Przekroczony CW przynęty. Czym to grozi?

/ 4 odpowiedzi
Witam !
Mam pytanie;
Co się stanie jak założę na kij z cw. 7-21 z plecionką 0.12 dla przykładublachę o gramaturze 30 gram.
Czym to grozi? Czy przynęta nie będzie pracować prawidłowo? Kij nie da rady? Na czym to polega, czy można przekraczać CW ?
Dzięki za odpowiedż.
Pozdrawiam !
ryukon1975


Uszkodzeniem wędziska.Będziesz miał kłopoty z rzucaniem gdy ciężar przynęty odbiega znacznie od opisanego na blanku.Przy prowadzeniu takiej ciężkiej przynęty na kiju jaki opisujesz nie będzie jasnych i czytelnych sygnałów jak zachowuje się przynęta.
(2011/10/01 15:49)

mmmorales


Hefeed - dzięki. A teraz z innej beczki :) 
Czy przynętę wahadłówkę GNOM , ALGA ,,, prowadzi się tylko "jednostajnie, monotonie" czy są inne techniki jak w przypadku Jigowania dla przykładu. Pytam bo widzę że wiesz co nie co o Szczupakach.
Pozdrawiam (2011/10/01 16:13)

ryukon1975


Jednostajność i monotonia nie jest wskazana w wędkarstwie.Zawsze warto przyśpieszyć czy zwolnić,podbić kijem lub położyć blaszkę na dnie.W tym tkwi cały urok spinningu,przynajmniej dla mnie. (2011/10/01 16:29)

Artur z Ketrzyna


Przekroczenie ciężaru wyrzutu, grozi; nadwyrężeniem blanku, złamaniem kija. Powoduje też iż nie będziemy w stanie precyzyjnie oddać żutu, zazwyczaj będzie krótszy i mniej celny gdyż nie będziemy mogli tak przeciążonym kijem nadać przynęcie odpowiedniego toru lotu jak i energii.
Co do pracy przynętą w wodzie, to mimo iż jest zbyt ciężka to nie koniecznie musi w wodzie stawiać duży opór; slajder, poper, tak więc branie raczej wędzisko pokarze dość dobrze, lecz praca przynętą może być bardziej kłopotliwa.
Niektórzy producenci sprzętu wędkarskiego zostawiają zapas mocy wyrzutowej wędziska, i sprawny wędkarz takim wędziskiem powinien sobie poradzić z przynętami które lekko przekraczają ciężar wyrzutu podany na wędzisku. Ale jest to naprawdę mocno nie zalecane... (2011/10/01 17:59)