotnik


     Ugotowane ziemniaki , mąka , jajko , roztarty ząbek czosnku  , olej . Albo w miejsce czosnku np. olejek  wanilinowy  Pozdrawiam . (2011/02/16 20:13)