Zaloguj się do konta

Prywatna ochrona zbiornika

utworzono: 2015/07/01 22:32
Artur z Ketrzyna

Pawelz,mam wrażenie ze co niektórzy tak piszą jak by im zęby rosły

czyżbym tu słyszał nutkę groźby?
Prawda w oczy kole czy co?

[2015-07-08 19:49]

Artur z Ketrzyna

A tu jest tylko napisane, że może wezwać. Zgodnie z rozporządzeniem Balzasa które tutaj niedawno było linkowane mogę nie zgodzić się na kontrolę przez SSR. SSR może wezwać wtedy jak napisano policję. Ale jeśli mogę odmówić kontroli to niby co ta policja ma zrobić jak przyjdzie ? JK

wyciągnąć konsekwencje prawne. I wtedy wątpię który by strażnik chciał zakończyć to mandatowo.

Jakie i za co ?Załącznik mówi wyraźnie - odstępują od czynności. Skoro odstępują to postępują zgodnie z załącznikiem, który stanowi prawo. Więc co? Nadal nie kumasz co mówi załącznik ?

Ja ten temat przerobiłem - policjant nawet nie chciał rozmawiać ze strażnikami SSR . A jak poprosili ( SSR ) policjanta o moje dane powiedział, że nie ma obowiązku takowych udzielać osobom trzecim.

To nie bolą zęby ;-) To boli myślenie.
A rozumiem, że w Kętrzynie SSR wali mandaty ?
JKNie kręć kolego, i tyle.
Odmawiając kontroli organom do tego wyznaczonym. Utrudniasz wykonanie czynności służbowych organom do tego prawnie powołanych.

SSR ma prawo wystąpić do Policji o twoje dane osobowe, powołując się na to że chcą przekazać je wraz z notatką służbową, bo poniekąd tym sposobem złamałeś regulamin łowiska. Mówiący o dobrowolnemu poddaniu się kontroli organom do tego powołanym.
Takie adnotacje powinny trafić do twojej kartoteki członkowskiej i uprawnionego do rybactwa.

I przestań wpierać komuś to co nie powiedział.
U nas SSR nie wystawia mandatów, w tym celu wzywa PSR bądź funkcjonariusza Policji do tego przydzielonego/wyznaczonego, bądź jego zastępce.


[2015-07-08 20:03]

JKarp

Nie odmawiam a postępuję zgodnie z załącznikiem. Załącznik stanowi prawo a nie jakiś śmieszny RAPR. Zrozum w końcu, że pozostawiono taką furtkę i tego żaden strażnik SSR nie przeskoczy.To jest bardzo proste i oczywiste ale widzę, że nie potrafisz tego pojąć. 
Jakich aktów - no proszę śmiało. Będzie z czego się pośmiać.
Na spokojnie poczytaj ten punkt w załączniku.

Ja wiem, że masz straszną ochotę zostać strażnikiem SSR i pokazać tym z Twojej okolicy kto rządzi ale daleko Ci jeszcze do prawdziwego strażnika SSR który służy radą i pomocą nie będąc jednocześnie miejscowym szeryfem od ustanawiania prawa karającym wszystko i wszystkich za byle g... Trzeba nie tylko straszyć ale też być człowiekiem a po pierwsze znać i rozumieć prawo. 
Poza tym jeśli nawet wziąć pod uwagę RAPR nikt, żaden strażnik SSR nie może nikogo ukarać w żaden sposób ani skierować sprawy do sądu ponieważ wędkarzy karze się z ustawy a nie z RAPR.
JK [2015-07-08 20:21]

Artur z Ketrzyna

Znów wpierasz to czego nie powiedziałem?
Nie mam potrzeby zostać strażnikiem SSR.
A po drugie jak już wskazałem łamiesz tym sposobem regulamin łowiska, który sam akceptujesz i zobowiązujesz się do jego przestrzegania wykupując zezwolenie. Na tej podstawie uprawniony do rybactwa może wypowiedzieć/cofnąć ci zezwolenie.
Wiem że masz takie prawo, i możesz odmówić kontroli. Tak samo jak i przyjęcia mandatu od organu uprawnionego do jego wystawienia. ;-) [2015-07-08 20:30]

JKarp

A czy ustawa nie jest nad regulaminem RAPR jak już a nie łowiska ?

