Przedziwna metoda polowu ryb ;-)

/ 63 odpowiedzi
użytkownik95678

HA! A czy zielona kulka nie przypomina groszku? A czy żółta kulka nie przypomina kukurydzy? A czy biała kulka nie przypomina dmuchanego ryżu?! A te przynęty czy nie są naturalne i czy te kulki nie są ich atrapami?! To znaczy nie wolno mi gumowego robaczka założyć na hak, ale gumową kulkę mogę? Mnie wcale nie chodzi o wykazywanie że mam rację! Mnie chodzi raczej żeby wyśmiać te bzdurne przepisy, bo na niektóre przepisy normalnie zwracać uwagi nawet nie warto. Każdy głupi wie,  że lepiej się zachowuje w wodzie guma czy wobek niż trup. Każdy potwierdzi, że żywy robak jest skuteczniejszą przynętą niż gumowy robak.  Całe to halo z przynętami to jakiś chory sen naćpanego działacza lub polityka i nic więcej. Dlatego tak drążę. Łowiłem i będę łowić na przynętę własnego pomysłu, bo nie przypomina ona niczego co można zdefiniować jako podróbkę naturalnej przynęty. A jeżeli ktoś potrafi łowić na drewnianą rybkę na spławik, to mnie to nie obchodzi, bo ta rybka niby jest sztuczna, ale drewno to naturalna rzecz i jak by się tak zagłębić w szczegóły to kto mi zabroni wieszać na haku pod spławikiem kawałek drewna?! Kurcze ja naprawdę jak czytam te przepisy to mi się w kieszeni kosa otwiera! (2011/11/09 19:00)

mateuszwos

"Jak to jest z tymi kulkami?"

Kiedyś w gazecie wędkarskiej czytałem jak to duży szczupak uderzył w żabę która dryfowała na spławiku wędkarza. Biedaczysko zrobił to tak niefortunnie, że spławik mu utkwił w rozdziawionym pysku. Wychodząc nosem przez górną szczękę. Wędkarz po burzliwym holu wyjął szczupaka z wody. To nie znaczy przecież, że łowił szczupaki na spławik. To był przypadek i tak samo może się zdarzyć w przypadku kuleczki o której piszesz. Kuleczka to nie przynęta. Jeśli natomiast będziesz używał kuleczki jako przynęty to w świetle prawa możesz zostać ukarany. Ja wiem że zaraz znajdzie się 1000 osób które stwierdzą że nikt im nie udowodni, że kulka to przynęta. Ale przecież da się też zabić człowieka i uniknąć odpowiedzialności z braku dowodów. To nie znaczy że tak można prawda?
(2011/11/10 08:55)

JKarp

Kolego JKarp....zgodnie z regulaminem metodą spławikową,a więc wędką wyposażoną w spławik można łowić na przynęty naturalne.Sztuczne robaczki nie są przynętą naturalną!Kolego yatamaniak,możesz łowić na kulkę z gąbki zamoczonej w dipie ale to już będzie spinning.Taka wędka nie może być wyposażona w spławik czy też inny sygnalizator brań.Oczywiście,łowisz w takim przypadku tylko na tą jedną wędkę.Kolego pawelz,martwa rybka nie jest przynęta sztuczną,czyli spinningową i możesz tak łowić na wodach gdzie nie można łowić na spining.Oczywiście,martwej rybki nie zakładasz na kotwicę błystki czy innej przynęty sztucznej.Bo to już będzie spinningowanie.

