Prowadzenia i dobór przynęt spinningowych

/ 9 odpowiedzi
Witam , chciałbym sie dowiedziec paru rzeczy odnosnie prowadzenia przynet , doborze przynet jak i porad przy lowisku . Jezeli chodzi o metode prowadzenia w moim przypadku wyglada to tak , najpierw opisze jak ja prowadze a potem napiszecie uwagi i propozycje , ja robie tak ze przy woblerach po wyrzuciu i dotarciu do wody , staram sie prowadzic go wolno ale nie za wolno zeby nie wyplynal na wode , w przypadku gumy po wyrzucie zwijam zylke w jednym tempie bez przerw i w przypadku wahadlowki staram sie zwijac szybko zeby wahadlowka pracowala . 

Jezeli chodzi o druga rzecz jaka jest porada mojego lowiska , oczywiscie zdjecia mam na ktorych jest pokazana glebokosc na poszczegolnych miejscach , i chcialbym sie dowiedziec bo nie jestem profesjonalnym wedkarzem a mam nadzieje ze ten post mi pomoze i naucze sie czegos nowego , chcialbym sie dowiedziec gdzie w poszczegolnych miejsach o tej porze jaka mamy i w czerwcu gdzie ma ladowac przyneta czy przy trzcinach , przy brzegu czy rzucac przynete na srodek , tutaj zdjecia : http://imgur.com/a/JEIEE


Jezeli chodzi o dobor przynet , nie wiem jakie przynety zakladac na ta pore bo jest czasami slonce lub nie ma i nie wiem czy zakladac jaskrawce lub ciemne czy tez inne , tak samo jezeli chodzi o woblery czy wahadlowki , tutaj zdjecie : http://imgur.com/a/AipVl

Bardzo dziekuje za wszelkie porady i uwagi .Pozdrawiam
Spear


Miałem napisany długi tekst i wyskoczł mi jakiś błąd...
Napisze krótko.
Gumy
1) wolne i jednostajne prowadzenie - gdy ryba jest leniwa, sprawdza się głównie na jesieni lub przy słabym żerowaniu.
2) podbijanie, podszarpywanie, długie skoki zakończone opadem - gdy ryba żeruje i widać aktywność ryby
Używamy ryb podobnych do pokarmu drapieżników jaki występuje w danym zbiorniku ( płoć, ukleja, okoń )
Można wykorzystać agresywność drpaieżników, które atakują jaskrawe gumy ( żółte, pomarańczowe, seledynowe )
Woblery
W zależności czy tonący czy pływający, prowadzimy równo, czasem pozwalając lekko wypłynąć, lub podszarpując gdy chcemy aby by uderzał w dno.
Czasem opłaca się przytrzymać w nurcie, przy podwodnych przeszkodach ( rzeki )
Obrotówki
Najważniejsze, żeby się kresiło skrzydełko, tempo dobieramy w zależności od intensywności żerowania ryb.
Wahadłówki
W zasadzie, to samo co wyżej. Tempo dobieramy metodą prób i błędów. Ważny jest dobór ciężaru, bo wielkość to jedno, a grubość blachy to drugie.

Jak rzucać?
Najlepiej po wachlarzu. Zacznij od trzcin io systematyczniej czesz łowisko. Jeżeli nie będzie brania, to zmień przynętę.
Pamiętaj o jednej zasadzie. Tam gdzie drobnica, tam i drapieżnik. (2016/06/19 15:34)

Atobos


Dziekuje bardzo za odpowiedz , poczekam rowniez na inne odpowiedzi :) (2016/06/20 09:58)

Sith


Dziekuje bardzo za odpowiedz , poczekam rowniez na inne odpowiedzi :)
Nikt niczego nowego nie wymyśli. Spear praktycznie wyczerpał temat. Nie ma na co czekać, bierz kij do ręki i zacznij eksperymentować według Jego wskazówek. ;-)
  (2016/06/20 11:01)

rafal-idler


Wahadłówkami także fajnie łowi się z opadu, ładnie lusterkują imitując osłabioną ofiarę. (2016/06/20 18:54)

ogtw


Łowiąc na wahadłówki czy obrotówki, spróbuj po wrzuceniu odczekać chwilę, żeby przynęta kilka sekund poleżała na dnie, (jeżeli dno jest czyste) potem ją poderwij i ciągnij. (2016/06/20 19:38)

Artur z Ketrzyna


Dziekuje bardzo za odpowiedz , poczekam rowniez na inne odpowiedzi :)
Nikt niczego nowego nie wymyśli. Spear praktycznie wyczerpał temat. Nie ma na co czekać, bierz kij do ręki i zacznij eksperymentować według Jego wskazówek. ;-)
 

 Każdy z nasz ma inna specyfikę prowadzenia, niby tak samo, niby dokładnie naśladujemy ruchy kolegi, prędkość itd. To jednak choć my niby tego nie zauważymy, to jednak ciut inaczej jął prowadzimy. Widoczne jest to po ilości brań.
Ty musisz sam znaleźć swoje przynęty i sposoby ich prowadzenia.
Co go gum, możesz lekko zmieniać prędkość zwijania (odtwarzając sinusoidę), i to pisał Spear.
Są też inne triki takie jak zaprzestanie zwijania po minięciu przeszkody, by przynęta przytrzymała się i zaczęła lekko opadać. Praca ich zależna jest też od tego jak je uzbroisz (wielkość haka/główki, jak poprowadzisz grot podczas zbrojenia)
Tak samo i z innymi przynętami, można je prowadzić jednostajnie bądź wzbogacając to o podbicia przytrzymania, czy nawet sarnięcia, by przynęta raptownie wytarowała jak spłoszona.
Proponuję byś na początku używania danej przynęty poprowadził ją blisko siebie by sprawdzić jak ona pracuje i zachowuje się podczas rożnych technik prowadzenia.
Z czasem sam wyselekcjonujesz swoje najłowniejsze techniki jak i przynęty. Nauczysz się je dobierać do typu łowiska jak i aktywności drapieżnika. Bo niby tak samo to jednak inaczej, i rybki same Ci to pokażą.
  (2016/06/20 21:13)

Atobos


Bardzo dziekuje za odpowiedzi :) Napewno mi pomogly i pozdrawiam. Ciezko byloby prowadzic z opadu czy tez czekac az opadnie bo jest tam duzo roslin i co rzut guma , woblerem czy tez wahadlowka zbiera mi cos ;/ (2016/06/22 10:49)

ryukon1975


Dobierz więc np. kilka woblerów które będą pracować przykładowo 50 cm nad zaczepami. Niżej przykład płytko schodzących do jednego metra podczas spinnngu.
http://www.klen.sklep.pl/pl/c/Executor-7cm-SR/151/
Oczywiście jeśli zachodzi potrzeba użyj takich które pracują głębiej 1,5 czy 2,0 m pod powierzchnią. (2016/06/22 11:08)

Atobos


Dobierz więc np. kilka woblerów które będą pracować przykładowo 50 cm nad zaczepami. Niżej przykład płytko schodzących do jednego metra podczas spinnngu.
http://www.klen.sklep.pl/pl/c/Executor-7cm-SR/151/
Oczywiście jeśli zachodzi potrzeba użyj takich które pracują głębiej 1,5 czy 2,0 m pod powierzchnią.
http://i.imgur.com/dJhZrxw.jpg?1 Takie posiadam , ktore z tych mi polecisz? Rowniez takie cos ostatnio mi tata kupil i rowniez jest wobler : http://imgur.com/a/DQHEu
  (2016/06/22 11:12)