Zaloguj się do konta

Przeniesienie Krzyża

utworzono: 2010/08/03 13:34

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Bromar

 Jakie są zdania Szanownych Kolegów o tym co aktualnie dzieje się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim.
Moim zdaniem trzeba jak najbardziej uczcić pamięć wielu mądrych ludzi którzy zgineli trzgicznie w katastrofie, i nieważne z jakiej partii byli bo byli po prostu ludźmi. Jednak miejscem gdzie powinno się im składać hołd na pewno nie powinien być Pałac Prezydencki. To co aktualnie widzę w telewizji mnie po prostu przeraża i utrwala mnie w przekonaniu że Polska to przykro mi to pisać a jest to ciemnogród
 Oczywiście nie mam zamiaru urazić swoimi słowami niczyich uczuć religijnych ani sympatii politycznych.
 
 Jakie jest Wasze zdanie ?
[2010-08-03 13:34]

Średniowiecze, Ciemnogród, Państwo Moherowe, Fanatyzm religijny, WSTYD NA CAŁY ŚWIAT! Nie mam szacunku dla ludzi, którzy w ten sposób manifestują swoje przekonania, wyznania i preferencje  polityczne. Poprostu brak szacunku i poszanowania dla symboli religijnych, jakie by one nie były i jakiej religii by nie przedstawiały. Miejsce łódki jest na wodzie, głowy na karku, a krzyża w miejscach religijnych. Kolejna wojna religijna, kolejny raz fanatyzm religijny zalewa dekle tym ludziom. [2010-08-03 14:04]

Norbert Stolarczyk

Też mam wyrobione zdanie na ten temat i z pewnością komuś mogłoby się ono nie spodobać, nie wyrażę go ponieważ uważam jednak ponad wszystko, że ten temat nie powinien mieć tu miejsca, a wszystkie zdania należy wygłaszać pod pałacem. Jeden cyrk już nam wystarczy.

Wyraziłem swoją uwagę na temat bytności tego wątku, ostrzegłem i w razie czego zablokuję ten temat bez żadnych skrupułów!


[2010-08-03 14:09]

Hmmmmmmmmmm........... Nie skomentuję wypowiedzi @Norbiko1, a zwłaszcza ostatniego zdania. BO POWODÓW NIE WIDZĘ.  [2010-08-03 14:21]

Proponuję likwidację pokoju Hydepark. Szok. [2010-08-03 14:22]

Hmmmmmmmmmm........... Nie skomentuję wypowiedzi @Norbiko1, a zwłaszcza ostatniego zdania. BO POWODÓW NIE WIDZĘ. 



Choć nie biore jak na razie udziału w tym wątku, ale podpiszę się pod Mastiffem.

Albo to jest HADEPARKi na KAŻDY TEMAT i korzysta się z tego bo po to był założony albo usunąć ten pokój i po kłopocie.


[2010-08-03 14:25]

Bromar

 Ok Kolego norbiko1. Uważałem że w tym pokoju możemy poruszać tematy różne a już jest to miejsce tematów nie dotyczących bezpośrednio wędkarstwa. W moim poście nie podałem żadnych imion, nazwisk czy jakich kolwiek danych aby móc zasugerować cokolwiek i komukolwiek a na końcu zaznaczyłem że nie chcę obrazić niczyich uczuć czy poglądów.
 Jeśli widzę na forum temat w którym to nie chcę się wypowiadać bo nie mam zielonego pojęcia o co chodzi lub w jakikolwiek sposób obraża on moje poglądy to go pomijam. Widać nie możemy tu poruszać wszystkich spraw więc może zróbmy jakiś wykaz tematów tabu.
 Nie chcę norbiko1 abyś mnie żle odebrał ale coś tu jest nie tak.
Serdecznie pozdrawiam.
[2010-08-03 14:30]

Powiem krótko- wstyd na cały świat....
A niektórzy śmieją się z innych religii i ich "zapalonych obrońców"....tylko powiedzcie mi czym różnią się osoby spod pałacu prezydenckiego  od np.nie obrażając  nikogo- szyitów?
A gdzie są PiS -iory  czy  im to na rękę?
Skłócic naród- każdy powód jest do tego dobry- by przy okazji ugrać coś dla siebie.....
[2010-08-03 14:31]

pawelz

Tak jak uwazam ze moderat powinien miec wolna reke, tak teraz albo usunac HydePark albo pozwolic wypowiedziec sie ludziom na kazdy temat. Poki nikt nikogo nie obraza, mamy prawo do wypowiedzi. Zamkniecie tematu byloby nie w porzadku.
A co do meritum. Przeczytalem taki wpis na Onet.pl. Jeden z forumowiczow napisal cos takiego
"szkoda ze teraz nie ma ZOMO". Podpisuje sie pod tym. Ci ludzie ktorzy poszli tam walczyc o krzyz to dla mnie zwykli zadymiacze dla ktorych nie religia jest wazna. Sam jestem ateista ale spodobal mi sie jeden wpis ze gdyby Jezus patrzyl z gory co Ci ludzie wyprawiaja z jego krzyzem, chyba by sie zalamal.
Miejsce symboli religijnych jest gdzie indziej. Nie przed palacem prezydenckim.
A juz na 100% nie powinny byc narzedziem walki politycznej.

