Przeniesienie do innego okręgu

/ 23 odpowiedzi
Witam! Dowiedziałem się od kolegi, że miał spore problemy kiedy chciał wyciągnąć kartotekę ze swojego okręgu. I moje pytanie brzmi: czy przysługuje mi takie prawo? Jeśli tak, to moglibyście przytoczyć jakiś przepis dotyczący tego?

Pozdrawiam
u?ytkownik26223


Kolega nagadał ci głupot .Ja przenosiłem kartotekę 4 razy i żadnych problemów nie miałem. (2013/03/18 11:08)

winiarpl1


Ale u niego chyba było tak, że on najpierw opłacił, a potem chciał wyciągać, więc to chyba dlatego :) Czyli nie powinienem mieć problemu z przeniesieniem? (jeszcze nie uiściłem żadnych opłat), (2013/03/18 11:18)

u?ytkownik26223


nie nie powinno być żadnych problemów. (2013/03/18 11:29)

u?ytkownik146092


Przeniesienie kartoteki jest tak trudne jak zmiana łowiska po prostu trzeba wykazać minimum chęci.Jak opłaciłeś wcześniej składkę swojego okręgu możesz dokupić znaczek innego i nie trzeba się przenosić .Nawet łowiska wspólnoty można wykupić będąc członkiem innego okręgu.Teraz panuje powszechna opinia że przenoszą się tylko ludzie którzy coś przeskrobali ja tego zdania nie podzielam. (2013/03/18 11:36)

withanight88


Przeniesienie kartoteki jest tak trudne jak zmiana łowiska po prostu trzeba wykazać minimum chęci.Jak opłaciłeś wcześniej składkę swojego okręgu możesz dokupić znaczek innego i nie trzeba się przenosić .Nawet łowiska wspólnoty można wykupić będąc członkiem innego okręgu.Teraz panuje powszechna opinia że przenoszą się tylko ludzie którzy coś przeskrobali ja tego zdania nie podzielam.

Mit.

Ludzie przenoszą się dlatego że szukają oszczędności.


Śmieszny przykład na podstawie okręgów Poznań i Kalisz. Płacąc składki w okręgu Kalisz(okręg macierzysty) i dokupując zezwolenie na wody poznańskie zapłacę drożej niż przenosząc się do okręgu Poznańskiego i dokupując zezwolenie na wody o. Kalisz.



Co do głównego pytania , nie nie bedzie żadnych problemów z wyciągnięciem kartoteki, nikt Ci nie może odmówić jej wydania. (2013/03/18 17:45)

kaban22


HEj.Tego roku też przenosiłem się do innego koła (w poznaniu) bo będąc w moim starym kole nie miałem żadnej dodatkowej wody jako członek koła a taraz mam bardzo fajne jezioro.Ale nie o tym ;) poszedłem do swojego starego koła po kartotekę akurat trafiłem na walne zebranie i całe władze koła jednogłośnie powiedziały mi że jeśli mieszkam w tej okolicy to muszę należeć do tego koła :D hehe normalnie mnie to rozbawiło że hej :D
Nie dyskutując z nimi za tydzień poszedłem do mojego nowego koła i opowiedziałem całą historię pan sekretarz przystawił mi w karcie wędkarskiej pieczęć nowego koła i tyle.Czyli kolego da się to załatwić jakoś bez zbędnych ceregieli... (2013/03/18 18:13)

withanight88


HEj.Tego roku też przenosiłem się do innego koła (w poznaniu) bo będąc w moim starym kole nie miałem żadnej dodatkowej wody jako członek koła a taraz mam bardzo fajne jezioro.Ale nie o tym ;) poszedłem do swojego starego koła po kartotekę akurat trafiłem na walne zebranie i całe władze koła jednogłośnie powiedziały mi że jeśli mieszkam w tej okolicy to muszę należeć do tego koła :D hehe normalnie mnie to rozbawiło że hej :D
Nie dyskutując z nimi za tydzień poszedłem do mojego nowego koła i opowiedziałem całą historię pan sekretarz przystawił mi w karcie wędkarskiej pieczęć nowego koła i tyle.Czyli kolego da się to załatwić jakoś bez zbędnych ceregieli...

Nie powinien tak postąpić, ale kasa robi swoje. (2013/03/18 18:25)

u?ytkownik146092



Śmieszny przykład na podstawie okręgów Poznań i Kalisz. Płacąc składki w okręgu Kalisz(okręg macierzysty) i dokupując zezwolenie na wody poznańskie zapłacę drożej niż przenosząc się do okręgu Poznańskiego i dokupując zezwolenie na wody o. Kalisz.


