Zaloguj się do konta

Prowadzenie błystek podlodowych

utworzono: 2013/01/16 13:19
kacper22873

Witam!!!

Mam pytanie "Jak prowadzić błystkę pod lodową a jak mormyszkę"?? 

Z góry dzięki za odpowiedź  :) [2013-01-16 13:19]

Draq

Zależy jaką masz błystkę... róznie prowadzi się raczki, oblanki, poziomki... Najczęściej to ludzie tylko szarpią góra dół góra dół i łapią :)
[2013-01-16 13:55]

Prowadź bez gwałtownych szarpnięć, raczej miękko, w ograniczonym zakresie ruchów. Woda jest z reguły dość przejrzysta, więc popatrz jak dana przynęta pracuje i kombinuj. [2013-01-16 19:04]

irex

Wejdz na You Tube wpisz -okoń lub okoń spod lodu i szukaj filmów rosyjskich.Na pewno wiele się nauczysz ,a jeśli w domu zna któś ten język (kiedyś w szkole obowiązkowy) to jeszcze więcej się dowiesz.
[2013-01-16 20:15]

Draq

Większość osób prowadzi błystkę w ten sam sposób. Opuszczają na dno, podnoszą 15-20cm nad dno i lekko podbijają szczytówką. Przerwa między podbiciami koło 2-4sek i właśnie wtedy jest najwięcej brań. bonus: https://www.youtube.com/watch?v=3ClCB0R51F4
[2013-01-16 20:47]

grisza-78

Witam!!!

Mam pytanie "Jak prowadzić błystkę pod lodową a jak mormyszkę"?? 

Z góry dzięki za odpowiedź  :)


Jeśli chodzi o mormyszkę, to ja prowadzę ją jak najwolniej, podnoszę z dna i podciągam nawet do metra w górę i z powrotem, wszystko robię bardzo powoli, czasami potrząsając trochę wędeczką i nigdy nie spuszczam oka z kiwaka.

Blaszkę również spuszczam na dno, podciągam małym ruchem korbki kołowrotka, tak aby wisiała 5 cm nad dnem i wtedy zaczynam ją podszarpywać. Zawsze ruchem nadgarstka, a nie całą ręką. Co kilka sekund przynętę podrywam do góry i czekam, aż swobodnie opadnie i napnie żyłkę ( czuć to w dłoni, lub widać na końcu wędki ) ot cała podlodowa filozofia. Wiadomo, że jeśli ryba nie bierze przy dnie, możesz co parę chwil zmieniać głębokość łowienia. Wszystko zależy od ciebie.
[2013-01-17 09:34]