Zaloguj się do konta

Przeniesienie Karty Wędkarskiej

utworzono: 2011/03/15 07:41
sebaw480

Witam koledzy ,         Mam pytanie związane z przeniesieniem karty wędkarskiej. Mój dziesięcioletni syn zdał egzamin na kartę wędkarską i odebrałem już z prezydium ową kartę. W kole gdzie zdawał egzamin, uiściłem należyte opłaty i wszystko jest ok. Ja należę do innego koła gdzie nie ma komisji egzaminacyjnej więc musiałem załatwić mu egzamin w innym kole. Teraz chcę przenieść synowi kartotekę do mojego koła tak aby mógł wędkować na łowisku specjalnym gdzie uprawnieni są wędkarze tylko z mojego koła. Pojechałem do koła gdzie zdawał chciałem wyciągnąć kartotekę i usłyszałem iż to w tym roku niemożliwe ponieważ tam ma opłaconą kartę i tu musi przynależeć przez rok. Ja znów jak prosiłem o zezwolenie dla syna w swoim kole usłyszałem że muszę przenieść jego kartotekę i tak koło się zamyka. Co robić?? Czy ktoś z kolegów może coś poradzić??  [2011-03-15 07:41]

bonek18

Ja przenosiłem w tym roku kartotekę ale nie miałem żadnych problemówCo prawda należałem do poprzedniego koła 2 lata. Należe również do prywatnego stowarzyszenia ale tam kartoteki z PZW nie potrzebują:P Nie wiem nie znam takich przepisów, ale według mnie kartotekę powinni wydać bez żadnych ale. A czy to prywatne koło też należy do PZW?? [2011-03-15 08:14]

sebaw480

To jest sekcja przy kole wędkarskim. A jak przenosiłeś kartotekę miałeś opłaty zrobione? Tam gdzie zdawał twierdzą że tu ma opłacone i tu muszą być papiery. [2011-03-15 08:34]

Nie maja prawa odmówić Ci oddania kartoteki w celu przeniesienia do innego koła. Poprostu nie chcą stracić swojego członka z koła. Zwykły wybieg. Musisz domagać się zwrotu karty członkowskiej, masz takie prawo. Jeśli nadal będą stwarzać Ci z tym problemy, złóż skargę w Okręgu PZW. Jeden z paragrafów Statutu PZW mówi (punkt 10):

                                                 § 13

Członek Związku ma prawo:
1) uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu Koła,
2) wybierać i być wybieranym do władz i organów Związku na zasadach określonych w               niniejszym Statucie; 
3) kierować postulaty i wnioski do właściwych władz Związku, a także żądać odpowiedzi;
4) korzystać ze wszystkich urządzeń i rodzajów działalności Związku na zasadach określonych     przez władze Związku; 
5) uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i           obowiązującym w PZW Regulaminem amatorskiego połowu ryb, 
6) otrzymywać i nosić odznaki Związku,
7) do zwrotu kosztów podróży, wypłaty diet w związku z pełnioną funkcją społeczną we             władzach i organach statutowych, 
8) pełnić tylko jedną funkcję z wyboru we władzach lub organach Związku danego szczebla         organizacyjnego, 
9) należeć tylko do jednego koła PZW,

10) przenieść się do innego koła z zachowaniem nabytych praw członkowskich.

[2011-03-15 08:37]

sebaw480

A jeszcze jedno czy z tego tytułu będę musiał ponieść jakieś dodatkowe opłaty? Syn zdał egzamin w połowie lutego i ma wszystko opłacone. [2011-03-15 08:47]

Nie. Jeśli opłaciłes "wpisowe", a takowe napewno uiściłeś, to więcej żadnych opłat dokonywać nie musisz. W nowym kole jedynie otrzymasz adnotację w swoim dokumencie wędkarskim o zmianie przynależności do danego koła. [2011-03-15 09:11]

przemo1980

To przy okazji i ja zapytam o coś. Egzamin zdawałem w kole X i przez jakiś czas opłacałem składki w tym kole X, a od 2-3 lat opłacam w innym kole a to w Y ,a w tym roku opłaciłem jeszcze w innym kole.   I moje pytanie jest następujące. Do którego koła nalże ? W innych kołach wpisowego nie płaciłem. Z tego co wiem to wpisowe płaci się jak będzie przerwa w opłacaniu składek. [2011-03-15 09:29]

sebaw480

Należysz do tego koła gdzie znajduje się Twoja kartoteka i tam też uiściłeś składkę. [2011-03-15 09:35]

sebaw480

PS.        Dzięki koledzy za pomoc...... [2011-03-15 09:36]

withanight88

To przy okazji i ja zapytam o coś. Egzamin zdawałem w kole X i przez jakiś czas opłacałem składki w tym kole X, a od 2-3 lat opłacam w innym kole a to w Y ,a w tym roku opłaciłem jeszcze w innym kole.   I moje pytanie jest następujące. Do którego koła nalże ? W innych kołach wpisowego nie płaciłem. Z tego co wiem to wpisowe płaci się jak będzie przerwa w opłacaniu składek.





heh dobre :)


Nalezysz do koła w ktorym jest aktualnie Twoja kartoteka, i nie wiem jak możesz o tym nie wiedzieć ?