[2010-08-03 14:35]

Norbert Stolarczyk

Kto kumaty zrozumie o mi chodzi oraz że są tematy których w pewnych kręgach hobbystycznych nie powinno się ich poruszać. Wymieniajcie Koledzy swoje poglądy  bez problemów, dopóty dopóki nie zrobi się z tego wątku OBORA a kilka takich jemu podobnych już wyprodukowaliście.
Sam z chęcią wypowiedziałbym się na ten temat bo jak wspomniałem zdanie swoje mam,  przy którym wypowiedzi lewicy do bułka z masłem, jednak ponad wszelką wątpliwość  ich nie ujawnię ponieważ jeśli są dwie strony konfliktu to tylko jedna może mieć rację, gdzie jedna strona myśli logicznie zaś drugiej fanatyzm zaślepia oczy. zarówno jedna i druga twierdzi że jest po stronie prawdy. w takich sytuacjach nie da się kogoś nie urazić.
To wszystko, a teraz życzę przyjemnego prania polskiego brudu z pod Pałacu Prezydenta.

[2010-08-03 14:41]

pawelz

Teoretycznie masz racje. W razie zaostrzenia dyskusji po prostu zamkniesz caly watek i po sprawie. Ale na ten moment nie widze takiej potrzeby. Byc moze dlatego ze jak na razie wszyscy sa jednomyslni :) i nie odwazyl sie wypowiedziec nikt o odmiennych pogladach.
[2010-08-03 14:45]

Bromar

 Coś mnie zaczyna tu pomału ruszać, może zakaz porad kulinarnych dotyczących ryb bo któryś z kolegów ma odmienne zdanie, może nie dodawajmy zdjęć z rybą na pierwszym planie bo kogoś urazimy,może nie opisujmy swoich przygód nad wodą bo kto inny ich niema i szlak go trafi na zlot na Nieboczowy weźmy kamery i dyktafony bo taki materiał może się kiedyś przydać.
[2010-08-03 14:46]

Bromar

Kto kumaty zrozumie o mi chodzi oraz że są tematy których w pewnych kręgach hobbystycznych nie powinno się ich poruszać. Wymieniajcie Koledzy swoje poglądy  bez problemów, dopóty dopóki nie zrobi się z tego wątku OBORA a kilka takich jemu podobnych już wyprodukowaliście.
Sam z chęcią wypowiedziałbym się na ten temat bo jak wspomniałem zdanie swoje mam,  przy którym wypowiedzi lewicy do bułka z masłem, jednak ponad wszelką wątpliwość  ich nie ujawnię ponieważ jeśli są dwie strony konfliktu to tylko jedna może mieć rację, gdzie jedna strona myśli logicznie zaś drugiej fanatyzm zaślepia oczy. zarówno jedna i druga twierdzi że jest po stronie prawdy. w takich sytuacjach nie da się kogoś nie urazić.
To wszystko, a teraz życzę przyjemnego prania polskiego brudu z pod Pałacu Prezydenta.



 Kolego norbiko1 nie chcę aby ktoś uznał mnie za jakiegoś tępego zadymiarza który tylko patrzy jak tu skłócić Kolegów. Jestem daleki od osądzania kolegów i ich opinii jakie tu zamieszczą ponieważ wiem że każdy ma swoje zdanie i swoją opinię w temacie. Poruszyłem temat aby poczytać co inni myślą w temacie. Jeśli uznasz że należy zamknąć temat to zrozumiem i zapomnę o całej sprawie. Ale niech to będzie decyzja słuszna.
 Pozdrawiam Marek-Bromar
[2010-08-03 14:58]

Średniowiecze, Ciemnogród, Państwo Moherowe, Fanatyzm religijny, WSTYD NA CAŁY ŚWIAT! Nie mam szacunku dla ludzi, którzy w ten sposób manifestują swoje przekonania, wyznania i preferencje  polityczne. Poprostu brak szacunku i poszanowania dla symboli religijnych, jakie by one nie były i jakiej religii by nie przedstawiały. Miejsce łódki jest na wodzie, głowy na karku, a krzyża w miejscach religijnych. Kolejna wojna religijna, kolejny raz fanatyzm religijny zalewa dekle tym ludziom.

 

I to mi sie podoba.Krzyże do kościołów,łodki na rede, mohery na cmentarz a klechy do gazu!
[2010-08-03 16:13]

Michał39
A Ty co jakiś hitlerowiec???
Do gazu? na cmentarz? nie zapominaj kolego że to są ludzie. Może niektórym a nawet większości przydały by się jakieś lekarstwa ale Tobie na pewno!
[2010-08-03 16:55]

Dziś słyszałem jedno arcyciekawe zdanie jednej pani pod krzyżem:
"jak przegramy walkę o krzyż to się ukrzyżujemy na złość Tuskowi"

Tego chyba nie trzeba komentować:)
[2010-08-03 16:57]

Michał39
A Ty co jakiś hitlerowiec???
Do gazu? na cmentarz? nie zapominaj kolego że to są ludzie. Może niektórym a nawet większości przydały by się jakieś lekarstwa ale Tobie na pewno!


