Zaloguj się do konta

Przepis na sprawdzone kulki

utworzono: 2011/01/01 16:56
Terrible

Witam. Wiem że było kilka takich tematów ale proszę o podanie przez was wypróbowanego i dającego efekty na kulki proteinowe. W necie jest tego pełno ale nie wiadomo czy kulki przyniosły oczekiwany efekt. Myślałem coś nad takim przepisem:
500g mąki pszennej
300g kaszy manny
100g mąki kukurydzianej
3-5op kisielu (truskawkowego) a zamiast kisielów myślałem żeby atraktor waniliowy dać
jaja ( tylko ile ?)
3-5 łyżek stołowych siemienia.
Co o tym myślicie ? Dobry pomysł ?
[2011-01-01 16:56]

Nie jestem expertem w komponowaniu mixów ale według mnie to nie jest dobry przepis ,nie ma w tym mixie prawie żadnych protein.
Brakuje mi w tym mixie mleka w proszku (odtłuszczonego) i  mąki sojowej odtłuszczonej które są potrzebne bo zawierają sporo protein.
Za dużo chcesz dać mąki pszennej
kaszy mannej też jest za dużo

proponuje któryś z tych przepisów:

Mąka kukurydziana 30%
Mąka pszennea 20%
Kasza manna 20%
Kasza kukurydziana 10%
Mąka ziemniaczana 10%
Mleko w proszku 10%

Mąka rybna 25%
Mąka sojowa 25%
kasza manna 20%
Mąka kukurydziana 15%
Mąka ziemniaczanej 15%

jajek powinno być około 10szt na 1 kg mixu

[2011-01-01 21:20]

JKarp

Cześć
Kuba jest to zły przepis.
Ogólnie jak zrobisz z tego kulki to na 100% będą to tylko kulki ale nie proteinowe.
Kisiel to mąka ziemniaczana ( skrobia ).
Po co trzymasz się tak kurczowo wanilii?
Zamiast siemienia lepiej zmielone konopie.
Masz linki:
http://www.carpzone.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=32
http://www.carpzone.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=160&Itemid=32
ttp://www.carpzone.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=222&Itemid=32
Miłej lektury. Jak zobaczysz nie trzeba wydawać milionów na dobre i sprawdzone kulki i zanęty.
Janusz JKarp
[2011-01-01 21:28]

JKarp

Nie jestem expertem w komponowaniu mixów ale według mnie to nie jest dobry przepis ,nie ma w tym mixie prawie żadnych protein.
Brakuje mi w tym mixie mleka w proszku (odtłuszczonego) i  mąki sojowej odtłuszczonej które są potrzebne bo zawierają sporo protein.
Za dużo chcesz dać mąki pszennej
kaszy mannej też jest za dużo

proponuje któryś z tych przepisów:

Mąka kukurydziana 30%
Mąka pszennea 20%
Kasza manna 20%
Kasza kukurydziana 10%
Mąka ziemniaczana 10%
Mleko w proszku 10%

Mąka rybna 25%
Mąka sojowa 25%
kasza manna 20%
Mąka kukurydziana 15%
Mąka ziemniaczanej 15%

jajek powinno być około 10szt na 1 kg mixu

Cześć
Kuba to są dużo lepsze przepisy.
Janusz JKarp

[2011-01-01 21:32]

Terrible

Obawiam się że nie dostane mąki sojowej i mąki rybnej. Wiem że można kupić na internecie ale po co mi 25kg mąki sojowej jak potrzebne mi kilo. 100% produktów sypkich to kilo ?
[2011-01-02 13:05]

miszczunio

Terrible 100% to nie jest jednostka masy. Kilo to kilogram czyli 1000 gramow. Jak chcesz tak przeliczac, ze 100% to kilogram to musisz biorac z przepisu np. 25% maki kukurydzianej wsypac jej 250 gramow,  10% mleka w proszku to 100 gramow. wtedy po zsumowaniu 100% produktow bedziesz mial 1 kilogram.
[2011-01-02 13:22]

Terrible

Terrible 100% to nie jest jednostka masy. Kilo to kilogram czyli 1000 gramow. Jak chcesz tak przeliczac, ze 100% to kilogram to musisz biorac z przepisu np. 25% maki kukurydzianej wsypac jej 250 gramow,  10% mleka w proszku to 100 gramow. wtedy po zsumowaniu 100% produktow bedziesz mial 1 kilogram.

