Zaloguj się do konta

Przedni czy tylny hamulec

utworzono: 2011/02/24 17:46
fazim

Czy oprócz regulacją hamulca różnią się czymś. Jakie mają wady i zalety??
[2011-02-24 17:46]

ryukon1975

Mam dużo kołowrotków,są wśród nich te z przednim i te z tylnym hamulcem.Według mnie jak kupisz kołowrotek dobrej marki,taki z średniej półki to nie ma żadnych różnic prócz tego gdzie jest regulacja,kołowrotki te są wykonane precyzyjnie i dobrze jakościowo.Jak kupisz tani źle zrobiony też nie ma różnicy i ten i ten to ryzyko że się rozpadnie i stracisz.Ktoś kiedyś gdzieś napisał że te z przednim hamulcem są bardziej precyzyjne ale nie wiem na czym to oparł ale jest to powtarzane jak stare bajki,choć oczywiście każdy ma swoje przyzwyczajenia,gusty i używa takich jakie mu pasują.
[2011-02-24 18:05]

fazim

Dzięki za odpowiedź. Osobiście przyzwyczaiłem się do tylnego hamulca, ale planuję zakup i wolałem zapytać czy z przednim nie był by lepszy.
[2011-02-24 18:44]

ryukon1975

Ja też wolę kołowrotki z tylnym hamulcem dlatego do spinningu używam kołowrotków Shimano i Daiwa z drag-iem.Do połowów feederem mam kołowrotki z wolnym biegiem a te jak wiadomo mają hamulec przedni, lecz mało widoczny bo regulacja jest i z przodu i z tyłu.Najważniejsze dla mnie to by kołowrotek był ze sprawdzonej dla mnie firmy używam Daiwa,Shimano i Cormoran.Nie widzę sensu kupować z innych bo jest ich tyle że nie wiem na co trafię.Oczywiście to tylko moje sprawdzone firmy bo każdy wędkarz ma swoje.
[2011-02-24 19:12]

Waldi Fish

Zgadzam się z wypowiedziami kolegów. W przypadku kołowrotka Shimano Catana 2500 jest typ z oznaczenie FA, który ma hamulec z przodu i RA posiadający hamulec z tyłu. Hamulec przedni ma większą tarczę i dlatego mozna nim precyzyjniej ustawić wielkość hamowania iż w przypadku hamulca tylnego. Za to hamulec tylny jest łatwiej dostępny, zwłaszcza jak trzeba zmienić jego ustawienie podczas holu ryby. ale z tymi hamulcami to jak z babami, jedni wolą z tyłu, a inni z przodu. Hahaha!
[2011-02-24 19:24]

pstrag222

własnie tak wszystko zalezy od przyawyczajenia. a tak  ogólnie to nie ma zadnej roznicy wszystko zalezy od wedkrza co lubi ja mam takie i takie kołowrotki . nie robi mi to roznicy
[2011-02-24 19:29]

Manolo8

Moje pierwsze kołowrotki były z tylnym hamulcem i przez pewien czas uważałem że są najlepsze do czasu kiedy zacząłem używać z przednim hamulcem. Dla mnie przedni hamulec jest wygodniejszy, bardziej poręczny w czasie walki z drapieżnikiem, ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia.
[2011-02-24 19:31]

derfalon

Prywatnie do gruntu tylne hamulce do spiningu przedni. Skąd to się bierze? Ano spining trzymasz cały czas w rękach i wygodniej mi sie reguluje przednim. Przy siedzeniu przy 2 feederach jakoś poręczniej mi z tyłu. [2011-02-24 19:41]

Waldi Fish

Mam podobne spostrzeżenia w kwestii podanego tematu.
[2011-02-24 20:24]