Kołowrotek do spinningu i spławika

/ 7 odpowiedzi
15 lat temu łowilem nałogowo, potem wyjechalem z kraju a sprzęt posprzedawałem.
Parę lat temu spróbowałem wrócić do łowienia karpiówką ale po sezonie się poddałem bo sprzęt zajmował mnóstwo miejsca a jadąc nad wodę musiałem taszczyć ze sobą dodatkowo wózek żeby wszystkie niezbędne rzeczy przewiezć z auta do łowiska. Miałem kilka fajnych rzeczy ale znów poodsprzedawałem.
Teraz sprzęt będę kompletował powoli i zacznę od uniwersalnego zestawu składającego się z 1 kołowrotka ze szpulą zapasową, 1 wędki na lekki spinning (teleskop) i 1 wędki na spławik (teleskop lub wieloczęsciowa). Nastepne 2 lata tylko łażenie ze spiningiem po rzeczkach lub przystawka ze spławikiem na rzekach lub mniejszych wodach stojących.
Proszę o poradę jaki kołowrotek do lekkich połowow mozna kupić, który sprawdzi sie w takich metodach, który ma dodatkową szpulę lub da radę dokupić. 

Poradzcie jakieś sprawdzone modele albo linie producentów. Chciałbym kupić kołowrotek który nie rozleci ani nie rozklekocze sie przez parę sezonów. Chciałbym zapłacić do 300PLN.

Lucybart2

Co myslicie o Mitchell 300 PRO, Shimano Stradic GTM RC, Shimano Sedona FI 2500 albo Shimano SH2500R Sahara F1? (2017/10/27 17:05)

Karol28

Witam. Ja bym Ci polecil daiwe ninja. Łowię na nia caly sezon i nie ma zadnego luzu, jak za te pieniadze jest super. (2017/10/27 19:14)

Lucybart2

Ryobi Zauber Dzięki, świetny pomywł, już oglądam, wygląda na bardzo popularny i mocno polecany kołowrotek. Jeśli rzeczywiście ma metalową obudowę to bedzie mój faworyt. I wydaje mi się że wersja 3000 chyba najbardziej uniwersalna na samo lekkie łowienie? (2017/10/28 13:12)

Lucybart2

Daiwe ninja już prawie miałem w rękach ale ktoś ją kupił przed moim przyjazdem, wogóle ciężko ją dostać w swoje łapki, jest na liście. Rozbierałeś ją może, jakieś smarowanie jest konieczne?
  (2017/10/28 13:21)

Karol28

Kolowrotka nie rozbieralem, bo zbytnio nie ma takiej potrzeby. Smaru nie ubylo, a uzywalem go dość intensywnie, także w deszczu (2017/10/28 19:20)

SlawekNikt

Wpisz w wyszukiwarkę swoje zapytanie. Zdziwi Cie zapewne ogrom odzewu ... (2017/10/28 21:23)