Wiem że 100% to nie jest jednostka masy i że kilogram na 1000 gramów :D. Chodziło mi o to że jak w przepisie jest 25% mąki kukurydzianej, 10% mleka w proszku i innych produktów i po zliczeniu wychodzi 100% czy to jest kilo lub więcej. Czy osobie która to pisała chodziło o kilo czy o więcej :P.
[2011-01-02 13:33]

Terrible mąke soke sojową kupisz w większości sklepów ze zdrową żywnością , w niektórych marketach też bywa .w ostateczności można zmielić kotlety sojowe sam tego nigdy nie robiłem ale tak robią.
ale najlepiej jakbyś poszukał jakiejś mieszalni pasz ,kumpel w takiej mieszalni pasz kupuje 2x taniej niż w sklepie .
Sęk w tym że trzeba większą ilość kupić ale można z kimś na spułe kuupić i cie to o wiele taniej wyjdzie.
Mąke rybną  można też tam  kupić.
jeśli masz dojście to możesz też kupić jakiś granulat dla ryb (w chodowlach ryb sie popytaj) taki granulat jest robiony na bazie mączek rybnych i mąki sojowej i po zmieleniu jak najbardziej sie nada do kulek.
No i wreszcie możesz dodawać do kulek mielonej karmy dla psów lub kotów.
[2011-01-02 13:44]

miszczunio

Piszesz, ze wiesz o co chodzi ale najwyrazniej nie wiesz. Dlatego masz ilosc skladnikow podana w procentach zebys mogl sobie zrobic kulek ile tobie pasuje. Jak chcesz kilogram gotowych kulek to robisz tak jak ci napisalem. Osobie ktora to pisala nie chodzilo ani o 1kg ani o 5kg ani o inna wage. Ten ktos podal ci SKLAD PROCENTOWY A NIE WAGOWY. Waga gotowych kulek bedzie zawsze wieksza bo dochodza jeszcze jajka ok. 10szt. na 1kg miksu.
[2011-01-02 13:45]

Terrible

Terrible mąke soke sojową kupisz w większości sklepów ze zdrową żywnością , w niektórych marketach też bywa .w ostateczności można zmielić kotlety sojowe sam tego nigdy nie robiłem ale tak robią.
ale najlepiej jakbyś poszukał jakiejś mieszalni pasz ,kumpel w takiej mieszalni pasz kupuje 2x taniej niż w sklepie .
Sęk w tym że trzeba większą ilość kupić ale można z kimś na spułe kuupić i cie to o wiele taniej wyjdzie.
Mąke rybną  można też tam  kupić.
jeśli masz dojście to możesz też kupić jakiś granulat dla ryb (w chodowlach ryb sie popytaj) taki granulat jest robiony na bazie mączek rybnych i mąki sojowej i po zmieleniu jak najbardziej sie nada do kulek.
No i wreszcie możesz dodawać do kulek mielonej karmy dla psów lub kotów.

U mnie w mieście niestety nie ma takiego sklepu;/. W wędkarskim jest taki granulat kolorowy dla ryb hodowlanych to może to sie nada ? Pokarm dla psów ale jaki pedigree ? Czy moze być  jakiś tam makaron dla psów ? Czym go zmielić ?
[2011-01-02 13:55]

makaronu dla psów nie widziałam ,to nie wiem.
Karmę kupowałem frolik albo pediggre junior i mieliłem to w młynku do mięsa.
ważne nie wsypuj za dużo na raz i nie kręć na chama bo ukręcisz rączke ,ja już 1 aluminiową załatwiłem ,troche w tył troche w tył i pójdzie.
w zasadzie to chyba każda karma sie nada ,poszperaj na alegro tam w 10 kilowych workach sprzedają.
ale taniej wychodzi granulat aller aqua ja tak nie robiłem ale wiem że tak robią
http://www.aller-aqua.pl/wedkarstwo.html  poszukaj dystrybutorów w swoim mieście
niekiedy ten granulat na alegro sprzedają około 5 zł za kilo
[2011-01-02 14:41]

