Przechowywanie robaków do wędkowania

/ 14 odpowiedzi
Przechowywanie robaków ... wiadomo lodówka i niespokojna żona ;)

Mam jednak pytanie co do pudełek. Zakupiłem takie do przechowywania żywności, robaki chcę przechowywać przez tydzień lub dwa. Czy należy wywiercić malutkie otwory dla czerwonych i dla białych robaków? Po jakim czasie zginą w hermetycznym pudełku?
u?ytkownik37148


hermetycznym? nie warto. Krótko pociągną. Co do pytania z tematu. W WŚ był artykuł. Najlepsza będzie lodówka turystyczna... ale kto by kupował lodówkę żeby robaki wozić? ja NIE! Był tam też moim zdaniem fajny przykład. Bierzesz bawełniany woreczek, napychasz do środka:a)trawyb)ziemii to trzymasz w cieniu trzymać. Wtedy pociągną trochę... tydzień da powinny być ok, tylko ich nie ugotuj na słońcu! (2011/07/19 20:20)

Serafin


białych na pewno bym nie trzymał 2 tygodnie w lodówce czy pudełko będzie miało otworki czy nie przewiduje w 90% że i tak się kokony zrobią , mi nieraz po 3/4 dniach już niektóre brązowiały nie wiem jak czerwone czy dadzą rade ale prawdopodobnie z nich to się flaczki zrobią. 
Polecam kupować zawszę świeże robaczki dzień, dwa przed wyjazdem, robaki są tanie nie opłaca ich się przechowywać tyle czasu po 2 nie ma to jak coś świeżego :)
Dodam że dobrze jest białe albo pinkę przed wyjazdem, na 1 noc , przesiać z trocinek i wsypać trochę zanęty albo atraktor o odpowiednim zapachu do zanęty znacznie poprawia to brania :) (2011/07/19 20:34)

robert783


tak jak napisał kolega i tak sie zrobia kastery a co do białych to ja w lodówce trzymam i zyja smiało 2 tygodnie (2011/07/19 20:36)

robert783


przepraszam  co do czerwonych to zyja 2 tygodnie (2011/07/19 20:37)

Serafin


dodam jeszcze że jeżeli chodzi o długi wyjazd pod namiot w jakieś odludzie gdzie daleko do jakiegoś sklepu to ja wykopywałem dołek w ziemi  pod samochodem dziurki w pudełkach oczywiście były w wierzch dołka przykrywałem bawełnianą szmatką parę dni pociągną co jest jeszcze zależne od pogody (2011/07/19 20:39)

marek-debicki


Jeżeli chodzi o robaki czerwone. Każde w miarę chłodne miejsce z umiarkowaną wilgotnością. Warunki takie może spełniać w miarę chłodna piwnica. Ziemia w pojemniku przekładane warstwami papieru toaletowego. Najprostszego nie zapachowego. Nawilżamy zaparzoną i schłodzoną kawą zbożową razem z fusami. Sposób sprawdzony w każdyej porze roku. Trawa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Można robaki zaparzyć!!!
Natomiast na białe stosuję jeden sposób. Chłodne miejsce typu lodówka. Spowolni procesy przemiany i przez kilka dni można spokojnie białe (pinkę) przechować. W szczelnie zamykanym pojemniku otworki malenkie, maluczkie napewno nie zaszkodzą. (2011/07/19 20:40)

buber


[quote]robaki są tanie nie opłaca ich się przechowywać[/quote]

10 rosówek za 7,50 zł to wcale nie tak tanio :( (2011/07/19 20:41)

u?ytkownik67223


Gdzieś kiedyś na forum czytałem, że białe robaki można przetrzymywać w butelce po jakimś energetyku. Podobno wtedy pociągną o wiele wiele dłużej. (2011/07/19 21:07)

u?ytkownik37148


Gdzieś kiedyś na forum czytałem, że białe robaki można przetrzymywać w butelce po jakimś energetyku. Podobno wtedy pociągną o wiele wiele dłużej.



no tak po redbull-u ! To muszą zapylać na tym haczyku :P  (2011/07/19 21:11)

Serafin


to o dendrobeny ci chyba chodzi :/  
czerwone u mnie po 2,50zł  w ciul ich jest (2011/07/19 21:16)

irex


W młodym wieku jak jezdziłem pod namiot kopaliśmy dołek ok.60-70 cm wkładaliśmy tam pudełka (oczywiście z otworami -do oddychania).Na wierzch trochę zielska i darnina.Ponad 3 tygodnie wszystko było świeżutkie i żywe.Dołek oczywiście był w miejscu gdzie słońce nie zaglądało (2011/07/19 22:11)

gruby12345


JA CZERWONE TRZYMAM W WIADERKU pelnym ziemi i tak zyja mi wiele tyg co jakis czas wystawiam wiaderko na chwilke na deszcz lub poprostu polewam je woda wiaderko stoi w ciemnym chlodnym miejscy  biale sa tanie wiec kupuje je na bierzaca pozdrawiam (2011/07/19 22:17)

u?ytkownik5494


Serafin rosówki tyle kosztują!!!!! U mnie 6 zł paka(10 szt. w styropianie)

Dendobrena (nr.4) u mnie kosztują 4 złocisze i jest ich 15 szt.

Czerwone robaki ( to nr. 3 i 2, kolejno 25 i 40 szt) nie są aż tak drogie. Wydatek rzędu 2-3zł.

(2011/07/19 23:10)

zibi100


1,5 litra obkładam je pomiętymi gazetami i na to pudełka z robakami. jeżeli takiej skrzyneczki nie połóżcie na słońcu to do 48 godzin potrafi utrzymać temperaturę około 0 stopi. Co jakiś czas na zasiadce się to ustrojstwo otwiera wyjmuje tyle robaczków ile potrzeba i spokój. Aby wydłużyć działanie takiej lodówki można ja cesze szczelnie owinąć np. kołderka ja wykorzystałem kołdrę z łuseczka dziecięcego ( oczywiście mój  syn już z niej nie korzystał jak ja adoptowałem do takich celów)

(2011/07/20 13:55)