Przed burzą czy po burzy?

/ 14 odpowiedzi
witam wszystkich i mam pytanie czy na ryby wybrać się przed burzą czy może lepiej po burzy kiedy klimat troche się zmieni ochłodz to iryba będzie bardziej skłonna do żerowania ???
użytkownik38976

Wybrać sie najlepiej przed, połowić do czasu błyskawic i ulewy, na czas burzy zwinąć wędki (zwłaszcza węglówki), schować sie gdzieś w bezpieczne i suche miejsce, a po burzy kontynuować łowienie. :)  (2010/06/13 13:41)

użytkownik29889

Myślę że u każdego będzie inaczej i nie będzie zasady ogólnej.

U mnie jest że i przed i po jest badzo dobrze. Nie przed samą tylko najleprze efekty są jak gdzieś bokiem burza się przewala i robi się parno./ Po burzy jak przejdzie to są super efekty, tak jest u mnie jak gdzie indziej zaras się dowiemy:):):)

(2010/06/13 13:45)

użytkownik40353

Myślę że u każdego będzie inaczej i nie będzie zasady ogólnej.

U mnie jest że i przed i po jest badzo dobrze. Nie przed samą tylko najleprze efekty są jak gdzieś bokiem burza się przewala i robi się parno./ Po burzy jak przejdzie to są super efekty, tak jest u mnie jak gdzie indziej zaras się dowiemy:):):)

masz kolego racje po burzy dobrze biorom ale polecam buze przeczekac w aucie (2010/06/13 14:06)

użytkownik6774

a ja mam swoja teorie oparta na wlasnych doswiadczeniach - chociaz lowie tylko na spinnnig i przewaznie sandacze ale moze sie sprawdzic przy stosowaniu innych metod - a mianowicie jest to tak
- jesli wieczorem badz popoludniu jest burza to sandacze biora przed burza  i w jej trakcie bardzo agresywnie a nastepnego dnia rano nawet nie skubna - czasem mam zludzenie ze tych ryb wogole nie ma w wodzie
-przez ostatnie 3 dni lacznie z dzisiejszym bylem rano nad woda i nawet dotkniecia nie bylo - a kazdego dnia wczsniej wieczorem byly burze - mysle ze co do sandacza to sie sprawdza - bynajmniej mi - pzdr (2010/06/13 14:28)

Lewy9

drapiezniki mi sie wydaje ze beda braly przed i po , a biała ryba bedzie brała bardziej przed burzą. Sam tego doświadczam :P (2010/06/13 14:54)

pangaz4

ja łowie bardzo często i przed i w czasie i po burzy uwielbiam łowić w nocy w czasie burzy często jest to dobry czas na węgorza czy karpia no i na sandacza  (2010/06/13 17:15)

użytkownik29889

ja łowie bardzo często i przed i w czasie i po burzy uwielbiam łowić w nocy w czasie burzy często jest to dobry czas na węgorza czy karpia no i na sandacza 

Przed i po rozumię ale w czasie to już nie. Nie bądź zdziwiony jak Cię kiedyś przyfansoli z nieba.

(2010/06/13 18:04)

celkowski

kolego,ryby nie lubią zmian pogodowych,jeśli burza się zbliża to zmiana jest ciśnienia i temperatury,a żadna ryba tego nie lubi i wątpię żebyś miał dobre wyniki.
Najlepiej dla  ryb jest stała temperatura i stałe ciśnienie.Bardziej decydujące  wyniki na barania ma nasłonecznienie i wiatr i klarowność wody i na jaką rybę się nastawiasz,bo ryby mają swoje humory i żerują w różnych partiach wody o różnych porach.Tak np. sandacz w innych warunkach najlepiej bierze i w innych miejscówkach niż szczupak.A co do burzy radze się schować jak masz wędkę węglówkę i jesteś na łodzi, bo to może być twoje ostatnie wętkowanię ;-) (2010/06/13 19:42)

grzegorzewski

moim zdaniem lepiej po desczu bo woda jest dobrze natleniona. ale mozna tez sprobowac w czasie deszczu lecz nie na splawik a na tak zwaną bombe. pozdrawiam. (2010/06/13 20:54)

Waldi Fish

Pytanie czy lepiej biorą przed burzą czy po burzy, przypomina mi pytanie zawarte w pewnej ludowej piosence. Mianowicie: "Pytała się Pani pewnego doktora, czy lepiej dać z rana czy lepiej z wieczora? Z wieczora jest lepiej, by dobrze się spało, a z rana poprawić babie by się zdało". Podobnie jest chyba z rybami, przed burzą i po burzy, a między tymi momentami lepiej się gdzies schować bezpiecznie, bo nasze kije węglowe są bardzo lubiane przez pioruny. (2010/06/14 21:20)

użytkownik38976

Wybrać sie najlepiej przed, połowić do czasu błyskawic i ulewy, na czas burzy zwinąć wędki (zwłaszcza węglówki), schować sie gdzieś w bezpieczne i suche miejsce, a po burzy kontynuować łowienie. :) 

Hmmmmm.....

(2010/06/14 21:33)

mondeo97

Witam,ja również zauważyłem dobre brania tuż przed burzą lub jak przechodzi gdzieś obok.  (2010/06/14 21:37)

jaca23pol

byłem tej nocy zaraz po burzy i nic . złapałem czerwonego tusz po burzy i zabrałem wczesniej przygotowaną posiekana wątrubke siedziałem od godz. ok 23 30 do 6 rano i nic nic tylko małe okonki miały ubaw wyrzerkę znaczy cos mi skubało i zjadało moje noca złapane glisty poraszka po burzy nic nie brało dzieki pozdro (2010/07/14 10:00)

kch65

Kilkanaście razy miałem okazję widzieć jak ryby szaleją przed burzą. bez wątpienia to najlepsza pora na węgorza i suma ( i inne też). Jak jest w trakcie burzy to nie wiem bo zawsze się chowałem w bezpieczne miejsce. (2010/07/14 10:09)