Terrible

makaronu dla psów nie widziałam ,to nie wiem.
Karmę kupowałem frolik albo pediggre junior i mieliłem to w młynku do mięsa.
ważne nie wsypuj za dużo na raz i nie kręć na chama bo ukręcisz rączke ,ja już 1 aluminiową załatwiłem ,troche w tył troche w tył i pójdzie.
w zasadzie to chyba każda karma sie nada ,poszperaj na alegro tam w 10 kilowych workach sprzedają.
ale taniej wychodzi granulat aller aqua ja tak nie robiłem ale wiem że tak robią
http://www.aller-aqua.pl/wedkarstwo.html  poszukaj dystrybutorów w swoim mieście
niekiedy ten granulat na alegro sprzedają około 5 zł za kilo

A nadał by sie ten pokarm dla ryb hodowlanych ? On kolorowy żółty, zielony, czerwony. Jak sam robiłem kulki to jak wyschły robiły sie taki kamienie że sie ich przebić nie dało. Czy to przyczyna zbyt długiego gotowania ? Z tymi przepisami cały czas kombinuje, czytam.
[2011-01-02 19:40]

Mielony  pokarm na pewno sie nada tylko nie przesadzaj z ilością , tak myśle że do 20% będzie oki.

Co do twardości tak to już jest z robionymi i nie jest to wina gotowania tylko suszenia  , jak chcesz przechowywać to takie świeże  można zamrozić  wtedy jak ja weźmiesz na ryby to sie rozmrożą i bedą miękkie albo suszyć na kamień wtedy suszysz kilka dni i można je w torbach papierowych przechowywać nawet i rok ,do nęcenia sie nadają.łowić lepiej na miękkie.
[2011-01-02 20:19]

Terrible

Czyli kilkanaście sobie zostawić na włos a resztę do nęcenia :). Jeżeli jeszcze macie jakieś przepisy to piszcie !
[2011-01-02 20:57]

Andrzej66

Skoro mowa o karmie dla psów, to może ja zapytam o suchą karmę dla kotów, czy może ktoś ją do kulek dodawał? Pytam dlatego bo mam kota i tej karmy bym mu podbierał, tylko żonka by się pewnie dziwiła, (co ten kot tak dużo ostatnio szama?). ;D;D;D
[2011-01-03 11:03]

mucha2804

ja stosowałem  karmy dla psów kotów , i nic z tego tylko zakwaszaja wode wiec nie polecam [2011-01-03 11:11]

nic z tego tylko zakwaszaja wode

a skąd to kolega wie?? robił kolega jakieś  badania na ten temat??
 może by kolega podał skład pokarmów dla psów i kotów??
[2011-01-03 12:05]

Andrzej66

Mi ta kocia karma zapachowo odpowiada, a czy karpiom tego nie wiem. :)  Po zanęceniu kulkami mam taką możliwość, że zawsze mogę sprawdzić jak wygląda dno tzn. czy karpiki mają wyzbierane kuleczki (z łódki do prawie 2m głębokości jestem wstanie oblukać dno). :)
[2011-01-03 12:38]

JKarp

Cześć
Andrzej moje pierwsze kulki były z karmą dla psów i truskawką Marcela jako zapach.
Kociej karmy nigdy nie używałem.
Podobno karmy psia i kocia różnią się składem.
Janusz JKarp
[2011-01-03 14:24]

