Zaloguj się do konta

Przelotki w Shimano Alivio DX

utworzono: 2015/01/12 20:31
katana77

Witam mam pytanie czy przelotki wedzisk Shimano Alivio DX nadają się do stosowania plecionki na kręciole, jeśli tak to jaka plecionka jest najbardziej odpowiednia.Dzieki za rady..........
[2015-01-12 20:31]

karpiarzpila

Oczywiście że tak, są to przelotki z pierścieniem sic sprawdź czy maja wybite na ramce "s" jest to znak firmowy firmy "TAC" w zasadzie nie obiega od fuji.
[2015-02-03 11:42]

Daniec

Witam

To bardzo ciekawe co piszesz, ale te przelotki nie mają pierścieni SIC (tylko hardlite), ani też nie są produkowane przez firmę TAC (TAC jest jedynie dystrybutorem). Co do porównania z Fuji to też im trochę daleko.

Jednak pragnę uspokoić, przelotki w Schimano Aliwio są odporne na plecionki i same też nie niszczą plecionek.

Przelotki te mają pierścień hardlite, czyli coś zbliżonego do Aluoxide w firmie Fuji - czyli 4 klasy niżej od SIC.

Dla niedowiarków polecam stronę producenta tych przelotek firmy Sea Guide:

http://sea-guide.com/product-category/categories/hero-hi-grade-guides/

Zobaczcie katalog, są tam wszystkie przelotki jakie są stosowane w wędkach klasy średniej i niższej.

Pozdrawiam

[2015-03-17 14:49]

wacek36

ja łowię tą wędką już dwa sezony i jestem bardzo zadowolony bo cena jest nie wygórowana a wędzisko sprawuje się znakomicie i przy rzutach z żyłką jak też z plecionką.Polecam ten sprzęt!!!!!! [2015-05-23 19:12]

Dziku

Najbardziej narażoną przelotką na obciążenia w każdej wędce jest przelotka szczytowa. Obecnie nawet w tych tańszych wędziskach są stosowane przelotki o wystarczającej wytrzymałości pozwalającej na stosowanie plecionek. Same plecionki też się bardzo zmieniły i nie są już tak "ostre" jak kilka lat temu. Jeżeli jednak chcesz trochę podciągnąć parametry wędki w tym zakresie to wystarczy, że wymienisz szczytową przelotkę na SiC'a. Taki lekki tuning kija, zapewni ci spokój na długie lata i pozwoli bezstresowo używać plecionek.
[2015-05-24 10:57]