Zaloguj się do konta

Przechowywanie białych robaków

utworzono: 2010/06/04 09:52
arek632

Cześć ostatnio czytałem na forum o hodowli  białych robaków   jak długo można je przechowywać   za nim   wyklują się z nich muchy ?????  

[2010-06-04 09:52]

olekdok

Cześć ostatnio czytałem na forum o hodowli  białych robaków   jak długo można je przechowywać   za nim   wyklują się z nich muchy ?????  



Ja hodowałem białe na wątrobie wieprzowej(można na twarogu,rybie - wariacji multum!).Po osiągnięciu normalnych rozmiarów najpierw wrzucałem na parę godzin do piasku - tężeją i oczyszczają się) a później dosypywałem otręby.W lodówce przechowywałem do tej pory dopóki nie odnajdzie żona(czasem nawet ze 2 tygodnie...)))) [2010-06-04 10:18]

SiwyDym

Dokladnie tak jak powyżej ja kiedyś w lodówce trzymałem je miesiąc i normalnie jak dostały troche ciepła słonecznego były żywe jakby sie nie dawno wykluły.Warunek jeśli robaczki sa w otrębach trzymane nad wodą lepiej mieć je w cieniu i w miare chłodnym miejscu bo na slońcu szybko zaczną przechodzić w formę larwalną
[2010-06-04 16:02]

Nie jest trudne mój sąsiad robi tak ze złowi kilka ryb je wypatroszy i 2 łebki do litrowego słoika wkłada kiedy już będą  robaki to srutu troszke dodaje i jest ok
[2010-06-08 09:10]

Ja robiłem w ten sposób, że do litrowego słoika wsypywałem na dno drobne trociny, na wierzchu słoika mocowałem kawałek bandaża (tak jak do hodowli fasolki na lekcje biologii), na bandaż kładłem np łeb rybki, watróbkę itp. Muchy siadały, znosiły jajka, wykluwały sie robale i wpadały przez dziurki bandaża do trocin w słoiku. Jak było gorąco na dworze, to w 3/4 dni miałem robale i przekładałem je w pudełku z kaszką kukurydzianą i zapachem np. waniliowym do lodówki. Po eksmisji ich przez żonę z domowej lodówki, za 200 zl kupiłem sobie małą lodówkę i tam trzymam swoje wszystkie przynęty i zanęty, bez awantur o robale przy spożywce. W lodówce nawet miesiąc niektóre wytrzymują bez skokonienia. [2010-06-08 09:54]

Matys24

Przede wszystkim jak mają jak najdłużej żyć trzeba je wrzucić do lodówki bo teraz w te ciepłe dni i jeszcze na słońcu to do wieczora zrobią się z nich kastery
[2010-06-08 12:49]