Protokół zatrzymania rzeczy SSR

/ 24 odpowiedzi / 4 zdjęć

• konto usunięte

Protokoły zatrzymania rzeczy stosowane przez Społeczną Straż Rybacką:

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mikser

tak tylko na jednym patrolu druki zatrzymania ma tylko komendant a nie zawsze jest na patrolu
(2012/01/20 11:28)

mikser

tylko my do nich też nie mamy dostępu i nie dostajemy (2012/01/20 12:19)

użytkownik61658

To poproście  Komendanta aby wam wydał takie pokwitowania lub protokoły, uzasadniając tym iż niezbędne wam są do wykonywania czynności służbowych. Myślę,że nie będzie z tym problemów:)  (2012/01/20 12:22)

mikser

tylko mnie nie cytuj i kto (2012/01/20 12:30)

egzekutor

tylko my do nich też nie mamy dostępu i nie dostajemy

te protokoły sa normalizowane i stosowane też przez inne organy np. policję.podstawa prawna jest poprawna tylko wydaje mi się , ze wzór protokolu jest nie aktualny. zapytaj jakiegoś zaprzyjaźnionego policjanta czy ci nie użyczy kilku. a myśle że wzór tez powinien byc na internecie. (2012/01/20 14:09)

użytkownik61658

te protokoły sa normalizowane i stosowane też przez inne organy np. policję.podstawa prawna jest poprawna tylko wydaje mi się , ze wzór protokolu jest nie aktualny. zapytaj jakiegoś zaprzyjaźnionego policjanta czy ci nie użyczy kilku. a myśle że wzór tez powinien byc na internecie.

Witaj protokoły używane przez SSR nie są znormalizowane i nie ma określonych ich wzorów- ten drugi protokół jest taki jak policyjny tylko zamiast  w rubrykach "policjanta" jest wpisane strażnika SSR. jak już pisałem wcześniej u nas Prokuratura i Sąd chcą aby takiej czynności dokonywać na tym drugim protokole. (2012/01/20 14:25)

egzekutor

te protokoły sa normalizowane i stosowane też przez inne organy np. policję.podstawa prawna jest poprawna tylko wydaje mi się , ze wzór protokolu jest nie aktualny. zapytaj jakiegoś zaprzyjaźnionego policjanta czy ci nie użyczy kilku. a myśle że wzór tez powinien byc na internecie.

Witaj protokoły używane przez SSR nie są znormalizowane i nie ma określonych ich wzorów- ten drugi protokół jest taki jak policyjny tylko zamiast  w rubrykach "policjanta" jest wpisane strażnika SSR. jak już pisałem wcześniej u nas Prokuratura i Sąd chcą aby takiej czynności dokonywać na tym drugim protokole.

zastanawiam się tylko czy poszczególni czytelnicy też SSR wiedzą jak je wypełniac a dodatkowo przy zatrzymaniu rzeczy obowiązkowo nalezy wypełnić druk spis i opis rzeczy, którego kopie nalezy dać osobie, której odbieramy przedmiot. tylko dodam, że jeżeli opisujecie np. zatrzymano wędkę trzeba opisać dokładnie marka, kolor i uszkodzenia bo później jak np. sąd odda taki przedmiot a bedzie brak informacji czy był zniszczony czy nie mozesz ponieść koszty. i ostatnie pytanie bo jest to czynność procesowa zabukowana dla funkcjonariuszy publicznych a nie do końca orientuję się czy SSR ma takie uprawnienia. moze tak nie neguje ale w przypadku gdyby było inaczej za wykonanie czynnosci procesowej nie zgodnie z prawem mozna ponieść konsekwencje prawne.i nie radziłby zatrzymywac rzeczy na pokwitowanie bo przepisy precyzuja ze powinno stosować sie protokół. Jezeli bedzie ktos z Was chcial aby mu pomoc np przy wypełnieniu prawidłowym protokołu proszę o wiadomośc prywatna.pozdrawiam (2012/01/20 14:56)

użytkownik61658

Witaj protokoły używane przez SSR nie są znormalizowane i nie ma określonych ich wzorów- ten drugi protokół jest taki jak policyjny tylko zamiast  w rubrykach "policjanta" jest wpisane strażnika SSR. jak już pisałem wcześniej u nas Prokuratura i Sąd chcą aby takiej czynności dokonywać na tym drugim protokole.

zastanawiam się tylko czy poszczególni czytelnicy też SSR wiedzą jak je wypełniac a dodatkowo przy zatrzymaniu rzeczy obowiązkowo nalezy wypełnić druk spis i opis rzeczy, którego kopie nalezy dać osobie, której odbieramy przedmiot. tylko dodam, że jeżeli opisujecie np. zatrzymano wędkę trzeba opisać dokładnie marka, kolor i uszkodzenia bo później jak np. sąd odda taki przedmiot a bedzie brak informacji czy był zniszczony czy nie mozesz ponieść koszty. i ostatnie pytanie bo jest to czynność procesowa zabukowana dla funkcjonariuszy publicznych a nie do końca orientuję się czy SSR ma takie uprawnienia. moze tak nie neguje ale w przypadku gdyby było inaczej za wykonanie czynnosci procesowej nie zgodnie z prawem mozna ponieść konsekwencje prawne.i nie radziłby zatrzymywac rzeczy na pokwitowanie bo przepisy precyzuja ze powinno stosować sie protokół. Jezeli bedzie ktos z Was chcial aby mu pomoc np przy wypełnieniu prawidłowym protokołu proszę o wiadomośc prywatna.pozdrawiam