Nie widziałem,żeby tym co dzisiaj zadymiali były potrzebne lekarstwa.A wszystko ma swoje miejsce.
[2010-08-03 17:00]

Witam

Ja w takich dniach jak ten wstydzę się że jestem Polakiem.

Czy Ci psychopaci mają prawo zawłaszczać miejsce publiczne w imię swoich obsesji.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest chyba dłuuuga seria z CKM-u w ten tłum.

 

Pozdrawiam

[2010-08-03 17:03]

w pierwszych słowach mego postu pozdrawiam Mastifa i pytam się jak po urlopie ,w drugich słowach chciałem się dowiedzieć o co tam chodzi bo widzę jakieś paskudne chumory u wszystkich Kolegów
[2010-08-03 17:18]

Cześć Piotr. Po urlopie jak to zawsze po urlopie, NIEDOSYT i żal z powrotu. Nawtryniałem sie świeżych dorszy od rybaków, pokibicowałem wędkarzom na Dziwnej, bo sam niestety sprzętu nie mogłem zabrać. Ale skończyło sie "babci sranie" i trzeba było wracać w ten miejski syf :( [2010-08-03 17:25]

"Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest chyba dłuuuga seria z CKM-u w ten tłum"

Następny niezrównoważony
[2010-08-03 17:54]

slawomir66

To co dzisiaj widziałem z relacji TV sprzed pałacu prezydenckiego uważam za kpinę z krzyża i ludzi wierzących. Sam jestem katolikiem, mam ogromny szacunek do osób które odeszły ale i mam swoje zdanie na temat miejsca gdzie krzyż powinien się znajdować. Jak najbardziej miejscem odpowiednim dla tego krzyża jest kościół, natomiast miejscem czci osób które tragicznie zginęły jest miejsce katastrofy czyli Smoleńsk lub miejsca pochówku tych osób            ( Powązki, Wawel itp.). Nie czyńmy paranoi z rzeczy oczywistych. Czy któraś z osób gorliwie broniących krzyża ma przed domem, w którym mieszkali jego zmarli najbliżsi krzyż. Myślę, że nie. Czy te osoby modlą się, palą znicze, składają kwiaty przed takim domem - czy idą w spokoju i zadumie na cmentarz i do kościoła aby tam w ciszy pomodlić się i oddać hołd zmarłym. Ludzie opamiętajcie się i wróćmy do rzeczywistości.
[2010-08-03 17:58]

Właśnie na "dwójce" oglądam relacje z tego "krzyża". Stwierdzam, że tam potrzeba wielu sanitariuszy z kaftanami i powinno sie tych popaprańców powywozić do szpitali, byle jak najszybciej z oczu całego świata. Ci FANATYCY-ZADYMIARZE potrzebują silnych psychotropów. Coś niesamowitego.  [2010-08-03 18:14]

"Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest chyba dłuuuga seria z CKM-u w ten tłum"

Następny niezrównoważony


Fajnie, że Ty jesteś zrównoważony i potrafisz dosłownie interpretować to, co ktoś napisze.

Kolega Michał 39, tak samo jak i ja w dobitny sposób, może i wyolbrzymiony,  wyraziliśmy swoje zdanie, ale to nie znaczy, że ktoś ma do nich strzelać czy zamykać ich w komarach gazowych.

Jak widać większość osób to zrozumiała, a więc Tobie wyjaśnię że dla mnie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Cały ten tłum powinien zostać "oddelegowany do domów" a krzyż przeniesiony w odpowiednie miejsce. I nie koniecznie za pomocą CKM-u, bo przecież służby porządkowe chyba dysponują odpowiednimi metodami, aby zaprowadzić porządek. W obecnej sytuacji, gdy "obrońcy krzyża"  triumfują, można powiedzieć, że fanatyzm wygrał.

Pozdrawiam

 

[2010-08-03 18:25]

"Może i wyolbrzymiony" Do gazu? rozstrzelać? to jest to "może" Widzę że wyrazić się inaczej też umiałeś więc po co brniesz.
[2010-08-03 18:30]

Właśnie na "dwójce" oglądam relacje z tego "krzyża". Stwierdzam, że tam potrzeba wielu sanitariuszy z kaftanami i powinno sie tych popaprańców powywozić do szpitali, byle jak najszybciej z oczu całego świata. Ci FANATYCY-ZADYMIARZE potrzebują silnych psychotropów. Coś niesamowitego. 

k...a a ja nie mam polskiej telewizji i dalej nie wiem o co chodzi
[2010-08-03 18:32]