-śmieszne to są pewnie oszczędności na takiej roszadzie.
Moim zdaniem wystarczy w roku odmówić sobie dwóch,trzech wyjazdów na ryby powyżej  80-100kilometrów to są prawdziwe oszczędności . (2013/03/18 18:51)

winiarpl1


Ja to robię ze względu na to, że na moje główne łowisko nałożono dodatkową opłatę, więc bardziej opłaca mi się przenieść na Częstochowę do mojego kumpla, i jeździć z nim na tamtejsze łowiska. (2013/03/18 22:03)

winiarpl1


HEj.Tego roku też przenosiłem się do innego koła (w poznaniu) bo będąc w moim starym kole nie miałem żadnej dodatkowej wody jako członek koła a taraz mam bardzo fajne jezioro.Ale nie o tym ;) poszedłem do swojego starego koła po kartotekę akurat trafiłem na walne zebranie i całe władze koła jednogłośnie powiedziały mi że jeśli mieszkam w tej okolicy to muszę należeć do tego koła :D hehe normalnie mnie to rozbawiło że hej :D
Nie dyskutując z nimi za tydzień poszedłem do mojego nowego koła i opowiedziałem całą historię pan sekretarz przystawił mi w karcie wędkarskiej pieczęć nowego koła i tyle.Czyli kolego da się to załatwić jakoś bez zbędnych ceregieli...

Chwilka, tzn że nie musiał Pan nawet wyciągać tej kartoteki, tylko poszedł do innego koła po pieczątkę? (2013/03/18 22:07)

Romuald55


Jeżeli masz opłacone w jednym kole to do końca roku nigdzie się nie przeniesiesz.Dopiero od nowego roku możesz opłacić składki w innym kole innego okręgu.Kartoteka zostanie przesłana ua Tobą bo nowe koło o to wystąpi do poprzedniego. (2013/03/18 22:27)

kaban22



Chwilka, tzn że nie musiał Pan nawet wyciągać tej kartoteki, tylko poszedł do innego koła po pieczątkę?

Tak dokładnie było,starym kole nie chcieli mi jej wydać a w nowym nie robili kłopotów z tego powodu. (2013/03/18 23:33)

benelux


Składkę można opłacić gdzie się chce. Ja opłacałem najpierw w Łodzi, potem w Sieradzkim, a teraz opłacam w Legnicy. I kto mi zabroni? (2013/03/19 16:00)

winiarpl1


Jeżeli masz opłacone w jednym kole to do końca roku nigdzie się nie przeniesiesz.Dopiero od nowego roku możesz opłacić składki w innym kole innego okręgu.Kartoteka zostanie przesłana ua Tobą bo nowe koło o to wystąpi do poprzedniego.



No to super! A już myślałem, ze będę miał problemy, a wychodzi na to, że nawet nie muszę prosić o przeniesienie, tylko idę do innego i daję kasę, dobrze zrozumiałem? :) (2013/03/19 17:21)

winiarpl1


Chcę się upewnić, bo do koła z tego innego okręgu mam dosyć daleko, więc chciałbym tam pojechać bez ryzyka, że ktoś się doczepi czegokolwiek. (2013/03/19 17:25)

withanight88


Chcę się upewnić, bo do koła z tego innego okręgu mam dosyć daleko, więc chciałbym tam pojechać bez ryzyka, że ktoś się doczepi czegokolwiek.

To weź podjedź do obecnego koła i wyciągnij swoją kartotekę. (2013/03/19 21:28)

winiarpl1


Chcę się upewnić, bo do koła z tego innego okręgu mam dosyć daleko, więc chciałbym tam pojechać bez ryzyka, że ktoś się doczepi czegokolwiek.

To weź podjedź do obecnego koła i wyciągnij swoją kartotekę.

A czy przy tym musi być obecna osoba pełnoletnia? Czy ja jako 16-latek mogę sam taką kartotekę wyciągnąć? (2013/03/20 07:41)

JKarp


CześćSam zdałeś egzamin i nikt dorosły w tym nie pomagał więc sam możesz też decydować o przynależności do innego koła lub okręgu.JK (2013/03/20 07:57)

misie


Należy się kolegom wędkarzom kilka słów wyjaśnień. 

Primo. Nie ma na nasze łowisko wprowadzonej ŻADNEJ dodatkowej opłaty a wyłącznie ZWROTNA kaucja.

Sekundo. Aby się przenieść do innego koła NIKT u nas nie będzie robił ci smutków i o pozostanie prosił jak chcesz to weź kartotekę i idź. Dodam, że aby wtedy łowić na wodach innego (naszego) okręgu musisz uiścić dodatkową opłatę.

Tertio. Wspomniana przeze mnie kaucja zwrotna to 50 zł. Z mojej orientacji wynika, że najbliższe łowisko okręgu, o którym mówisz oddalone jest od naszego miasta o bagatela 25km., czyli jeden wypad to 50km. Czy warto odpowiedz sobie sam. Pozdrawiam DK

(2013/03/21 20:12)

dizzy76


Co do kartoteki... Nie ma takiej konieczności, nie musisz zabierać ze starego koła o ile w nowym założą Ci nową, zmieniałem okręgi i nigdy z tym problemu nie było, ale to już zależy od przyszłego koła. (2013/03/22 07:36)

misie


Stawiając "kropkę nad i" proponuję przeczytać § 13 pkt9 Statutu PZW... No i to chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie. Pozdrawiam DK (2013/03/22 10:39)

winiarpl1


No okej, pewno źle zrozumiałem istotę tego płacenia za łowisko, nadal nie wiem o co dokładnie chodzi, ale i tak się przeniosę, bo kumpel, z którym mam zamiar jeździć przekonał mnie do rzek :) (On zawozi, więc za dojazd nic nie płacę), a jak będę chciał połowić w katowickim okręgu, to kupię sobie zezwolenie. :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam :) (2013/03/22 15:14)