Zaloguj się do konta

Prywatny pomost na państwowej wodzie.

utworzono: 2013/03/25 20:03
Bernard51

Do linii brzegu 1,5 m masz mieć wolne dojście - czy pomost utrudnia Ci dojście do wody ( pomost stoi najczęściej w wodzie ) ?

Zazwyczaj dzieje się tak że jak zgodę otrzyma wybuduje pomost to później całkowicie niezgodnie z prawem zamyka go tzn. dokonuje samowoli budowlanej i dostawia drzwiczki lub w inny sposób utrudnia korzystanie z pomostu. Powód dla jakiego się tak dzieje to BEZKARNOŚĆ taki polski paradoksik.

I tu masz rację w geszczu przepisów które sie nawzajem wykluczaja mamy to co mamy.
Zamknięty pomost nie jest w stanie otworzyć żadna służba uprawniona , bo  z chwilą wybudowania staje sie własnością prywatną (Prawo Cywilne) .Natomiast dostęp do wody nie powinien być utrudniony (1,5 m od lustra wody) nawet przylegający do prywatnej działki, ale zezwolenie Starosty według planu omija ten przepis Administracyjny.Teoretycznie pomost powinien być oddalony o te własnie 1,5 m od brzegyu i trap podnoszony.
[2013-04-09 12:18]

Jack14

Wszyscy wiedzą o co chodzi ale dla ścisłości to "teoretycznie" mamy prawo poruszać się, po linii brzegowej 1,5m od lustra wody. Zakaz grodzenia, przejazdu czy nawet dojścia do wody(jak jest chyba wszyscy wiedzą).

Pomost pomostowi nie jest równy, ja widuję również takie co wyglądają (na ich początku)jak "sławojka" obita dechami na kilka metrów w głąb jeziora, rzeki itp. inne odwornie na pomost owszem ale tylko do połowy.

Tak samo jak z dostępem do wody z linii brzegowej jest z pomostami zamykanymi na kłódki.

Przepis jest ale nikt go nie przestrzega i brak podejmowania ze strony służb stosownych decyzji prowadzi właśnie do takiego stanu jaki obecnie mamy.

[2013-04-09 15:18]