Protest na Twardej

/ 41 odpowiedzi
pakul1206


Problem w tym, że z całym szacunkiem ale pomimo, że próbowałem wskazać, że postulaty są no ne takie jak powinny być nikt nie chciał mnie słuchać. Skutek jest taki ( o czym też mówiłem ), że po prostu tak się rozmawia z ignoranatami. Natomiast te nieudolne obrażanie świadczy tylko o tym, że ktoś nie ma argumentów - mimo wszystko ich nie ma. To tak jak tu na portalu - brak argumentów skutkuje wycieczkami osobistymi.

JK
Właśnie to miałem na myśli pisząc o powrozach i sile, nie chodziło mi oczywiście o siłę fizyczną. Miałem na myśli organizację protestu który niestety z tego co widziałem w internecie odbył sie tak jak skrzykuje się kilku znajomych na piwo. Tylko że nawet oni są lepiej zorganizowani dlatego że wiedzą czego chcą, dlatego że znają się zazwyczaj od lat.
 
Wszyscy jesteście mocni siedząc przed komputerem, może tych pięćdziesiąt kilka osób skrzyknęło się jak na piwo...ale, skrzyknęło się .Byli tam aby pokazać jedność, niezadowolenie.Coś takiego odbyło się pierwszy raz w historii związku, i trzeba to doprowadzić do końca.Jak byś to widzial ?aby znowu powstał zalążek nowych władz ktore wystąpią w naszym imieniu aby przejąć stołki tamtych?Walczysz o słowa które padły z naszych ust? że nie takie powinny być postulaty?To gdzie byłeś kiedy to spotkanie się odbywało?Trwało trzy godziny i na pewno mógl byś się wypowiedzieć merytorycznie, tyle że przyszło nas raptem pięciu i dwóch przedstawicieli "Wedkarskiego Świata"(Jacek Kolędowicz i Marek Szymański).Tyle o naszej jedności i zorganizowaniu.Co do żądań ?każdy może siedząc sobie w zaciszu swego domu napisać co mu przyjdzie do głowy.Trzeba się jednak tam pofatygować 7 czerwca i przedstawić w formie czytelnej dla wszystkich czemu się tego chce.Wiece czy protesty to zaleta demokracji ,możemy się spotkać, zgłosić demonstrację i ogłosić głośno co nam się nie podoba.Tylko pamiętajcie: nieobecni głosu nie mają.Musimy się zjednoczyć aby nasze wody służyły nam dlugo i ku naszemu zadowoleniu.

Najlepiej gówno robić i krytykować innych, brawo dla chłopaków którzy zebrali się w naszym imieniu, poświęcili swój czas, nerwy, i nie krzyczeli sprzed komputerów tylko zebrali się, zrobili to jak umieli, może i gorzej niż ci którzy idą na piwo ale podjeli jakąś walkę, były media-czwarta władza to dużo,brawo chłopaki, nie słuchajcie filozofów pierdzących w stołki przed komputerami, najmądrzejszych z mądrych tylko róbcie swoje jak najlepiej potraficie. JKarp, narzekasz ciągle że w zelewie Zegrzyńskim nie ma ryb więc pytam: co zrobiłeś prócz wyżalania się na wędkuje w tej sprawie????
 

  (2016/06/03 22:54)

JKarp


Napisałem petycję, która została rozesłana do kół okolicznych i którą raptem podpisało 800 osób przez trzy lata z czego duża część przez wędkarzy spoza Warszawy.
To zrobiłem, że wypuszczam ryby.
To zrobiłem, że jak widzę jakiegoś wędkarza ładującego do plecaka niewymiarową rybę biorę telefon i dzwonię gdzie trzeba.
To zrobiłem, że jak zarybili Oczko ludzie zabierali karpi ile wlezie i też nie bałem się zadzwonić gdzie trzeba.