Niczego nie wmawiam - mam takie tylko wrażenie i mam do tego prawo.  Ja wiem, że masz straszną ochotę zostać strażnikiem SSR - to cytat z postu.
No dawaj te akty - no czekam.
Zdążyłem się nauczyć ale nie dociera do mnie, że pewna grupa działaczy zrobi wszystko żeby nagiąć prawo do swoich teorii. Jeden organizuje zawody których nie ma w zapisach o sporcie PZW i stawia tabliczki reszcie " proszę won bo tu my mamy zawody ". Inny czyta wyrywkowo a w każdym razie wyrywkowo rozumie, że zarządzenie jest ponad RAPR. Tak to PZW nie zmieni się nigdy bo miejscowi stołkowi działacze " wiedzo lepiej, rozumio lepiej i działajo dla dobra swojego ...
JK


[2015-07-08 20:53]

Artur z Ketrzyna

A czy ustawa nie jest nad regulaminem RAPR jak już a nie łowiska ?

Regulamin jest pisany na podstawie ustawy i rozporządzeń z niej wynikających.
To ustawa nadaje regulaminowi łowiska moc prawną. Regulamin łowiska nie może łamać zapisów zawartych w ustawie i rozporządzeniach.
I jak już wcześniej Ci udowodniłem, RAPR Jest Regulaminem Łowisk PZW ogólnodostępnych, o którym mowa w ustawie.
Sam naciągasz prawo do swoich poglądów, i celowo cytujesz tu tylko urywki, by nie zacytować tego co przeczy temu co próbujesz weprzeć innym.

Reszty nie komentuję, bo trudno to nawiązać do mnie, a innych nie będę bronił bo tak faktycznie jest.
[2015-07-08 21:21]

JKarp

I co z tego skoro tylko regulamin?Podstawą jest ustawa i rozporządzenia wydane w związku z nią.Nie wiem coś Ty mi udowadniał ale jakoś nie kojarzę tych udowodnień.

Nie naciągam prawa do swoich poglądów. Skoro zarządzenie daje mi prawo to odmawiam. 
JK
[2015-07-08 21:39]

Artur z Ketrzyna

I co z tego skoro tylko regulamin?Podstawą jest ustawa i rozporządzenia wydane w związku z nią.Nie wiem coś Ty mi udowadniał ale jakoś nie kojarzę tych udowodnień.

Nie naciągam prawa do swoich poglądów. Skoro zarządzenie daje mi prawo to odmawiam. 
JK

To odmów i przyjmij tego konsekwencje.
Tylko zaraz wznów wyskoczysz jaki Ty prawy.
[2015-07-08 22:35]

JKarp

Jakie konsekwencje ?Mówię Ci, że już to przerobiłem i żadnych konsekwencji nie było.
A to jaki jestem to może niech Cię nie obchodzi.
JK [2015-07-09 05:54]

pro26

Stary jest to post ale nie moge sie oprzeć, by zapytać na jakiej podstawie kolega uważa, że uprawnionym do rybactwa jest się tylko na wodach płynących. Drogi kolego własciciel albo posiadacz gruntów pod wodami stojącymi jest uprawniony do rybactwa na tej wodzie i musisz mieć jego zezwolenie by wędkowac w takiej wodzie. [2018-05-31 11:25]

pro26

Oczywiście, że jest i taki regulamin musi być zgodny z ustawą, bardzo wiele punktów tego regulaminu jest martwa i każdy kto ma jakies pojęcie o przepisach może się uśmiać czytając ten regulamin. [2018-05-31 11:26]

pro26

Nie ma obowiązku ale nie ma prawa podac takich danych co SSr nie ma prawa ich przetwarzać ani wchodzić w ich posiadanie. [2018-05-31 11:28]