kazik
W moim okręgu jest taki regulamin wypełniania rejestru :
INSTRUKCJA PROWADZENIA REJESTRU
1. Wpisu należy dokonać długopisem czytelnie, bez skreśleń przed przystąpieniem do wędkowania.
2. W rubryce „data” należy wpisać datę rozpoczęcia połowu przy czym po godz. 00.00 dokonujemy wpisu nowej daty.
3. W rubryce „rzeka/zbiornik” należy wpisać nazwę rzeki, zbiornika na których dokonywany jest połów np. Tanew, Bug itp.
4. Złowione ryby przeznaczone do zabrania, bez względu na gatunek należy natychmiast wpisać do rejestru, wypełniając przeznaczone do tego rubryki. W przypadku ryb objętych wymiarem ochronnym należy dokonać wpisu dla każdej ryby w oddzielnej rubryce podając długość ryby w cm i jeżeli jest taka możliwość to również wagę. W przypadku ryb nie objętych wymiarem ochronnym wpisujemy pierwsze zabierane ryby, wymieniając gatunek ryby, a po zakończeniu połowu ostateczną liczbę – dotyczy to również okonia.
5. W rejestrze mogą być dokonywane adnotacje dot. prowadzenia rejestracji przez służby uprawnione do kontroli tj. Policja, SG, PSR, SSR, SOW PZW.
6. Wędkarze wykupujący pozwolenia okresowe muszą posiadać zezwolenie i rejestr okresowy, które są do pobrania ze strony internetowej www.pzw.org.pl/56 . Rejestry okresowe należy odesłać listownie na adres Okręgu PZW lub elektronicznie na adres: zamosc@pzw.pl.
7. Wędkarzy z innych Okręgów PZW obowiązują na naszych wodach rejestry Okręgu zamojskiego.
Taki regulamin już u nas obowiązuje od trzech lat i w tym roku SSR szczególnie zwraca uwagę na wypełnianie , nawet mierząc ryby przechowywane w siatce .
Już nikogo to nie dziwi i nikt nie protestuje , bo żeśmy się przyzwyczaili .
Ciekawy jestem jakie te regulaminy są w innych okręgach . Może koledzy również by się nimi pochwalili , zamiast pusto pisać .
(2011/12/02 20:02)