Zaloguj się do konta

Przechowywanie przynęt spiningowych

utworzono: 2013/05/08 09:34
altershepi

Witam,

Mam pytanie do spiningistów z sporym arsenałem przynęt...

Mam problem z przechowywaniem i transportowaniem wabików...

Trochę już się tego uzbierało... Zwłaszcza gum... Bo 4.5 kg uzbrojonych i z 1.5 kg nie uzbrojonych... 

Nie mam pojęcia co zrobić by haki nie wbijały się w gumy i żeby ogonki się nie zniekształcały...

Z wobkami jest trochę łatwiej... posegregowane przyciskam kawałkiem kartonu ale i tak się zaczepiają kotwicami... widziałem takie plastiki na kotwiczki gdzieś w necie ale ale potrzebował bym ich z tonę... raz że często bym je  zapewne gubił a dwa to kolekcja rozrasta się w sporym tępię i ciągle by mi brakowało a na zdjęciu jest ledwie mała ich część... a koszt tych plastików i przesyłek pocztowych  był by masakryczny... a wolał bym te pieniążki przeznaczyć na zakup nowych przynęt...

Prosił bym byście się podzielili jakimiś swoimi sposobami, patentami itp na to by się przynęty nie sczepiały i żeby haki się nie tępiły...

Zamieszczam zdjęcia podglądowe :)

FOTO 1 

FOTO 2 

FOTO 3

Pozdrawiam Kamil Mk

[2013-05-08 09:34]

szczupaczek05

Co do gum ja bym zrobił czystki dużoo tych gum jak dla mnie za dużo..;), Kupiłbym pudełko dwustronne powkładał gumy i osobne pudełeczko małe ale dosyć głębokie na Jigi.
Co do woblerów i obrotówek, to już od Ciebie zależy.
Ja bym osobiście kupił kolejne pudełko i włożył te mniej , a częściej używane przynęty. Bo nie wierze , że używasz te wszystk ie przynęty podczas jednej wyprawy ;D. Plecak na plecy kamizelka dwa pudełka do kamizelki reszta w plecak, i można łowić . Taka mała porada ode mnie. :)
[2013-05-08 10:34]

89krzysztof

Zdecydowanie zrobić selekcję... Poza tym ja gumy mam luzem, główki luzem. Zmieniam jedynie gumy, a główkę praktycznie cały czas mam tę samą. Ogranicza to ilość ołowiu noszonego na plecach.
[2013-05-08 11:36]

Dokladnie jak kolega wyzej napisal ja wszystkie gumy mam nie uzbrojone i zbroje nad wodą w zalezności od potrzeby :)
[2013-05-08 12:06]

I jeszcze jedno zrob to jak najszybciej bo niektore gumy maja tendencje do farbowania i zamiast perelki bedziesz mial jakies laciate.
[2013-05-08 12:07]

Artur z Ketrzyna

Proponuje sobie kupić skrzyneczkę wędkarską, lub plecak przybornik (w  nim będziesz miał dużo pudełek na przynęty...).
Ja mam skrzynkę wędkarską Planto. W przegródkach woblery, i gumy które często używam. A na dole w pudełeczkach i woreczkach zapasowe gumy i główki, wypychacze itd...

Co do gum to naprawdę masz ich zatrzęsienie...

[2013-05-08 15:43]

MATIG

Według mnie to posiadanie oddzielnie gum oddzielnie główek jest złym sposobem, ponieważ nabijając na jedną główke kilka gum jednego dnia później nabijanie tych samych gum ponownie powoduje to, że te gumy sie niszczą w środku poprzez to wielokrotne nabijanie, i często guma może się zsuwać  albo nawet spaść z główki. Co to tematu... Na woblery, ( przynajmniej ja tak mam) najlepsze jest według mnie dwustronne pudełko. Z jednej strony możesz schować te mniejsze wobki, z drugiej większe. Poza tym dla mnie takie pudełka dwustronne są bardzo wygodne, a zarazem niewielkie. Co do gum to zdecydowanie musisz zrobić selekcje ;) Wybrać te, na które najczęściej łowisz i problem z głowy. [2013-05-08 17:16]

altershepi

Dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi...

Ja robię selekcje :P Mam kilkanaście gum oddzielnie te które biorę na ryby i jak coś urwę to dobieram sobie z "wiadra" taką jaką urwałem... Bo wiadomo ze nie będę tachał na ryby prawie 5 kg przynęt :) Kupuję gumy hurtem (ale luzem bez opakowań) po kilka-kilkanaście sztuk każdego z rodzajów jakie mi się spodobają więc sporo zostaje w domu i to z nimi problem bo tak wszystko w wiadrze trzymam bo nie wiem co tu by wymyślić... Np bardzo łowny Dragon mutant ma tendencję do "odkształcającego" się ogonka i traci prace przy powolnym prowadzeniu...

[2013-05-08 23:43]

Boolek

Pudelko dwustronne i albo takie organizery wielkie. [2013-05-09 09:50]

Boolek

Pudelko dwustronne i albo takie organizery wielkie. [2013-05-09 09:50]

Boolek

Tanie pudełka na przynęty
Czytaj uważnie :P Przyda ci się na bank :) [2013-05-09 10:17]

robban

Witaj. Woblery aby sie nie plataly , kotwiczki ustawiasz w kierunku brzuszka i na na jednym z haczyow kotwiczki zakladasz mala gumke recepturke i zaczepiasz za haczyk drugiej. Nie powinny sie teraz platac , wobki. A co do gum, ja ma osobiscie zrobiona jedna torbe ktora ,targam na lodke a jak lapie z brzegu ,to mam plecak z jednym pudelkiem  i to wystarcza.  [2013-05-26 20:13]

http://bass-sklep.pl/torba-team-dragon-z-komora-termiczna-91-09-001.html
to mam do wędkowania z łodzi... a nad rzekę zabieram jedno, góra dwa małe pudełka [2013-05-26 21:51]