JKarp

Cześć
Andrzej moje pierwsze kulki były z karmą dla psów i truskawką Marcela jako zapach.
Kociej karmy nigdy nie używałem.
Podobno karmy psia i kocia różnią się składem.
Skład karmy dobrej jakościowo kocia: mączka z kurczaka, kukurydza i mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli i ekstraktem z rozmarynu), wysłodki buraczane, gluten kukurydziany, naturalny aromat z kurczaka, mączka rybna, siemię lniane, suszone jajka, drożdże piwne, węglan wapniowy, fosforan wapniowy, chlorek potasu, sól, lecytyna, olejek rozmarynowy, olej canola, ekstrakt z korzeni cykorii, ekstrakt rozmarynowy, yucca Schidigera, luteina, l-karnityna, metionina, lizyna, tauryna, lecytyna, witaminy i mikroelementy
Psia:
sproszkowane mięso drobiowe, jęczmień, kukurydza, mąka pszenna, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, sproszkowana ryba (min. 5%), skrobia ziemniaczana (min. 5%), otręby pszenne, hydrolizat mięsa, pulpa buraczana (bez cukru), drożdże (suszone), groch, chlorek sodu, sproszkowane małże (min. 0,1%), sproszkowana cykoria
Udział mięsa lub udział białka pochodzenia zwierzęcego: min. 22% (sucha masa), udział białka łącznie, pochodzenia zwierzęcego: min. 60% Dodatki:
witamina A (12.000 j.m./kg), witamina D3 (1.200 j.m./kg), witamina E (70 mg/kg), witamina B1 (10 mg/kg), witamina B2 (10 mg/kg), witamina B6 (6 mg/kg), witamina B12 (30 mcg/kg), biotyna (250 mcg/kg), kwas pantotenowy (20 mg/kg), niacyna (40 mg/kg), kwas foliowy (2 mg/kg), witamina K (1 mg/kg), witamina C (70 mg/kg), chlorek choliny (1.650 mg/kg), żelazo [jako siarczan żelaza II, monohydrat](40 mg/kg), cynk [jako tlenek cynku] (70 mg/kg), cynk [jako aminokwasowy chelat cynku] (45 mg/kg), miedź [jako siarczan miedzi II] (10 mg/kg), kobalt [jako siarczan kobaltu II] (0,30 mg/kg), jod [jako jodan potasu, bez wody] (2 mg/kg), selen [jako selenit sodu] (0,20 mg/kg)
Karmy kocie zawierają więcej białek zwierzęcych bo koty raczej do wegetarian nie należą.
Janusz JKarp

[2011-01-03 14:40]

Andrzej66

Dzięki Janusz za tak obszerne objaśnienia. :) Teraz powinienem narobić 3-4 rodzaje kulek i w sezonie sypać je na 3-4 kupki pod trzciny, a następnie sprawdzać które szybciej są wyjadane. :)
[2011-01-03 15:02]

Terrible

A co myślicie o dodaniu pokarmy dla rybek akwariowych ? Wczoraj czytałem skład gdyż posiadam rybki i pełno pokarmy, skład to:ryby i produkty rybne, zboża roślinne ekstrakty białkowe, mięczaki i skorupiaki, mieso i produkty pochodzenia zwierzęcego, glony, drożdże, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze. Dodatki to różne witaminy. Czy zamiast pokarmy dla psów czy kotów lepiej użyć pokarmy dla rybek akwariowych ?
[2011-01-03 15:28]

Codo takiego pokarmu to skład być może jest oki ale chyba taki pokarm jest dość drogi (nie mam akwarium to nie wiem) więc nie wiem czy to dobry pomysł ,wiem natomiast że z powodzeniem jest stosowany suszony kiełż (Gammarus) ale z tego co wiem to droga impreza 100 g 9-10zł
[2011-01-03 15:54]

mucha2804

a wiem robiłem kilkudniowe nawet .zobacz co sie z woda po paru dniach sie dzieje.ale moze dla dla tego ze woda był stojaca . [2011-01-03 19:06]

Terrible

25g tego pokarmu kosztuje 5zł. Wsypał bym pół, mam jeszcze takie tabletki rozkruszył bym je i może by zdało egzamin. Nie mam gdzie zmielić tego pedigree gdyż maszynki nie mam a jak mama kupuje to w sklepie mielą ;/. Powiem mamie żeby zapytała w sklepie o tą mąkę sojową. Jeżeli bym nie dostał to musze kombinować inny przepis ;/. Może zamiast tej mąki mleko w proszku ? Lecz mleku za 1kg około 9zł czyli drogo. Śmierdziuchy chyba kupie a jeżeli chodzi o coś na lato to sam zrobię chyba.
[2011-01-03 19:33]

Terrible

Mąka kukurydziana 30%
Mąka pszennea 20%
Kasza manna 20%
Kasza kukurydziana 10%
Mąka ziemniaczana 10%
Mleko w proszku 10%
(dowolny dobór aromatów)
Co powiecie na ten przepis ? Dałoby się zastąpić mleko w proszku jakimś innym składnikiem ? Może mielonymi konopiami ? Lub pedigree ?
[2011-01-03 19:59]