Zaloguj się do konta

Proszę o porady w połowie pstrągów i ryb łososiowa

utworzono: 2013/03/20 18:48

Witam!
Z tego co sie orientuje mamy dobra pore i spore szanse na zlowienie pstraga lub jakiej lososiowatej rybki...Tylko raz w zyciu mialem okazje doswiadczyc tych emocji kiedy to na poczatku pazdziernika udalo mi sie zlowic dwie chyba "Trocie" w przybrzeznych wodach morza.
Prosze o rady w terminach polowu tych rybek w jakich miesiacach oraz o jakich porach dnia..Zazwyczaj lowie na spining i ta metoda jestem zainteresowany..Jakie woblery,blaszki??rozmiary,waga,kolory??
Wiem ze jest sporo tematow na ten temat na portalu lecz prosze o informacje w jednej pigulce ;)
Jak w profilu mieszkam na poludniu Szwecji,a w zasiegu 20 km mam do dyspozycji jedna srednia rzeke oraz dwie male rzeczki w ktorych te wlasnie ryby wystepuja bardzo obficie.
Mam nadzieje ze uda mi sie dolaczyc jakies fotki z moich przyszlych wypraw pod tym katem:D
Pozdrawiam jak zawsze wszystkich wedkarzy!!! [2013-03-20 18:48]

majap

Ja pstrągi łowię na delikatne zestawy , wędka dł. 2,15 m. kołowrotek 2500 , żyłka od 0, 16 do 0, 20 , haczyki  6 - 10 z oczkiem , twisterki i paprochy do 3 cm . Często używam też małych woblerków góra do 5 cm . Wędka cw. 2 - 14 gr . Taki zestaw używam od 2 lat i mam na nim doskonałe wyniki . Troci nie ma w moim regionie . Serdecznie pozdrawiam .  
[2013-03-21 08:53]


Jak w profilu mieszkam na poludniu Szwecji,a w zasiegu 20 km mam do dyspozycji jedna srednia rzeke oraz dwie male rzeczki w ktorych te wlasnie ryby wystepuja bardzo obficie.
Mam nadzieje ze uda mi sie dolaczyc jakies fotki z moich przyszlych wypraw pod tym katem:D
Pozdrawiam jak zawsze wszystkich wedkarzy!!!



W Szwecji jestem w stanie łowić pstrągi nawet na wygięte kapsle po piwie w Polsce tylko raz mi się udało .Szweckie ryby zostaw Sobie tak jak Szweckiego pita chyba że chcesz nas podobijać :)
[2013-03-21 09:16]