Poczytaj uważnie i doczytaj się, że chciałem pomóc choćby pisząc innaczej te postulaty. Prosiłem, żeby wykorzystać moją petycję STOP LEGALNYM KŁUSOLOM ( a Ty wiesz w ogóle, że coś takiego jest ???? ) - niestety okazało się to niewykorzystane. Nie wiem inie rozumiem dlaczego. Mało tego - ktoś zapytał mnie w związku z tą pikiętą, że jest to pierwsza akcja dotycząca Zegrza. Jak pokazałem link i zapytałem czy wie i czy podpisał wycofał się rakiem bo nie chce podawać nazwiska. I co - kto jest odważny? Ten co stoi w tłumie in cognito czy ten co podaje oficjalnie swoje dane ?
Wszelkiego rodzaju pikiety i strajki muszą być merytorycznie przygotowane. Same krzyki nie dają nic. Poza tym nie każdy i nie zawsze może sobie wziąć urlop żeby tam być. Teraz będę. 
JK (2016/06/04 08:19)

Artur z Ketrzyna



Najlepiej gówno robić i krytykować innych, brawo dla chłopaków którzy zebrali się w naszym imieniu, poświęcili swój czas, nerwy, i nie krzyczeli sprzed komputerów tylko zebrali się, zrobili to jak umieli, może i gorzej niż ci którzy idą na piwo ale podjeli jakąś walkę, były media-czwarta władza to dużo,brawo chłopaki, nie słuchajcie filozofów pierdzących w stołki przed komputerami, najmądrzejszych z mądrych tylko róbcie swoje jak najlepiej potraficie. JKarp, narzekasz ciągle że w zelewie Zegrzyńskim nie ma ryb więc pytam: co zrobiłeś prócz wyżalania się na wędkuje w tej sprawie????
 

 


Koledzy się starają i jest efekt/odzew. Bo Ci włodarze dwoją się i troją, by wyjść z tego obronną ręką.

A Ty Janek, mieszkasz tak blisko, do tego miedzy innymi chodzi o twoją wodę. I nie masz zamiaru tam być?

Mówisz masz pomysły na poprawę postulatów.
To czemu nie umówisz się z nimi przed Pikietą i tego z nimi nie przedyskutujesz?
Chcesz dam ci namiary "tel." do nich?
Pamiętajcie że w kupie siła. Tak więc jak zobaczą że zbiera się coraz więcej zainteresowanych osób, to zobaczą że to nie są przelewki. I zaczną coś działać by załagodzić tą całą sytuację (w sprawie postulatów/żądań).
Ja bym tym razem pojechał, ale w pracy nie mam zastępstwa na ten dzień.
Będzie Prasa i Telewizja!
Tak więc każde przemyślane pytanie będzie ważne.
Każde zbicie argumentem, faktem idt. ich kłąmliwej odpowiedzi będzie na wagę złota, i obnaży ich złe zarządzanie naszymi wodami.
Ponieważ ja nie będę, choć bardzo chcę. To poprosiłem kolegów by nawiązali kontakt w mojej sprawie.
Jak też poprosiłem by w rozmowie o rybakach i operatach zapytali się czy mają dowody na poparcie swoich tez. Czyli czy mają pisma potwierdzające próbę wniesienia zmian w operacie (o ile są one potrzebne, bo jakoś nie chcą udostępnić operatu do wglądu!!!!). Jak też czy mają pisemną odmowę na ich wniosek!!!!
I wiele innych spraw omawialiśmy.

Tak więc dlaczego mając możliwość nie podskoczysz tam?


Pamiętajcie o tym, że w kupie siła. Tak więc jak zobaczą że zbiera się coraz więcej osób, to zaczną coś działąć w tej sprawie.
Ja bym tym razem pojechał tam, ale praca, - nie mam zastępstwa na ten dzień.
Bedzie telewizja i prasa. Tak więc Każde przemyślane pytanie,


"Napisałem petycję, która została rozesłana do kół okolicznych i którą raptem podpisało 800 osób przez trzy lata z czego duża część przez wędkarzy spoza Warszawy."

To idź z nią na pikietę. Pokaż przed prasą i telewizją. Niech wszyscy zobaczą gdzie oni tak naprawdę mają zdanie wędkarzy. Coekawi mnie co by odpowiedzieli przed mediami na jej temat.
  (2016/06/04 08:45)

Artur z Ketrzyna


Ja na pikiecie bym pokazał gdzie oni mają dobro łowisk, zdanie wedkarzy. Statut i zapisy które sami piszą. Jak pieknie przestrzegają prawa polskiego i chronią ludzi wygodnych im. A dyskryminują tych co chcą coś robić dla wód i wędkarzy!
I tam jest miejsce dla twojej petycji.
  (2016/06/04 09:10)

