Przepis na krasnopiore

/ 7 odpowiedzi
wiele opini czytalem, ze krasna nie nadaje sie do jedzenia
ja jednak twierdze odwrotnie i wiele razy ja jadlem tradycyjnie smazona na oleju :)
jakie macie odczucia?
a moze jakis ciekawy przepis? ^^
u?ytkownik58079


Nadaje siê jak najbardziej, je¿eli komu¶ odpowiada p³oæ, a mnie tak. :) Moim zdaniem s± to bardzo zbli¿one smaki, ale wzdrêga wydaje siê szlachetniejszym gatunkiem i mo¿e przez to smakuje lepiej - czynnik psychologiczny. Równie¿ sma¿ê w tradycyjny sposób, bo marynowaæ wzdrêgi szkoda. (2010/11/13 23:55)

Burza


Powiem tylko tyle, ¿e wêdzona równie¿ nadaje siê do spo¿ycia :) (2010/11/13 23:58)

Waldi Fish


Wzdrêga zwana potocznie krasnopiór± z racji intensywnie czerwonego zabarwienia p³etw i têczówek oczu nie tylko cieszy barwami nasz zmys³ wzroku, ale równie¿ nasze podniebienie. Ja sma¿ê na dobrze rozgrzanym oleju panierowane w mieszance m±ki i tartej bu³ki w proporcji 1:1 z dodatkiem przyprawy do ryb na z³ocisty kolor. (2010/11/18 23:01)

lizak


S³ysza³em ,¿e krasnopióra jest niedobra ale to chyba bzdury.Osobi¶cie uwielbiam ¶ledzie w occie wiêc w tym roku po powrocie z wakacji zrobi³em uklejki i wzdrêgi w occie.By³y pyszne.I szczerze polecam ci wzdrêgi w zalewie octowej.

(2010/12/11 10:49)

mistrz654


Po uklei to moja ulubiona ryba, nie wiem sk±d plotki, ¿e nie nadaje sie do jedzenia.

 

(2011/01/27 19:09)

Waldi Fish


Nie wiem sk±d takie opinie, ¿e krasnopióra nie nadaje siê do spo¿ycia. Ma miêso w smaku bardzo podobne do p³otki, a przecie¿ nikt nie napisze, ¿e p³otka nie nadaje siê do jedzenia. (2011/01/30 14:09)

welwet2


Z mojego do¶wiadczenia wiem ¿e najlepsza jest po prostu w occie.Miêso staje siê twarde i smakuje o wiele lepiej ni¿ ciep³a z patelni no i nie ma o¶ci! (2011/01/31 21:03)