Zaloguj się do konta

Przechowywanie złowionych ryb prawnik WW radzi

utworzono: 2011/11/30 21:41
Norbert Stolarczyk

Nie macie wrażenia że "bijecie pianę"?
[2011-12-09 13:27]

Artur z Ketrzyna

Diablo przeczytaj wszystkie moje posty i wtedy komentuj. Bo każdemu po kolei to samo tłumaczyć to troszkę jak by wracać do początku.
Ja jak mam chęć na szczupaka to na szczupaka. I jak złowię takiego 1,2 kg to jeśli nie złowię ciut większego to zabiorę tego, ale jeśli złowię takiego ok. 2,0-2,5 kg, to temu mniejszemu zwracam wolność by zabrać tylko tęgo jednego, który mi wystarczy. Tym sposobem nie zapełniam lodówki.... A oni za to by mnie karali mandatem (za wypuszczenie mniejszego, choć według limitu mógł bym zabrać oba). Czy to nie jest trochę głupie, by dobre uczynki karać?
[2011-12-09 21:48]

marek-debicki

W grudniowym wydaniu WW w dziale FORUM, na stronie 56, oficjalnie ustosunkowano się do problemu wcześniej zgłaszanego i szeroko dyskutowanego na forum wedkuje.pl dotyczącego "Przechowywania złowionych ryb".

Tym wątkiem pragnę zwrócić uwagę Kolegów na końcową część wypowiedzi autora dotyczącą podmieniania złowionych ryb przechowywanych w siatce.

Jednoznacznie określono, że "....zezwolenia nie przewidują podmieniania złowionych ryb, a tym samym należy uznać, że osoba podmieniająca ryby dopuszcza się wykroczenia z art. 27a, ust. 1, pkt 2, lit. b) Ustawy o rybactwie śródlądowym". 

Pozdrawiam



[2012-02-02 08:13]

marek-debicki

Temat wałkowany na różne sposoby i jak się okazuje dalej pozostają pewne wątpliwości. W ubiegłym roku 30 listopada umieściłem wpis dotyczący przechowywania złowionych ryb. Dla jednych Kolegów wszystko było O.K., inni mieli zastrzeżenia. Namiary poniżej http://forum.wedkuje.pl/post/przechowywanie-zlowionych-ryb-prawnik-ww-radzi/372441/0

"W grudniowym wydaniu WW w dziale FORUM, na stronie 56, oficjalnie ustosunkowano się do problemu wcześniej zgłaszanego i szeroko dyskutowanego na forum wedkuje.pl dotyczącego "Przechowywania złowionych ryb".

Tym wątkiem pragnę zwrócić uwagę Kolegów na końcową część wypowiedzi autora dotyczącą podmieniania złowionych ryb przechowywanych w siatce.

Jednoznacznie określono, że "....zezwolenia nie przewidują podmieniania złowionych ryb, a tym samym należy uznać, że osoba podmieniająca ryby dopuszcza się wykroczenia z art. 27a, ust. 1, pkt 2, lit. b) Ustawy o rybactwie śródlądowym". 

Ja osobiście uważam, że złowionych ryb przechowywanmych w siatce nie powinno się podmieniać, bez względu na to jakie są wytyczne do wypełniania rejestrów, czy też tych rejestrów nie wprowadzono.  O ile np. z karasiem, czy karpiem ze względu na ich wytrzymałość nie ma większego problemu, to już np. amur żle znosi kilkugodzinne przechowywanie w najlepszej nawet siatce. Ponadto szczególnie ciężkie warunki tlenowe panujące w wodzie w okresie letnim, znacznie zmniejszają przeżywalność każdej ryby. Zasadąą jaką stosuję jest to, że wkładam do siatki tylko te ryby, które zamierzam zabrać, stanowią one tzw. pożytek i nie stosuję żadnych podmianek. Osiągam limit dalej nie kombinuję. Takie jest moje stanowisko. Pozdrawiam



[2012-02-02 08:27]