[2011-03-15 09:37]

Członek Związku ma prawo:
1) uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu Koła,
2) wybierać i być wybieranym do władz i organów Związku na zasadach określonych w niniejszym Statucie;
3) kierować postulaty i wnioski do właściwych władz Związku, a także żądać odpowiedzi;
4) korzystać ze wszystkich urządzeń i rodzajów działalności Związku na zasadach określonych przez władze Związku;
5) uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW Regulaminem amatorskiego połowu ryb,
6) otrzymywać i nosić odznaki Związku,
7) do zwrotu kosztów podróży, wypłaty diet w związku z pełnioną funkcją społeczną we władzach i organach statutowych,
8) pełnić tylko jedną funkcję z wyboru we władzach lub organach Związku danego szczebla organizacyjnego,
9) należeć tylko do jednego koła PZW, 
10) przenieść się do innego koła z zachowaniem nabytych praw członkowskich.
[2011-03-15 09:45]

przemo1980

To przy okazji i ja zapytam o coś. Egzamin zdawałem w kole X i przez jakiś czas opłacałem składki w tym kole X, a od 2-3 lat opłacam w innym kole a to w Y ,a w tym roku opłaciłem jeszcze w innym kole.   I moje pytanie jest następujące. Do którego koła nalże ? W innych kołach wpisowego nie płaciłem. Z tego co wiem to wpisowe płaci się jak będzie przerwa w opłacaniu składek.





heh dobre :)


Nalezysz do koła w ktorym jest aktualnie Twoja kartoteka, i nie wiem jak możesz o tym nie wiedzieć ?

może pytanie i banalne, tylko po co przenosić kartotekę z koła do koła jak składki można opłacać gdzie się chce. (oczywiście o ile nie zachodzi taka sytuacja jak u kolegi sebaw480, lub jakaś zmiana miejsca zamieszkania).

Cholera ich tam wie gdzie ta moja kartoteka po 10 latach :)) [2011-03-15 09:48]

marek-debicki

W takim przypadku nic na słowo. Prosze napisać pismo z krotkim uzasadnieniem do kola w którym zdawany byl egzamin z podaniem przyczyny przeniesienia, podać do jakiego koła chcemy się przenieść. Jednocześnie lub nawet wcześniej napisać wniosek do nowego koła  o przyjęcie na członka. Dokumenty powinny być przekazane drogą służbową (pocztą) pomiędzy kołami. [2011-03-15 09:51]

withanight88

Yy to ja nie rozumiem Twojego przypadku :) naprawde. [2011-03-15 09:52]

szczupi

Należysz do tego koła w którym opłaciłeś składkę na dany rok.
Jeżeli opłaciłeś w tym roku składkę w kole X to należysz do koła X
Jeżeli w następnym roku wybierzesz kartotekę z koła X i przeniesiesz ją do koła Y oraz opłacisz tam składki będziesz należał do koła Y itd.
Pozdrawiam.
[2011-03-15 10:08]

przemo1980

Należysz do tego koła w którym opłaciłeś składkę na dany rok.
Jeżeli opłaciłeś w tym roku składkę w kole X to należysz do koła X
Jeżeli w następnym roku wybierzesz kartotekę z koła X i przeniesiesz ją do koła Y oraz opłacisz tam składki będziesz należał do koła Y itd.
Pozdrawiam.

Teraz to już nakręciłeś. Nigdzie kartoteki nie przenosiłem, a składki opłacam w inny kole niż w tym co zdawałem egzamin.
[2011-03-15 10:35]

withanight88

No wlasnie o to mi chodzi , zapisywales sie w kole "x" a teraz oplaciles skladki w kole "z" , jak to możliwe bez przenoszenia kartoteki ??:)



x-y-z po drodze było jeszcze koło "y"

[2011-03-15 13:50]

przemo1980

No wlasnie o to mi chodzi , zapisywales sie w kole "x" a teraz oplaciles skladki w kole "z" , jak to możliwe bez przenoszenia kartoteki ??:)



x-y-z po drodze było jeszcze koło "y"


