Przeciekający zamek w parasolu wędkarskim

/ 14 odpowiedzi

Witam.

Mam namiot z osłoną, osłona jest przypinana na zamek błyskawiczny, a ten zamek ma płótno przemakalne i jak ostatnio padało to sam parasol i osłona nie przemakała ale przez zapięcie osłony woda się lała...

Chcę zastosować jakiś impregnat który zrobi z płótna w zamku nie przemakalne.

Może ktoś miał z tym problem i użył jakiegoś środka który załatwił sprawę ? Albo użył czegoś i dalej cieknie, to żebym wiedział czego nie kupować.

withanight88


Raczej niczym tego nie zaimpregnujesz , na nic się zda impregnowanie materiału od zamka skoro i tak będzie ciekło przez ząbki zamka. 

Takie jest moje zdanie , ale może jest ktoś komu się udało.
Jedynie tak nie lubiany Jaxon zastosował okapniki na zamki,dzięki, którym woda przez zamki nie leci. (2012/04/17 18:17)

Dawid1346


No i tych okapników brakuję przy innych parasolach, nawet bym powiedział że są ale z drugiej strony takie malutkie, producent był chyba pijany ;) (2012/04/17 19:39)

withanight88


Ja właśnie przez te okapniki wziąłem w końcu Jaxona , bo miałem kupić kongera. (2012/04/17 20:00)

krzychu64


Też mam Jaxona, i mam spokój.
Może wystarczy wszyć okapnik z ortalionu jakiegoś. Spróbowałbym też impregnatu z Deichmanna. Kupiłem taki do impregnacji butów tekstylnych i do zamszu. Nie powiem niezły jest, a użyłem go do impregnacji kurtki moro. A zamek pociągnął bym woskiem. Możliwe, że to coś pomoże. (2012/04/17 21:31)

rawa19


Ja bym to oddał na gwarancję z powodu iż przecieka, przecież podstawowe zadanie takiego parasola to szczelność. Jak wymienią na nowy i będzie to samo to znowu, a po trzecim razie masz prawo do zwrotu kasy i kupujesz jaxona. To twoje ustawowe prawo , nikt nie może ci tego odmówić. Jeśli realizacja reklamacji przedłuża się ponad określony czas od razu możesz domagać się zwrotu gotówki i kupujesz Jaxona. Po odbiorze towaru po reklamacji okres gwarancji przedłuża się o ten czas, a jeśli towar, lub jakis jego element miałeś wymieniony, to na tą część masz od nowa 2 lata gwarancji.  (2012/04/17 22:06)

Roxola


Moja propozycja;
Kup zwykły impregnat do butów, ja kupiłam w CCC za 13zł / 330ml
Cały zamek zamknięty potraktuj tym impregnatem, będzie na nim i obok delikatna powłoka,
po której spłynie deszcz.
Stosowałam do zamka w przedsionku do przyczepy kempingowej... warto. (2012/04/17 22:08)

JaroDaw


Moja propozycja;
Kup zwykły impregnat do butów, ja kupiłam w CCC za 13zł / 330ml
Cały zamek zamknięty potraktuj tym impregnatem, będzie na nim i obok delikatna powłoka,
po której spłynie deszcz.
Stosowałam do zamka w przedsionku do przyczepy kempingowej... warto.

... w aerozolu i bezbarwny :) .... sorka, tak dla jasności tylko sobie dopisałem. Swoją drogą, świetny pomysł, ale staraj się osłonić część nieprzemakającą, by popryskać tylko felerny element. Taki impregnat może zostawić plamki na "tropiku" więc najlepiej opryskaj cały zamek i nic więcej. (2012/04/17 22:24)

Roxola


Jarku, nie zostawi śladu, oczywiście bezbarwny. Impregnowałam również z wierzchu parasol z Colmica w całości. (2012/04/17 22:32)

JaroDaw


Jarku, nie zostawi śladu, oczywiście bezbarwny. Impregnowałam również z wierzchu parasol z Colmica w całości.

Spierać się nie zamierzam ( :) ) , ja bym tak bardzo nie ufał jednak tym wynalazkom i przeprowadził testy. Małe sprostowanie - one są chyba zwykle w butelce z atomizerem a nie w napisałem w sprayu . (2012/04/17 23:34)

Roxola


Jarku.., zaufaj mi :)
To jest impregnat do butów, wyobraź sobie np. zamszowe buty z plamami.
To jest ten impregnat, którym ja robiłam.
Jest w srayu (2012/04/17 23:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JaroDaw


oki oki :)nie błyszczy się pod słońcem, bo zamsz wchłonie impregnat, a śliski impregnowany materiał raczej nie ?ja miałem z CCC taki z żółtą przykrywką z atomizerem, ale używałem go tylko do butów, więc..
Ale już siedzę cichutko, jak myszka :) a w ogóle to Czemu Wy Ludzie Jeszcze Nie Śpicie ??? :) (2012/04/17 23:58)

Roxola


JaaaarEk.. (teraz krzyczę na Ciebie)  :)
Robiłam nim też parasol :) może jutro wkleję zdjęcie parasola dla niedowiarka :)
;) (2012/04/18 00:03)

JaroDaw


Oki :) Tylko Olu już nie krzycz na mnie, bo jeszcze się w sobie zamknę :p (2012/04/18 00:10)

Dawid1346


Dzięki Wielkie za zainteresowanie tematem.

Jutro jadę do miasta i kupię impregnat w CC, może będzie ten sam.

Jakie będą efekty opiszę po ulewie. 

(2012/04/18 13:29)