Zaloguj się do konta

Początki spinningu i zero brań

utworzono: 2017/06/13 19:10
bartek1190

Witam raz jeszcze. Bylem dzisiaj na łowisku od 5 rano do 11 i nic. Poprostu zero nawet pukniecia nie było. Kurde nie mam już pomysłu [2017-06-15 11:50]

wirefree

Po pierwsze musisz namierzyć gdzie te ryby sa po drugie opracowac odpowiednia technike i na koniec dobrac przynety. Wazna jest tez pora dnia i pogoda. [2017-06-15 12:44]

z@mela

Możesz poszukać  miejsc  gdzie kończy się  fala w wietrzny dzień , warto użyć  wahadłówek  np alga 2  24g lub 12g  , łowiąc na gumy proponuje raczej lekkie główki  by łowiąc  opadem  był on jak najdłuższy , najwolniejszy , w miejscach  z roślinnością podwodną  lub  na jej stuku z otwartą  wodą  warto używać poperów np  rapala skiter pop (ten mniejszy bo większe często nie działaja )
Co do kolorów  gum to tak uniwersalnie  żółty , perła , zieleń z brokatem.
Jeśli chodzi  o porę  dnia to  tak jak zostało to już  tutaj napisane  z rana i wieczorem ALE często bywa tak że drapieżniki są  najaktywniejsze okolo 8-9 rano  kiedy słońce jest juz wysoko  a z nieba leje sie pacyficzny upał  dlatego trzeba kombinowac  tak by w końcu się  jako tako wstrzelić a jak będzie padaka  to może zmiana łowiska bo nie oszukujmy się  z drapieżnikiem na większości wód  jest słabo zeby nie powiedzieć  ch...wo . [2017-06-15 13:02]

ryukon1975

Znasz rybostan wody? Wiesz co łowisz czy rzucasz w ciemno? Zacznij od podstaw. Spinning to bardzo ciekawa metoda ale nie łatwa. Trzeba trochę gratów przerzucić by stanąć na własnych nogach, łowić celowo, skutecznie i z głową. [2017-06-15 13:46]

bartek1190

No chyba ze zmienię łowisko na inne i zobaczę czy coś się zmienię jak myślicie? [2017-06-15 14:55]

erykom

Spróbuj na innym łowisku i co najważniejsze nie zniechęcaj sie ! Ja już 3 nocki z rzędu bez brań na feederka i co mam płakać że nawet nic nie skubnie i porzucić wędki w kąt? Tylko przebywajac nad wodą możemy sami dojść do wniosku co i jak . [2017-06-15 16:28]

ogtw

Poszukaj miejsca, w którym polują drapieżniki, jeżeli nie polują to wybierz miejsce, gdzie przebywają drobne rybki i tam próbuj coś złowić. Jeżeli nie widać drobnych ryb, to szukaj tam gdzie polują ptaki wodne. Okonie często przebywają przy samym brzegu, jeżeli zauważysz takie miejsce, to nie podchodź do samego brzegu, tylko stań sobie kilka metrów od niego i z tego miejsca rzucaj. 
  [2017-06-15 17:05]

juscin

Brania nawet możesz mieć, ale ich nie rozpoznajesz. Nie zawsze to są łupnięcia.  Proponuję zacząć od delikatnego zestawu i poszukać okoni. [2017-06-16 11:26]

z@mela

Skąd jestes  autorze wątku >? może  zagadaj z kimś z okolicy  aby Cię  wziął  z sobą na spinningowy wypad  takie wspolne wędkowanie często  sporo uczy. [2017-06-16 18:09]

LeoAmator

Przede wszystkim staraj się czytać wodę, obserwuj ją i patrz gdzie co się na niej dzieje. Jak są trzciny to i może być możliwość wejścia do wody a to dużo daje. Nie łów za ciężko i na początek średnimi przynętami, prowadź nie za szybko jeżeli w wodzie żyją drapieżniki to wcześniej czy później któryś się uwiesi :-))) [2017-06-16 18:29]

JOPEK1971

Nakop sobie robaków,skombinuj jakieś ciasto i zacznij od metody gruntowej.Spinning w tym kraju nie jest dobrym pomysłem jako metoda dla początkujących,ryb drapieżnych ubywa z roku na rok i jak już załapiesz o co chodzi nie będzie już po co jeździć nad wodę chyba że liczyć komary,sorry taki mamy klimat ;) [2017-06-16 21:25]

alexchelu

wiem co czujesz :/ ale sie nie poddaje, wczoraj prawie cały dzień spędziłem nad wodą, próbowałem rano z deszczem , od 7.00-9.30 bez deszczu lekka fala na wodzie, znalazłem ławice rybek i z dala od brzegu rzucalem na okonia, po południu większe zestawy i na szczupaka... Nie poddaje sie :) 
  [2017-06-17 00:14]