JKarp


Artur napisałem przecież, że tamtym razem nie mogłem być - a teraz będę. 
Zanim Ty się dowiedziałeś, że w ogóle ma być jakaś pikieta ja już czytałem postulaty i mówiłem, że je poprawię bo so to dupy. Tak więc zanim coś napiszesz zapytaj u źródła czyli mnie. Niestety bez odzewu. Poza tym ja i Docio na innym forum wyraźnie napisałem, że chętnie pomogę w redagowaniu. Bez odzewu. Poczytajcie cały wątek uważnie. Ja czytając go po raz enty mam dziwne wrażenie, że z całym szacunkiem Koledzy obrali swoją drogę i nikogo słuchać nie chcą.
http://forumwedkarskie.pl/topic/3448-26-kwietnia-na-twardej/
Zobaczcie kiedy już była dyskusja o postulatach. Ile przed pierwszą pikietą. 

Mam przedziwne wrażenie ( bo spotkałem się też i z taką opinią ), że na tej akcji najbardziej zależy ludziom z branży wędkarskiej bo drastycznie spadły obroty w związku z tym, że na Zegrzu nie ma za bardzo co łowić. 

I co ciekawe jak poproszono mnie żebym się przedstawił ja to zrobiłem - i co ? A cisza ? Czy to nie jest dziwne ?

JK (2016/06/04 09:11)

JKarp


Ja na pikiecie bym pokazał gdzie oni mają dobro łowisk, zdanie wedkarzy. Statut i zapisy które sami piszą. Jak pieknie przestrzegają prawa polskiego i chronią ludzi wygodnych im. A dyskryminują tych co chcą coś robić dla wód i wędkarzy!
I tam jest miejsce dla twojej petycji.
 

Tak zamierza zrobić - specjalnie zabiorę laptop żeby łatwiej było pokazać petycję. Zamierzam zapytać np o Oczko - czy ktoś z OM PZW wie, że odłowami praktycznie zabili wodę. Zamierzam zapytać o sławną wypowiedź Prezesa, że trzeba odławiać duże ryby, żeby te małe miały gdzie pływać. Mam tą odpowiedź w mailu więc raczej nikt się nie wyprze he he ;-)
Zamierzam zapytać o te małe ryby, które są odłowiane na mączkę rybną. 
Mam kilka ciekawych tematów poza tym ;-)
JK (2016/06/04 09:16)

Artur z Ketrzyna


Artur napisałem przecież, że tamtym razem nie mogłem być - a teraz będę. 
Zanim Ty się dowiedziałeś, że w ogóle ma być jakaś pikieta ja już czytałem postulaty i mówiłem, że je poprawię bo so to dupy. Tak więc zanim coś napiszesz zapytaj u źródła czyli mnie. Niestety bez odzewu. Poza tym ja i Docio na innym forum wyraźnie napisałem, że chętnie pomogę w redagowaniu. Bez odzewu. Poczytajcie cały wątek uważnie. Ja czytając go po raz enty mam dziwne wrażenie, że z całym szacunkiem Koledzy obrali swoją drogę i nikogo słuchać nie chcą.
http://forumwedkarskie.pl/topic/3448-26-kwietnia-na-twardej/
Zobaczcie kiedy już była dyskusja o postulatach. Ile przed pierwszą pikietą. 

Mam przedziwne wrażenie ( bo spotkałem się też i z taką opinią ), że na tej akcji najbardziej zależy ludziom z branży wędkarskiej bo drastycznie spadły obroty w związku z tym, że na Zegrzu nie ma za bardzo co łowić. 

I co ciekawe jak poproszono mnie żebym się przedstawił ja to zrobiłem - i co ? A cisza ? Czy to nie jest dziwne ?

JK

Możliwe że wiedziałeś wcześniej odemnie o pikiecie.
Ja jak się dowiedziałem, to i dotarłem do organizatora.
Piszę z nim i rozmawiamy. Miałem być na niej, ale jak już wskazałem praca i nie mam jak.
Nie będę tu zdradzał treści prywatnej rozmowy.
Ale wybacz jak już wcześniej wskazałem niektóre twoje poprawki są do bani jak ta z SSR. Bo o to chłopakom chodzi.
Mówisz że zależy na tym też ludziom z branży wędkarskiej bo spadła im sprzedaż.
To niech się lepiej zaangażują. A wkład w tą akcję im się zwróci. Jak tylko zaczną w PZW włodarzyć ludzie o ideach takich jak w statucie. Czyli stricte wędkarskich.
Tylko by tacy zaczęli w naszym imieniu zarządzać w PZW to my musimy iść na wybory i oddać na nich głos. (2016/06/04 12:02)

JKarp


"Ale wybacz jak już wcześniej wskazałem niektóre twoje poprawki są do bani jak ta z SSR. Bo o to chłopakom chodzi."

Więc komu podlega komendant SSR ? Krótko - bez ideologii, bez tego kto co sponsoruje, bez głupot? No komu? Kto jest przełożonym ?
Jak rozwikłasz ten problem zapraszam do dalszej syskusji.
Staut PZW to czysta komuna. Jest do zmiany w wielu punktach. To tyle na temat statutu.
Iść na wwybory powiadasz - a jak nie ma na kogo zagłosować ? Sam walnęłeś głową w mur i co z tego masz ?
JK (2016/06/04 17:32)

Artur z Ketrzyna


Starosta to tylko organ nadzorczy. I tyle ma z SSR wspulnego co powoła, mianuje nowego komendanta czy strażnika, ewentualnie rozpatrzy jakąś skargę na SSR czy skontroluje papierki.
I tyle w realu jego spujniści z SSR.

"Sam walnęłeś głową w mur i co z tego masz ?"

Walnąłem tylko na ostatnim walnym bo koledzy wędkarze nie przyszli i była sama świta.
A co udało sie zrobić to się udało. :-)
I uda się dużo więcej jak zaczną ludzie na wybory i walne chodzić. (2016/06/04 21:38)

Przemas83


Wczoraj na Twardej , wędkarze i nie tylko już drugi raz rządali zmian w gospodarowaniu naszymi wodami. Chyba wszystkich nas wędkarzy interesuje to jak zakończy się spór o sieci na wodach PZW . Czy żelbetonowi włodarze zechcą zaakceptować fakt, że zmiany są potrzebne? Czy RZGW ze swoim Prawem Wodnym są w stanie zaakceptować zmiany w przepisach jakie należałoby zrobić? (2016/06/08 16:21)

Artur z Ketrzyna


Janek, byłeś na pikiecie?
Koledzy, zapodawajcie linki do materiałów prasowych jak i nagranych filmików. (2016/06/10 19:20)

Jędrula


Janek, byłeś na pikiecie?
Koledzy, zapodawajcie linki do materiałów prasowych jak i nagranych filmików.


  https://www.facebook.com/SatiIRyby/?fref=ts (2016/06/10 21:35)

Artur z Ketrzyna


Janek, byłeś na pikiecie?
Koledzy, zapodawajcie linki do materiałów prasowych jak i nagranych filmików.


  https://www.facebook.com/SatiIRyby/?fref=ts
A tu jako dowód przesyłam wam potwierdzenie ze jestem w posiadaniu jednego z operatów rybackich. Tak więc jak chcecie, ja z chęcią porozmawiam z nimi w waszym imieniu i udowodnię że to co mówią na temat sieci to bzdura :-) Ps. zamazałem szczegółowe dane, by pewni panowie mieli zagwozdkę co za operat jak idt.
  (2016/06/11 07:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Dobra koledzy, to ko z Was ma cheć na spotkanie z ZG i merytorycznie podyskutować z nimi?
Ja teraz jestem w trakcie uzgadniania nastempnego spotkania z ZG.
Jak wyzej ..., mam merytoryczne argumenty do obnażenia obłudy ZG.
Kto z Was ma cheć dołaczyc się?

Ps. Janek nie odpowiedziałeś czy byłeś :-( (2016/06/15 06:55)

JKarp


Na tym zdjęciu z prawej strony ;-) ( na górnym )
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1214096535307785&set=pcb.1214096625307776&type=3&theater
Kiedy termin ?
JK (2016/06/15 07:52)

Artur z Ketrzyna


Wstępna rozmowa była na połowę sierpnia, ale jak się nic nie zmieni to ja już 15 lipca mogę być :-)

wszystko w trakcie ustalania, no i czekam na kontakt Jacka z moja osobą, w sprawie .... .

I szykuje się do ataku z drugiej mańki (tz. o tym co wcześniej wspominałem, bo już wyczerpałem wszystkie drogi wewnętrzne)

  (2016/06/18 06:39)