masz w zupełności rację protokoły sporządza się w 3 egzemplarzach 1 dla osoby ,której odbiera się przedmiot, jeden dla prokuratury lub sądu, jeden dla zatrzymującego.Gdy strażnik podejmie się zatrzymania rzeczy musi bardzo dokładnie opisać (w detalach) kolor, wady itp. Czynność jest dozwolona na podstawie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym :Art. 25. 1. Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b.
art. 4 lit.b- b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich po-łowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,
poszczególni strażnicy muszą być przeszkoleni co do procedury zatrzymywania rzeczy i wypełniania odpowiednich protokołów. (2012/01/20 15:20)

radekszumocki

Strażnicy straży rybackiej z Gubina pracują tak podawaliście wcześniej na dokumentach KR i KP, pierwsze służą do zatrzymania sprzętu ,a drugie do pobierania i dokumentowania pobierania dobrowolnych wpłat na zagospodarowanie i ochronę wód,dziwi mnie tylko że do tych dokumentów jak piszecie mają dostęp tylko komendanci lub kierownicy grup terenowych,w mojej grupie dostęp i  możliwość korzystania z nich mam ja jako kierownik ,mój zastępca ,każdy z strażników  przygotowany jest w razie potrzeby do pracy z tymi dokumentami-prowadzę z nimi w tym kierunku szkolenie.Zarówno jeden jak i drugi dokument jest odbijany w trzech egzemplarzach,obowiązkowo musi być podbity pieczątką okręgu,bez kompletu tych dokumentów żaden patrol u mnie nie wyjedzie w teren,czy jest tam komendant czy go nie ma ,w tym zakresie man zaufanie do ludzi z którymi pracuję.Pozdrawiam. (2012/01/20 17:26)

użytkownik61658

Strażnicy straży rybackiej z Gubina pracują tak podawaliście wcześniej na dokumentach KR i KP, pierwsze służą do zatrzymania sprzętu ,a drugie do pobierania i dokumentowania pobierania dobrowolnych wpłat na zagospodarowanie i ochronę wód,dziwi mnie tylko że do tych dokumentów jak piszecie mają dostęp tylko komendanci lub kierownicy grup terenowych,w mojej grupie dostęp i  możliwość korzystania z nich mam ja jako kierownik ,mój zastępca ,każdy z strażników  przygotowany jest w razie potrzeby do pracy z tymi dokumentami-prowadzę z nimi w tym kierunku szkolenie.Zarówno jeden jak i drugi dokument jest odbijany w trzech egzemplarzach,obowiązkowo musi być podbity pieczątką okręgu,bez kompletu tych dokumentów żaden patrol u mnie nie wyjedzie w teren,czy jest tam komendant czy go nie ma ,w tym zakresie man zaufanie do ludzi z którymi pracuję.Pozdrawiam.

Dokładnie tak jak piszesz również nie rozumiem dlaczego inni strażnicy nie mają w większości jednostek dostępu  do dokumentów. U mnie każdy patrol posiada takie dokumenty w razie konieczności zatrzymania rzeczy. (2012/01/20 18:01)

withanight88

on chce być najważniejszy bo jak gdzieś jedziemy to z reguły jego autem Nieraz sprawdzamy 2-3 miejsca a skurwiel pisze że jak najdalsze i bierze kasę za paliwo

To co on jeszcze robi na tym stanowisku ?? (2012/01/20 18:53)

użytkownik61658

Muszą się chłopaki zebrać i poważnie zastanowić co do Pana Komendanta... (2012/01/20 19:03)

karlik

Muszą się chłopaki zebrać i poważnie zastanowić co do Pana Komendanta...

Cześć  ,  tu nie ma co się zbierać tylko poprostu gościa serdecznie pożegnać na najbliższym zebraniu powiatowej SSR na które zazwyczaj przybywa osoba z PSR a najczęściej jest to komendant PSR danego rejonu . Oczywiście jeżeli takie zebrania co roku u was się odbywają bo u mnie mają miejsce takie zebrania celem omówienia spraw bieżących oraz zmian które weszły w życie z nowym rokiem .

Pozdrawiam (2012/01/20 20:18)

użytkownik61658

U nas raz w roku jest takie zebranie z Komendantem terenowym PSR gdzie odbywa się jednocześnie szkolenie strażników SSR . Warto poruszyć ten temat. (2012/01/20 20:37)

radekszumocki

Widzę że prócz wątku dokumentów pojawił się drugi wątek ,personalny,jakoś mi on nie pasuje do tego głównego-chyba że się mylę, miał być porządek. (2012/01/21 13:33)

użytkownik61658

oprócz protokołu zatrzymania rzeczy konieczne są jeszcze protokoły "zdawczo-odbiorczy"  (2012/01/21 13:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pro26

Mam pytanie odnośnie zatrzymywania rzeczy przez ssr.
Po pierwsze jak chcecie zatrzymać rzeczy jesli ktos odmówi wam poddania sie kontroli? w przypadku odmowy możecie powiadomić policje psr ale nie możecie zatrzymać podejrzanego.
po drugie jesli wam  dany wędkarz nie odda rzeczy a nie macie prawa zabrać mu nic siłą bo nie macie uprawnień do stosowania środków przymusu bezpośredniego. Po sporządzeniu protokolu zatrzymania rzeczy należy zatwierdzić zatrzymanie w prokuraturze.
Trzy podejrzany schowa wędkę do samochodu pod pazuchę nie macie prawa do przeszukania co wtedy?
Zabieracie powiedzmy wędkarzowi wedkę ale nie znacie jego danych o nie macie prawa legitymowania co wpiszecie w protokole? nieznany, nie przedstawił się,  jak wytlumaczycie sie z faktu że pomimo iz wedkarz odmowil poddania sie kontroli nie odstąpliście od czynności? a z przepisow wynika że tak wlasnie macie postąpić. (2012/12/15 20:11)