przenęta na świnke metoda spławikowa

/ 13 odpowiedzi
Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć na jaką przynętę najlepiej bierze świnka na spławik
będe łowił nad jeziorem
Mateusz997Pila

Świnka zazwyczaj występuje w rzekach i to w górskich potokach.. Najlepiej bierze na białe robaki i pęczak. (2010/08/01 14:24)

użytkownik35722

No kolego raczej świnki na jeziorku nie złapiesz , no chyba , że faktycznie jakim cudem na twoim zbiorniku są ? Świnka to typowo rzeczna ryba , jest to ryba nurtu . Świnka najczęściej występuje w bystrych, podgórskich rzekach w krainie lipienia i brzany . W Odrze czy Wiśle też można ją dopaść tylko , że najpierw trzeba ja zlokalizować i nie jest to wcale trudne . Ja łowię '' nochale '' najczęściejna Odrze na tyczkę , bolonkę albo zwykłą przepływankę , na feedera też fajnie wchodzą . Na haczyk zakładam pinkę , białe , gnojaczki , kuku konserwową czy ochotkę .

(2010/08/02 11:51)

leszcz23

No kolego raczej świnki na jeziorku nie złapiesz , no chyba , że faktycznie jakim cudem na twoim zbiorniku są ? Świnka to typowo rzeczna ryba , jest to ryba nurtu . Świnka najczęściej występuje w bystrych, podgórskich rzekach w krainie lipienia i brzany . W Odrze czy Wiśle też można ją dopaść tylko , że najpierw trzeba ja zlokalizować i nie jest to wcale trudne . Ja łowię '' nochale '' najczęściejna Odrze na tyczkę , bolonkę albo zwykłą przepływankę , na feedera też fajnie wchodzą . Na haczyk zakładam pinkę , białe , gnojaczki , kuku konserwową czy ochotkę .

na jeziorze o którym piszę nieraz ktoś wyciągał  świnkę mój wujek wyciągnął na białego jednak tylko jedną zastanawiałem się czy może jest jakaś lepsza przynęta a może spróbować z gruntu (2010/08/02 21:50)

przemo1980

Kolego, a jesteś pewny  że to były świnki ? Jakie to jezioro ? (2010/08/02 22:07)

leszcz23

Kolego, a jesteś pewny  że to były świnki ? Jakie to jezioro to jest jezioro a raczej sztuczny zbiornik zaporowy Solina
(2010/08/02 22:24)

leszcz23

http://www.wedkuje.pl/lowisko,solina-wolkowyja,20613 sprawcie  ten link dominujące gatunki ryb (2010/08/02 22:28)

przemo1980

Ja myślałem że masz na myśli jakieś mazurskie jezioro,koledzy pewnie też... (2010/08/02 22:34)

użytkownik35722

Po diabła ci szukać swiń w solinie ? Jak dobrze pamiętam to jest tam rzeczka i kilka dopływów , tam szukaj ! (2010/08/02 23:02)

użytkownik35722

A tam rzeczka , SAN płynie jak malowany przecież !

(2010/08/02 23:15)

Artus

Solinka nie gorsza, też bardzo rybna (2010/08/04 14:49)

leszcz23

pytając o świnkę chciałem się dowiedzieć czy jest lepsza przynęta niż białe robaki nie jestem strasznie nastawiony na tę rybę al gdy podczas wędkowania złapie jedną świnie nie chciał bym na tym poprzestać.
na Sanie nie wędkuje bo wolę wędkarstwo na wodach stojących (2010/08/04 15:40)

użytkownik37642

leszcz23 mam kilka powyżej 50 na koncie i posłuchaj,albo przeczytaj wypowiedzi kolegów ,a jak koniecznie musisz z czymś wrócic z soliny to proponuje,żebyś nastawił sie na sandałka. (2010/08/06 00:20)

jkucza

Ja również mam kilkanaście prosiaczkow na swoim koncie 40-50 cm. Co prawda łowilem je pare lat temu jak jeszcze Olza (rzeka graniczna PL-CZ, dopływ odry) była w miare czysta ale upodobania tego gatunku ryby chyba sie nie zmienily. Łowiłem je na przepływanke, zanęte robisz mniej wiecej jak na leszcza ( oczywiscie niemam tu na mysli czosnku, ale cos slodkiego jak melasa czy brasem) ja dodawałem jeszcze łyżke kakao na kazdy kilogram zanęty. Chaczyk dość mały bo swinka niema mordy jak karp :) około nr 12 i 3 pinki albo 2 duze białe robaki. 

A co do soliny to niemam zielonego pojecia jak ta ryba moze zachowywać sie w wodzie stojącej, raczej radziłbym Ci poszukac swiniaka w Sanie

(2010/08/25 14:02)