Cześć
O ile wiem, to w krainie pstrąga i lipienia nie można używać przynęt żywych zwierzęcych - krótko mówiąc robali wszelkiej maści. Ale pierwsze słyszę, że łowiąc na spławik mam używać tylko przynęt naturalnych. No a żółty ser jest naturalną przynętą czy już przetworzoną. A kulka proteinowa założona do wędki spławikowej. A w końcu kiedyś tak modne pasty pachnące acetonem?
Albo niech mnie Kolega oświeci odpowiednim blockquoteem z RAPR albo niech mnie nie wkręca w jakieś dziwne przepisy.
Ja znalazłem tylko to:
"IV. ZASADY WĘDKOWANIA
1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości
co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
(zmienić na równobrzmiący z rozporządzenia)
a/ jednym haczykiem z przynętą, albo
b/ w metodzie muchowej, nie więcej niŜ dwoma haczykami, kaŜdy ze sztuczną
przynętą, przy czym kaŜdy haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ dwa ostrza rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie
więcej niŜ dwa haczyki; haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ cztery ostrza, rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.
d/ przy połowie ryb spod lodu:
- jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie moŜe mieć więcej niŜ trzy
ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o
średnicy 20 mm, albo
- sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie więcej niŜ dwa haczyki, przy czym kaŜdy
haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie
wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm
2. Przynęty
a/ Jako przynęty mogą być stosowane:
- przynęty naturalne: zwierzęce i roślinne,
- przynęty sztuczne.
b/ Zabrania się stosować jako przynęt /zanęt/ :
- zwierząt i roślin chronionych,
- ikry rybiej,
c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy Ŝywe lub martwe, a takŜe ich części. W
przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być uŜyte tylko ryby wymiarowe lub nie
objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie ochronnym.
d/ Przynęty naturalne roślinne to rośliny, ich części oraz przetwory z nich / np. ciasta i
pasty/. Do przynęt tych umownie zalicza się teŜ sery.
e/ Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z róŜnych materiałów naturalnych
lub sztucznych. Przynęty te mogą być uzbrojone najwyŜej w dwa haczyki o rozstawie
ostrzy nie większym niŜ szerokość przynęty sztucznej / z tolerancją do 2 mm /."
Janusz JKarp
PS. Jak zmienić te dziwne "S" (2011/11/10 12:22)

pawelz

Kol JaroDaw na poczatku dyskusji podal odpowiednie przepisy RAPR:

1. Metoda gruntowo-spławikowa 1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, kaŜda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.

Najpierw pytasz czy ser jest przyneta naturalna a potem podajesz zapisy ktore wpros mowia ze jest. (2011/11/10 12:41)

mateuszwos

Proszę bardzo już oświecam.

V. DOZWOLONE METODY POŁOWU
1. Metoda gruntowo-spławikowa
1.1. Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na
dwie wędki, kaŜda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną. (2011/11/10 12:48)

JKarp

Cześć
A zwracam honor :-)
Janusz JKarp (2011/11/10 12:53)

ryukon1975

Kto popsuł literkę s.:) (2011/11/10 12:54)

użytkownik95678

Panie JKarp to jest tekst skopiowany ze strony www prawda? Czasem tak jest i nie ma to nic wspólnego z tym jak sam piszesz. Zwykłe przekłamanie w kopiowanym tekście spowodowane różnicami formatowania i słowników używanych na stronie źródłowej. (2011/11/10 13:11)

xxxczokxxx

biore gościa pod ochrone i mówie tak ; a co jeśli ma założony twister taki jak do spiningu na wedke splawikowa a jak  lowi np na sztucznego bialego czy sztuczna pijawke bardzo podobna do twisttera aha tu ciekawostka pijawka jest bardzo skuteczna przy przepływance i tez zalożyc na jig (taki jak nabijamy na niego rippery itp) tylko maly jakis wtedy mozna polapac fajne okonie (2011/11/10 17:07)

JKarp

Cześć
Ma Pan rację Panie yatamaniak :-)
@Patryk
Kruca bomba zmusiłeś mnie do czytania jednym tchem ;-)
Janusz JKarp (2011/11/10 17:30)

mateuszwos

Kto popsuł literkę s.:)

To jest zepsuta literka "ż" (2011/11/10 22:34)

szpifa

Brawo.Zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają  ci co nie znają prawa (kodeksu) o amatorskim połowie ryb.Jasno jest napisane; Spining jest jeden i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!
(2011/11/11 20:53)

adammis

Ja natomiast złowilem będąc z dzieckiem nad jeziorem pięknego okonia na " rosówkę ". Dzieciak założył na haczyk gumiżelka wężyka, to takie gumowe cukierki dla dzieci. Tylko wpadło do wody i jest. (2011/11/15 17:25)