No właśnie to ja nie wiem jak to jest. Przy okazji wszystkie opłaty, opłaciłem też swojemu ojcu i dwóm kolegom. Za jednego kolegę było zapłacone wpisowe (miał 2 letnią przerwę). Wszyscy egzamin zdawali w innym kole. [2011-03-15 21:07]

przemo1980

[2011-03-15 21:19]

szczupi

Nieważne gdzie zdawałeś egzamin !!!
Ważne jest to gdzie jest twoja kartoteka !!! i gdzie płacisz składki !!!-tam należysz.
Ja też zdawałem egzamin gdzie indziej i gdzie indziej należę.
Zdałem egzamin w kole A i opłaciłem tam składki czyli należałem do koła A ,w tym kole miałem założoną kartotekę.
Po nowym roku znowu zapłaciłem składkę w kole A czyli dalej należę do koła A
Po jakimś czasie postanowiłem się przenieść do innego koła i przy następnej opłacie składki na kolejny rok poszedłem do koła A ale nie zapłaciłem składki tylko wybrałem kartotekę i z tą kartoteką pojechałem do koła B
W kole B zostawiłem kartotekę ,zapłaciłem składkę i należę do koła B
Jak będę chciał się przenieść do koła C to pojadę do koła B wybiorę swoją kartotekę pojadę do koła C zostawię w kole C kartotekę opłacę składkę i już należę do koła C itd...
[2011-03-15 23:57]

przemo1980

Nieważne gdzie zdawałeś egzamin !!!
Ważne jest to gdzie jest twoja kartoteka !!! i gdzie płacisz składki !!!-tam należysz.
Ja też zdawałem egzamin gdzie indziej i gdzie indziej należę.
Zdałem egzamin w kole A i opłaciłem tam składki czyli należałem do koła A ,w tym kole miałem założoną kartotekę.
Po nowym roku znowu zapłaciłem składkę w kole A czyli dalej należę do koła A
Po jakimś czasie postanowiłem się przenieść do innego koła i przy następnej opłacie składki na kolejny rok poszedłem do koła A ale nie zapłaciłem składki tylko wybrałem kartotekę i z tą kartoteką pojechałem do koła B
W kole B zostawiłem kartotekę ,zapłaciłem składkę i należę do koła B
Jak będę chciał się przenieść do koła C to pojadę do koła B wybiorę swoją kartotekę pojadę do koła C zostawię w kole C kartotekę opłacę składkę i już należę do koła C itd...


ale, chyba wyraznie napisałem że nie przenosiłem kartoteki z jednego koła do drugiego. Opłaty wniosłem do innego koła bez przenoszenia kartoteki ! [2011-03-16 07:08]

KAM

Twój syn zdał egzamin przed komisją i po otrzymaniu karty może nie zapisywać się do żadnego związku bo karta od paru lat jest stricte dokumentem państwowym, a to że egzaminy przeprowadza PZW jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy związkiem a administracją gdyż znowelizowana ustawa o rybactwie nakłada na każdego obywatela łowiącego ryby obowiązek posiadania karty więc i na członka PZW również dlatego się dogadali i robią egzaminy.Wracając do twojego syna, mając tylko kartę nie jest członkiem PZW dopiero teraz może się do niego zapisać więc wybór koła to jego sprawa.Przenoszenie kartoteki przy zmianie koła jest o tyle istotne ,że wynika z niej czy masz opłacone składki za zeszły rok czyli nie musisz płacić wpisowego i czy nie została nałożona na ciebie jakaś kara regulaminowa w PZW i chcąc jej uniknąć zmieniasz koło.
[2011-03-16 08:28]

szczupi

To nie wiem o co chodzi !
A może to koło samo zadbało o przeniesienie Twojej kartoteki tylko musieli by wiedzieć do którego koła wcześniej należałeś
Bez przenoszenia kartoteki można jak np. chciałbym wędkować w innym okręgu z którym mój okręg nie ma podpisanego porozumienia jadę robię opłatę i już ale dalej należę do okręgu i koła w którym jest moja kartoteka.
Spróbuję dla próby tak zrobić u siebie i zobaczę jaki będzie efekt !!! oraz popytam się jak to jest bo bardzo mnie to zaciekawiło !
Pozdrawiam i sprawdź gdzie masz kartotekę. Według mnie powinna być tam gdzie opłacamy składki.

Nieważne gdzie zdawałeś egzamin !!!
Ważne jest to gdzie jest twoja kartoteka !!! i gdzie płacisz składki !!!-tam należysz.
Ja też zdawałem egzamin gdzie indziej i gdzie indziej należę.
Zdałem egzamin w kole A i opłaciłem tam składki czyli należałem do koła A ,w tym kole miałem założoną kartotekę.
Po nowym roku znowu zapłaciłem składkę w kole A czyli dalej należę do koła A
Po jakimś czasie postanowiłem się przenieść do innego koła i przy następnej opłacie składki na kolejny rok poszedłem do koła A ale nie zapłaciłem składki tylko wybrałem kartotekę i z tą kartoteką pojechałem do koła B
W kole B zostawiłem kartotekę ,zapłaciłem składkę i należę do koła B
Jak będę chciał się przenieść do koła C to pojadę do koła B wybiorę swoją kartotekę pojadę do koła C zostawię w kole C kartotekę opłacę składkę i już należę do koła C itd...


ale, chyba wyraznie napisałem że nie przenosiłem kartoteki z jednego koła do drugiego. Opłaty wniosłem do innego koła bez przenoszenia kartoteki !


[2011-03-16 08:41]