Zaloguj się do konta

Prowadzenie przynęty w rzece na sandacza

utworzono: 2014/07/20 17:03
swedish

jak w temacie chciałem zapytać jakie macie metody prowadznia przynety gumowej w rzecę nastawiając się na sandacza ? :) [2014-07-20 17:03]

89krzysztof

To bardzo ciekawy temat, też chętnie się dowiem tego i owego, wszakże w internecie nie ma nawet wzmianki na temat łowienia sandaczy metoda spinningową.
[2014-07-20 17:38]

jak w temacie chciałem zapytać jakie macie metody prowadznia przynety gumowej w rzecę nastawiając się na sandacza ? :)



Wszystko zależy jak żerują ryby ale ja najbardziej lubię metodę podwójnego i potrójnego opadu z lekkim podbiciem. Jak dla mnie najlepszy sposób na wabienie sandała. Jeśli chodzi o samą technikę to trudno będzie mi to przelać na ,,papier'' ponieważ to wszystko trzeba po prostu zobaczyć nad wodą. Na you tubie masz jakieś filmy instruktażowe na ten temat. A zresztą na moim blogu jest artykuł w którym pisze kilka inf i rzeczy na temat tej metody.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-07-20 18:32]

89krzysztof

jak w temacie chciałem zapytać jakie macie metody prowadznia przynety gumowej w rzecę nastawiając się na sandacza ? :)



Wszystko zależy jak żerują ryby ale ja najbardziej lubię metodę podwójnego i potrójnego opadu z lekkim podbiciem. Jak dla mnie najlepszy sposób na wabienie sandała. Jeśli chodzi o samą technikę to trudno będzie mi to przelać na ,,papier'' ponieważ to wszystko trzeba po prostu zobaczyć nad wodą. Na you tubie masz jakieś filmy instruktażowe na ten temat. A zresztą na moim blogu jest artykuł w którym pisze kilka inf i rzeczy na temat tej metody.

Pozdrawiam Boczny Trok

Pokaż przy okazji zdjęcia tych zwabionych sandaczy, jestem ciekaw jakie sztuki atakują przy podwójnym i potrójnym opadzie z lekkim podbiciem. Z góry dzięki :)
[2014-07-20 23:42]

jak w temacie chciałem zapytać jakie macie metody prowadznia przynety gumowej w rzecę nastawiając się na sandacza ? :)


Wszystko zależy jak żerują ryby ale ja najbardziej lubię metodę podwójnego i potrójnego opadu z lekkim podbiciem. Jak dla mnie najlepszy sposób na wabienie sandała. Jeśli chodzi o samą technikę to trudno będzie mi to przelać na ,,papier'' ponieważ to wszystko trzeba po prostu zobaczyć nad wodą. Na you tubie masz jakieś filmy instruktażowe na ten temat. A zresztą na moim blogu jest artykuł w którym pisze kilka inf i rzeczy na temat tej metody.

Pozdrawiam Boczny Trok

Pokaż przy okazji zdjęcia tych zwabionych sandaczy, jestem ciekaw jakie sztuki atakują przy podwójnym i potrójnym opadzie z lekkim podbiciem. Z góry dzięki :)


Rodzaj opasu zależy od żerowania ryb i o tym miałem okazje się już przekonać, z tego co zauważyłem sandacze jednego biorą na agresywny opad a drugiego na lekkii. A o to fotka złowionego sandała na właśnie wolny opad podczas braku żerowań ryb. [2014-07-21 05:54]

[2014-07-21 05:58]

Nie mogę wstawić fotek ale jak wrócę z roboty to zmniejszę je w pancie i wstawię w okolicy godziny 17 wiec proszę o cierpliwość ;)

Pozdrawiam Boczny Trok 
[2014-07-21 06:03]

przemyslaw-misi

u nas na noteci teraz jest maly zastój z braniami sandacza, dobrze braly od poczatku czerwca do polowy lipca.... niby pazdziernik , listopad sie znowu ruszy, a wiec zrób tak :

wybierz sobie jakies miejsce typu : zakret , rynna itp (tam gdzie głeboko, gdzie zwir, róznica poziomów dna i gdzie rzeczka przyspiesza... idz tam tak godzine przed nocą (jak już bd zachód słonca i slonce bd tuż nad horyzontem i bd pomaranczowe)

i teraz wszysko zalezy od Cb, bo ja stosuje lekkie główki max 10 g ale przynete prowadze z pradem, mozesz miec 25g i prowadzic pod prad.

ja rzucam na 3/4 rzeki (notec ma jakies 25-30m szerokosci) na "godzine 2". sztywna wedka do podstawa , bo czujesz jak przyneta walnie w dno i wtedy trzymam szczytówke na wysokosci pasa i robie lekkie dwa ruchy szczytówka (takie po 10 cm na napietej plecionce ) zeby przynetą podskakiwala tuz nad dnem i gdy robie te ruchy to krece korbką , kazde pykniecie szczytowka, to pol obrotu korbką i czekam troszke az przyneta spadnie na dno znowu i wtedy nie krece korbka i znowy cyk cyk szczytowka i korbka i stop:) i mialem juz kupe sandaczy w tym roku. a najlepiej jak chcesz sandacza na pewnika to rzuc żywczyka z gruntu np ukleje ale ciezarek zawies na bocznym troku 100 albo 80 g metr od zyłki głownej a ukleja na pojedynczym haku i sandacz sam walnie i bd wiekszy niz te na spinning xD
[2014-07-25 00:40]