Zaloguj się do konta

Przechowywanie żywca we wiadrze

utworzono: 2012/10/31 20:10
maciek34

Witam, czy przy obecnej temperaturze moge przechowywać karasie na balkonie we wiadrze? Czy nie będzie za zimno?
[2012-10-31 20:10]

lynx

Za zimno to nie bo ryby są zmiennocieplne ale jak woda zamarznie to mogą się udusic z braku tlenu.Zimna woda zawiera więcej tlenu jak ciepła ale przy warstwie lodu nie ma takiego przenikania tlenu z powietrza.
nie lepiej trzymać w piwnicy i wymieniać wode co dwa dni?
Osobiście uwazam, że to jest trochę nieludzkie. Zrób byle jakie akwarium z wiaderka, wymieniaj wode i nie trzymaj ich za dużo.
[2012-10-31 20:22]

maciek34

Witaj chodzi mi o ty czy jak je dam na balkony to nic im nie będzie bo chce żeby były w jak najlepszej kondycji do piątku. Narazie trzymam je w pokoju a wodę majom zimno tylko nie wiem czy przez noc nic i m nie będzie,rano i tak zamierzam im zmieniać wodę
[2012-10-31 20:26]

maciek34

Konkretnie,czy moge je trzymać w pokoju czy lepiej na balkonie

[2012-10-31 20:27]

wuwuzela

Jeśli dziś nie będzie mrozu to możesz je wystawić na balkon a jeśli jest to musisz chyba trzymać je w pokoju. Jeśli są to karasie to na pewno przeżyją :D [2012-10-31 20:31]

maciek34

Ok dzięki ma być -1 to lepiej je zostawie w pokoju ;)
[2012-10-31 20:35]

Artur z Ketrzyna

RAPR mówi;

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z

których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby

przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w specjalnym

sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

to znaczy że nie możesz używać ryb z innego zbiornika wodnego.

Było już o tym pisane na forum. Była tam też wypowiedź rzecznika PZW. Który mówił że żywiec przetrzymamy w oczku wodnym czy akwarium też pochodzi już z innej wody... [2012-10-31 20:51]

lynx

RAPR mówi;

Było już o tym pisane na forum. Była tam też wypowiedź rzecznika PZW. Który mówił że żywiec przetrzymamy w oczku wodnym czy akwarium też pochodzi już z innej wody...

Maciek pieprz porady, które utrudniają życie ludziom. Wpisz sobie w kart, że zlowiłes je dwa dni temu w tym wlasnie bajorze.
Myślisz Artur, że droga zakazow, przepisow i zarządzen to jest właśnie to co lubią tygrysy?
Najwięksi wynalazcy, wodzowie i uczeni najczęściej uzyskiwali wyniki działając na granicy przwa albi i poza nim. Zobacz co taki system, który zalecasz, zrobił w Rzymie, Bizancjum. Cesarstwie Austro-Wegierskim. Co ci bedę tlumaczył poczytaj troche.
A tygrysy najbardziej lubią miód.
[2012-10-31 21:08]

leszek11112

i tu kolego masz rację durne przepisy omijać [2012-10-31 21:25]

jarekk

Jak czytam Wasze posty, to przypomina mi się rozmowa strażnika PSR-u z wędkarzem podczas ostatniej kontroli:

- dlaczego używa pan na żywca okoni niewymiarowych ? za to ukaram pana mandatem 200 zł

- ale ja je kupiłem w sklepie !!!

- acha ! ..no to razem będzie 400 zł, drugie dwieście za przenoszenie żywca z obcej wody...

Taka rada. Wiem, że czasami przepisy są "dziwne", ale warto wiedzieć kiedy się je narusza ;)

[2012-10-31 22:03]

Iras1975

"Taka rada. Wiem, że czasami przepisy są "dziwne", ale warto wiedzieć kiedy się je narusza ;)" 

Dobrej nocy.;)

[2012-10-31 22:14]

ryukon1975

Taka rada. Wiem, że czasami przepisy są "dziwne", ale warto wiedzieć kiedy się je narusza ;)

Tak było,jest i chyba będzie.
Niewiedza gubi.:)
[2012-11-01 08:11]

MASTINO

i tu kolego masz rację durne przepisy omijać

A nie lepiej uszanować każdy przepis, którego złamanie może nas kosztować? Tak dla WŁASNEGO dobra, nie dla kogoś. Nawet jak ktoś był głupi i go wprowadził, to nie ten ktoś zapłaci, tylko ten co go łamie. 

[2012-11-01 09:10]

maciek34

Żywce zostaną użyte na stanie prywatnego koła "Sazan" gdzie nie ma takiego czegoś jak rejestr i nie trzeba nic kompletnie wpisywać ;) A ryb ojjj dużooo ;)
[2012-11-01 15:45]

RAPR mówi;

Było już o tym pisane na forum. Była tam też wypowiedź rzecznika PZW. Który mówił że żywiec przetrzymamy w oczku wodnym czy akwarium też pochodzi już z innej wody...

........a ja myślałem , że ormowcy już nie istnieją   [2012-11-01 16:08]

lynx

i tu kolego masz rację durne przepisy omijać

A nie lepiej uszanować każdy przepis, którego złamanie może nas kosztować? Tak dla WŁASNEGO dobra, nie dla kogoś. Nawet jak ktoś był głupi i go wprowadził, to nie ten ktoś zapłaci, tylko ten co go łamie. 

Mastino.
Z całym szacunkiem dla prawa nie można tak się na wszystko zgadzac. Kazdy sprzeciw jesli osiągnie pewna wielkość zaczyna dawać ludziom /decydentom/ do myślenia a godzenie się na wszystko wbija ich w pewnośc, że dobrze robią.
Popatrz jak w TV. Tylko naglosnia i często daje sie zmienić chociaż nie zawsze.
Jest taka prosta prawda życiowa, że jak ci założą pętlę na szyję to wcześniej czy później na niej zawiśniesz ale jak będziesz chciał ją zdjąć to jest szansa,że ją zdejmiesz.
Tak jak z totolotkiem. Jak nie wyslesz to napewno nie wygrasz.
Nie uważam, że slepe godzenie się na wszystko to świadczy o kulturze człowieka jak to u nas sie uważa.
[2012-11-05 23:38]

witam jestem ciekaw kolego czy ty tak przestrzegasz regulaminu jak wiadomo ci co najwięcej piszą o regulaminach najmniej w nie wierzą przychodzi jesień i zaczyna się szał polowań na szczupłe wtedy większość ma w poważaniu wszelkie regulaminy ważne jest wtedy tylko to ile kto nachapał się drapieżników a nie na co złowił fakt regulamin jest ale mała jest garstka wędarzy co stosuje się do regulaminu pozdrawiam. [2013-02-18 15:19]

szutomasz

Przepisy są po to żeby je łamać :D
[2013-03-28 21:41]

szutomasz

taki żarcik :D
[2013-03-28 21:58]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia