Protest - karta połowu

/ 240 odpowiedzi
Protest Karta Połowu
drodzy koledzy Wędkarze
juz wiem to ja i Wy to juz też wiecie ze te kartki są do du..nikt ich nie wypisuje, nie oddaje się ich, sa anonimowe ,nie wygodne,jest pelno bramek do oszustw zamiast pisać i sie bulwersowac może napiszemy jakis list otwarty do wladz pzw pierszy dam numer dowodu i imie i nazwisko widze tylko jeden problem nie wiem czy na takim liscie nie trzeba podpisu recznego panowie doradzcie jak sie do nich dobrac bo jestem zflustrowany siatke mam zawsze nad woda niech jezdza i w nia patrza a nie mi nerwy psujaczesto pada smierdza rece zaneta ryba mam je umorusane w blocie, mokre albo porwane sestawy czemu nie sprawdza rybakow przed wyplywem i po powrocie co maja w siatka zenada powiedzmy temu stop jeden sezon przedszymam ale w imie czego kazdy wedkaz ma do zaplacenia 150 zl ok rocznie a rybak?? 15 tys?? ile ja zlapie? zenada chetnie poslucham rad bo mam dosyc czytania ze to potrzebne a ku... sieci rybakow a kusownicy z sieciami gdzie oni pisza co wyjeli?? wymysle 5 argumentow na nie na kady jeden na tak to poklosie komunizmu wymyslilo te przepisy
u?ytkownik38976


Nie wiem jaki Ty problem chłopie masz. Na jaką cholere ci czyste ręce do pisania?! Jakiego pisania!? Poza tym ,to jak kanapkę chcesz na rybach zjeść ,to tez takimi łapami?! Datę i nazwę łowiska wpisujesz przed łowieniem ,a ryby ,które zabierasz do domu ,PO łowieniu, więc do domu tez chyba nie wracasz z usranymi po łokcie łapami. I nie KARTY POŁOWU ale Rejestr Połowu. Chcesz odpowiedzi na swoje pytania ,to dobrze poszukaj na tym forum odpowiedzi,bo nawet dzisiaj był ten temat poruszany nawet w dwóch tematach w wielu postach. Wyluzuj i wypełniaj Rejestr ,bo będziesz dostawał kary za brak. I w kole wstydu się tylko najesz. (2010/05/17 22:39)

krzysiek1508


ale czlowieczku ja to wszystko czytam na biezaca i nie mydlij oczu kanapkami co  1. rybakami.??2.kusownikami?3.brakiem kontroli na lowiskach??4.a moze moja skladka jest wprost proporcjonalna do rybaka ktory lapie na siec? juz by ryboustwo w polsce padlo he he5.a moze sposob zdwania tych rejestrow?
jak wspominalem 5 argumentow na twoje kanapki 
wstyd 
wypisuje te wasze papiurki tylko po co????? (2010/05/17 22:50)

u?ytkownik38843


Ja nie wypisuję. Kontroli nigdy nie miałem a za oddanie czystego rejestru nic nie grozi. (2010/05/17 22:56)

u?ytkownik38976


Ktoś rozumie o co biega temu koledze? Ktoś przetłumaczy z tej wątpliwej polszczyzny? (2010/05/17 22:57)

krzysiek1508


no i po co to pisac jak ci za oddanie pustej kartki nic nie grozi??Mastiff wytlumacze Ci łopatologia omijanie polskich znakow to odpoczynek od dnia terazniejszego i nie myl mnie z idiota na twoje kanapki mialem 5 argumentow malo masz szosty baniak z woda wow  mozna wziac czysta z domu i kanapki sterylnie zjesc czy w czystej rece umyc to Ty nie rozumiesz ze te przepisy sa dziurawe wiem ze moze masz ochote czepiac sie do zle wpisanej daty ale ja mam poprostu ochote poprawic to co nie dziala a moze tylko jedna zmiana w prawie?? moze kazdy rybak niech ta "ankiete "wypelni chodz sadze ze i tak nie rozumiesz o co mi chodz koledzy pomocy!!
powaznej rozmowy szukam moze da sie te przepisy zmienic ma ktoś jakis pomysl?? (2010/05/17 23:06)

u?ytkownik38976


Oczywiście ,że za oddanie pustego Rejestru nic nie grozi ,ale mandat grozi za pokazanie podczas kontroli czystego rejestru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ROZUMIESZ W OGÓLE CZŁOWIEKU SENS I POTRZEBE TAKIEGO REJESTRU?!!! Wątpie! Więc się najpierw dowiedz ,potem potępiaj ,krytykuj i wyrażaj swoje opinie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (2010/05/17 23:16)

u?ytkownik38843


Ja też nie rozumiem sensu tego rejestru. Więc jeśli można proszę o krótkie wyjaśnienie sensu jego istnienia. (2010/05/17 23:20)

fenix01


Kontrole PSR i SSR mają nakaz odgórny egzekwowania tego od wędkarzy podczas kontroli.

Nie skomentuje sensu tego i celowości. Ale mieć i wypełniać trzeba.




a czyje to są słowa ??? zwłaszcza chodzi mi o te zdanie na czerwono
a Panie Mastiff jak jest właściwie z tym i co Pan rozumie przez słowa"Nie skomentuje sensu tego i celowości"ja rozumie przez te słowa że pan też nie wie dokładnie po co to jest i dlaczego teraz  tak bardzo próbuje pan wmówić innym że to jest bardzo potrzebne ???
(2010/05/17 23:33)

kazik


Kolego ,,Verdad” kiedyś się to skończy , i najgorsze to będzie kiedy trafią na moment że nie będziesz w porządku i co wtedy i obciach nie wspominając o innych kłopotach. Kolego ,,Krzysiek1508” ja rozumiem niechęć do nowych obowiązków jakie nam są narzucone , ale dla świętego spokoju i bestresowego wędkowania lepiej wypełnić tą kartkę . A ręce śmierdzące zanęta , czy brudne można umyć , przecież woda jest blisko , chyba że łowisz z dala od wody . Postarajmy się wywiązywać ze swoich obowiązków , a później dopiero miejmy pretensje do tych co nie robią tego dalej . Ja wiem że rybacy , kłusownicy i ci wszyscy inni tylko łowią , ale jeżeli będziemy wypełniać te rejestry to będzie faktyczny obraz ile tak faktycznie tych ryb zostało złowione i może prędzej ktoś zauważy że rybaków , czy kłusowników nie można wpuszczać . Władze chcą się rozeznać co do połowów i presingu na nasze łowiska to dajmy im tą możliwość i zobaczymy co zrobią . Za trzy lata przecież są nowe wybory i jeżeli tylko my będziemy mieli ten obowiązek to niejeden będzie za zmianami personalnymi .

 

(2010/05/17 23:33)

krzysiek1508



czy Ciebie stworzyli ludzie ktorzy potrafia tylko rubryki czytac??rozumie wiecej niz ty ciesze sie ze chcemu miec nareszcie kontrole nad tym co w lowiskach jest. co zostalo wylowione? a co jeszcze zostalo? tylko ty chyba nie rozumiesz ze jesli kazdy z nas ma zaplacic 150 zl. za te ryby ktorych tu ruznie pojmujmy jest malo to ile ma zaplacic rybak rocznie za mozliwosc zazucenia sieci?jestem za sprawdzaniem ryb wymiarow i okresow ale w przeciagu tygodnia byl bym wstanie walozyc siec na wisle i ja rano sciagnac bez stresu ze kontrola widzi??a co z ludzmi kturzy biora ryby ok 5 cm czemu tego nie sprawdzicie na lowisku??drogo co?a ilu wedkazy w ty roku zaplacilo ponad sto zloty by pisac "ankiety" nad woda nie lowiac nic?zamiast doszukiwac sie kusownikow wsrod wedkazy pomurz naprawic prawo jesli wogule rozumiesz o czym pisze zamiast z wedkarstwa robic biurokractwo pomoz zmienic prawo 

i znow ztorpedowany twoj pomysł przez moje argumenty
zycie to nie sprawdzanie czy ktos wpisal ukleje czy nie w chory blankiet 
blad chorej polityki ot co (2010/05/17 23:36)

fenix01


chce jeszcze dodać że te rejestru są u mnie już chyba od 3 lat i nic do tej pory sie nie zmieniło
a nawet  uważam że z roku na rok jest coraz to gorzej zarówno z rybą jak i z presją wędkarzy których jest co raz to więcej
chce jeszcze dodać że choć mi to sie nie podoba to rejestr wypełniam zawsze bo tego wymaga odemnie prawo (2010/05/17 23:38)

u?ytkownik38976


Ok, wprawdzie pisałem i ja i inni forumowicze juz na ten temat nawet dzisiaj sporo o tym właśnie ,ale postaram sie jeszcze raz rozjaśnić sprawe. Otóz od wielu lat PZW prowadzi zarybienia a jednocześnie odłowy rybackie ryb w swoich wodach . W zwiazku z dużą skalą kłusownictwa i presji wędkarskiej na łowiska,limity połowów rybackich, PZW musi znac zapotrzebowanie ilościowe i gatunkowe ryb w akwenach do zarybien i odłowów. Na podstawie raportów odłowów i Rejestrów połowów wędkarzy ,ktoś musi zewidencjonowac chociaż w przybliżeniu i stworzyć jakies statystyki dotyczące rybostanu w tych wodach. Żeby wiedziec czym i ile zarybic dany akwen ,trzeba znac ten rybostan i oszacować potrzeby na zarybienia i limity odłowów. Jak załadujesz lodówkę puszkami z piwem ,i tylko wyciągasz i wyciągasz ,to wreszcie chcesz wiedziec i chcesz policzyć sobie któregoś dnia ile piwa wypiłeś ,a ile musisz dokupić i ile możesz dziennie wyciągnąc piwa z tej lodówki,żebys nie został któregoś dnia bez piwa,albo z tylko jednym gatunkiem tego piwa. To tak obrazowo. Na podstawie rejestru PZW chce wiedziec na jakie łowisko jest większa presja wędkarzy ,na jakie mniejsza, w jakim łowisku jest jaka ryba ,a w jakim jakiej ryby juz brakuje. To jest dla nas samych wędkarzy potrzebne ,a nie dla kogoś tam. Jeśli wiadomo ,że w jeziorku X było wpuszczone 2 tony płoci i 500 kg szczupaka ,a wyłowiono ok. 1 tony płoci i  ok. 400 kg szczupaka , ale przybylo wedkarzy na tym zbiorniku ,to znaczy,że trzeba dopuścić ileś tam szczupaka więcej a ileś tam płoci mniej . PO TO! (2010/05/17 23:41)

krzysiek1508


fenix01 i wlasnie o to mi chodzi piszmy i placzmy i tez placy za bledy komuny siedza na gorze i pierdza w stolki "ja o 15 wychodze" napewno jest szansa zmienic kodeks ktos ma pomysł jak? sam pomysl mieli niezy szkoda ze wymyslila go jakas kobieta przy herbacie ktora widziala mintaja w kostce w spolem.ja tylko o sprawiedliwosc chce walczyc.
caly sezon nie mialem kontroli 
szykuje sie na ryby zawsze zaly tydzien czy to sie wzielo czy tamto? pisz kartki pisz kartki po co?? od poczatku sezonu nikt mnie nie sprawdzil a lowie w okolicach warszawy 
ludzie zmienmy te przepisy one sa do du.... i stawianie 20 wykrzyknikow jak u kolegow nic nie zmienia inaczej to naprawmy wiecie ile dzrzew poszlo za pare tych kartek..
pamietam zlata jesien i kwitnaca wiosne..
teraz  he he zenada efekt cieplarniany tnijcie drzewa wydalajcie dwutlenek wegla

za 50 lat zywioly nas zniszcza a oni mi tu ze wypisuj chodz sami nie wiedza po co nie piszcie tak to wstyd nie dla mnie lecz dla was POLSKA patrzy (2010/05/17 23:46)

krzysiek1508


co za typ nie pisze juz z nim musza wiedziec w przyblizeniu???niech nas omina i tak rybakow i kusownikow jestt wiecej szkoda slow on nic nie pojmie .. moze ktos ma pomysl na zmiane prawa powaznie pytam (2010/05/17 23:51)

krzysiek1508


kazik te przepisy sa chore ja to bede robil i robie tylko nikt w tym sensu nie widzi??
piszesz dla swietegospokoju??po co zmienmy to bo to glupota sorry (2010/05/17 23:53)

u?ytkownik38843


Większość poważnych wędkarzy wyznaje metode ZiW więc ich rejestry są zbyteczne bo w nich oprócz dat nic nie ma. Część " wędkarzy" tzw mięsiarze choćby i tone dziennie wyciągali nic nie wpiszą. Ich rejestry też są zbyteczne. To po co one są? Po to aby rybacy wiedzieli gdzie sieci stawiać. (2010/05/17 23:58)

kazik


(2010/05/17 23:59)

u?ytkownik38976


Chłopie! Zmieniaj zmieniaj! Nie gadaj ,nie szukaj popleczników,tylko zmieniaj! A twoim zdaniem "typie" jak inaczej do cholery można znac ilość ryb w wodach całego kraju ,jak nie w PRZYBLIŻENIU !? Wiesz co ty gadasz w ogóle?! To weź DOKŁADNIE ptaki,szczury albo muchy policz! NIE W PRZYBLIŻENIU! I jak nie rozumiesz podstaw ewidencji albo statystyk ,to weż transparent i oflaguj sie pod budynkiem ZG PZW i popłacz ,że nie rozumiesz. A rejestru nie wypełniaj ,masz rację. Zobaczymy jak długo,do pierwszej kontroli. (2010/05/18 00:04)

u?ytkownik38976


Kolego ,,Verdad” kiedyś się to skończy , i najgorsze to będzie kiedy trafią na moment że nie będziesz w porządku i co wtedy i obciach nie wspominając o innych kłopotach. Kolego ,,Krzysiek1508” ja rozumiem niechęć do nowych obowiązków jakie nam są narzucone , ale dla świętego spokoju i bestresowego wędkowania lepiej wypełnić tą kartkę . A ręce śmierdzące zanęta , czy brudne można umyć , przecież woda jest blisko , chyba że łowisz z dala od wody . Postarajmy się wywiązywać ze swoich obowiązków , a później dopiero miejmy pretensje do tych co nie robią tego dalej . Ja wiem że rybacy , kłusownicy i ci wszyscy inni tylko łowią , ale jeżeli będziemy wypełniać te rejestry to będzie faktyczny obraz ile tak faktycznie tych ryb zostało złowione i może prędzej ktoś zauważy że rybaków , czy kłusowników nie można wpuszczać . Władze chcą się rozeznać co do połowów i presingu na nasze łowiska to dajmy im tą możliwość i zobaczymy co zrobią . Za trzy lata przecież są nowe wybory i jeżeli tylko my będziemy mieli ten obowiązek to niejeden będzie za zmianami personalnymi .

NARESZCIE! I mądrego warto poczytać.

 

(2010/05/18 00:08)

kazik


 będą wtedy dowody gdzie i co powinno być wpuszczone i łatwiej będzie takie nieprawidłowości wypomnieć tym którzy za to odpowiadają .

(2010/05/18 00:24)

u?ytkownik38976


Ale równiez nie narazisz sie na mandat, niepotrzebne nerwy i wstyd w kole po otrzymaniu wniosku o ukaranie po ewentualnej kontroli na łowisku.

(2010/05/18 00:30)

fenix01


No  nie tak ostro wypowiadajcie się . Trochę dajcie sobie na luz . Jest problem więc lepiej sobie niektóre rzeczy wytłumaczyć i poznać sprawę dokładniej . Problem ten istniał już od dawna , a że za niegospodarność i konkurencję w dzierżawie wielu atrakcyjnych łowisk pogrożono PZW to musowo było się za to zabrać trochę ostrzej . Ja uważam że nic mi się nie stanie jeżeli parę liter czy cyfr dodatkowo wykonam , ale wiem że nikt do mnie nie będzie miał pretensji za złe , czy nieprawidłowe zarybiania .  będą wtedy dowody gdzie i co powinno być wpuszczone i łatwiej będzie takie nieprawidłowości wypomnieć tym którzy za to odpowiadają .



dla mnie wypełnienie tego rejestru to nie jest żaden problem tylko że to nie działa
jak już pisałem wcześniej że te rejestry są już od 3 albo 4 lat i nic sie nie zmienia na lepsze
i jeszcze drażni mnie kwestia wypełniania tego  a mianowicie chodzi mi o wpis kiedy nie mamy zamiaru zabierać ryb czyż to nie fałszuje tylko danych???
nie chodzi mi o to żeby wycofać te rejestry tylko o to żeby to działało sensownie


i jeszcze mała prośba do Mastiff żeby sie tak nie  unosił i nie mnie nie obrażał bo ja go od "głupków" nie wyzywam
   
(2010/05/18 01:08)

barbarus32


Nie zgadzam się,jeżeli mam ryby w siatce nie wpisane do rejestru w czasie kontroli zostaje ukarany co gorsze potraktowany jak groźny kłusownik.Krzychu ma racje,Wyciągasz rybę mierzenie,ważenie,pisanie.Deszcz wiatr,a ty wędkarzu baw się w urzędasa bo jakiś biurokrata opatentował pomysł na liczenie ryb w Polsce,tylko jak policzy łapane na siatę i bez zezwolenia nie pewniejsze by było jakby ten biurokrata wlazł do wody i zaczipował wszystkie ryby a my zamiast rejestru po sezonie zwracalibyśmy czipy . (2010/05/18 07:29)

u?ytkownik33518


Fakt że wypisywanie  rejestru to nietrafiony pomysł ale taki jest obowiązek. to ze ryb nie zabieram a wypełniam rejestr jest dla mnie niezrozumiałe .Co roku oddaje  rejestr z wypełnionymi 3 rubrykami  i co to daje ? nic  dokładnie nic  jednego czego można się dowiedzieć z  rejestru to gdzie byłem na rybach .Ale  rejestr trzeba wypełniac bo taki jest wymóg i kropka .Można współczuć tylko  pomysłodawcą za genialny pomysł i strażnikom którzy muszą podczas kontroli  sprawdzać . Po prostu kolejny bubel (2010/05/18 08:01)

GBH


Kolego Krzysztofie:

-  rejestry połowu nie są anonimowe (chyba że u ciebie). To po pierwsze.

- Po drugie przed połowem wpisujesz datę i łowisko (to kilka znaków - jak skończyłeś ze dwie klasy to dasz se radę :-).

- Po trzecie tłumaczenie że ręce brudne zanętą to jakieś bzdury: w rejestr natychmiast po złowieniu wpisujesz tylko ryby limitowane ilościowo (np. sandacza, sum, szczupak, pstrąg). Jeśli chodzi o białą rybę (a do jej połowu używasz zanęty) to możesz wypełnić rybryki po zakończeniu połowu wpisując ogólną wagę ryb danego gatunku (jeśli ich zabierasz do domu).

- Po czwarte pod Twoim listem otwartym na pewno bym się nie podpisał, już pal sześć te polskie znaki, ale cała reszta.... :-)

Kol. fenix01 wpisywanie daty i miejsca połowu, gdy nie mamy zamiaru zabierać ryb to nie fałszowanie danych. Dla PZW Twój wpis czy wpis wędkarza, który chce rybkę na obiad ale nie złapał dają taki sam wynik - rybki nie zostały zabrane z łowiska.

Ps. Z przyjemnością przeczytałem wypowiedzi Mastiffa, Kazika czy fenixa01 (pozdrawiam), natomiast radzę krzyśkowi1508 i barbarusowi32 coby trochę zaznajomili się z tematem i poczytali zamiast pisać takie pierdoły....

(2010/05/18 09:53)