Zaloguj się do konta

Prowadzenie obrotówki

utworzono: 2013/07/26 23:03
rafalxXx

jak skutecznie prowadzić obrotówkę chcąc złowić dużego szczupaka ?na stawie z średnio czystą wodą.łowiłem tam już ale chciałbym złowić coś większego a nie tylko44 cm szczupaka są tam większe ale do tej pory nie udało mi się złowić większego .Liczę na to że z waszą pomocą to mi się uda używałem obrotówki rozmiar 2 czy to jest dobra obrotówka jak ma takie ryby czy nie jest za mała.A może są inne techniki na złowienie dużego szczupaka np. na grunta. [2013-07-26 23:03]

wirefree

Poczekaj do listopada, zrozumiesz dlaczego sezon szczupakowy zaczyna się jesienią nie jak mowi TVN w maju tylko w pazdzierniku  [2013-07-26 23:36]

Artur z Ketrzyna

jak skutecznie prowadzić obrotówkę chcąc złowić dużego szczupaka ?na stawie z średnio czystą wodą.łowiłem tam już ale chciałbym złowić coś większego a nie tylko44 cm szczupaka są tam większe ale do tej pory nie udało mi się złowić większego .Liczę na to że z waszą pomocą to mi się uda używałem obrotówki rozmiar 2 czy to jest dobra obrotówka jak ma takie ryby czy nie jest za mała.A może są inne techniki na złowienie dużego szczupaka np. na grunta.

Obrotówka to taka przynęta, gdzie za dużo nie pokombinujesz z prowadzeniem. Jedynie zarzucasz i zwijasz w takim tempie by nie opadła w zaczepy jak też skrzydełko pracowało cały czas. Możesz tą technikę urozmaicić lekkimi spowolnieniami i podszarpnięciami (to drugie to praktycznie zbyteczne). Te przynęty są urozmaicone tym że mają lżejsze lub cięższe korpusy, by można było je prowadzić głębiej lub płycej. Mają 3 rodzaje skrzydełek. Longi; skrzydełka o smółkym kształcie, stawiają mniejszy opór i są dośś dobre na okonia. Algia; najszersze skrzydełka, stawiają duży opór i maja agresywną pracę (pracują już przy najwolniejszym prowadzeniu). No i zostały blastery; skrzydełka o średniej szerokości (coś między longiem, a lasterem).
Do tego dochodzą tandemy. Wirówki z 2 skrzydełkami lub innymi dodatkami, np; rybką, zmienionym korpusem, gdzie skrzydełki jest na jednym ramieniu a przynęta z hakiem na drugim itd., czy też uatrakcyjnione chwościkiem.

Czy wirówka nadaje się na duże szczupaki? Owszem, ale głównie te większe modele, od rozmiaru 3 w zwysz.

Lepszymi przynętami na duże szczupaki są większe gumy, jak i woblery. Oczywiście i tu rozmiar ma zadanie selektywne (im większa tym większe zdobycze i mniejsze tak się nie czepiają). Z tym że szczupak potrafi zaatakować o połknąć zdobycz nawet 2/3 swojej długości. Jeśli chodzi o spining. Standardem na wymiarowego szczupaka, są gumy i wobki od 8 do 15 cm. Ma początek polecam gumy relaksa i mansa, oraz mikado jak i dragona w rozmiarach od 8 do 12 cm i kolorach; perła, żółty, seledyn i biała (jak na szczupaka wystarczająca gama kolorystyczna).
[2013-07-27 06:57]

kolejorz16

ja zawsze obrotowki prowadze jednostajnie ale bardzo powoli i na brak brań nie nazekam :) [2013-07-27 08:24]